Eski Ubuntu CDleri

Başlatan olmayanaergi, 04 Kasım 2010 - 15:04:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

olmayanaergi

Merhaba arkadaşlar,
Elinizde zamanında fazlaca sipariş ettiğiniz veya kullanmadığınız,bir köşede öylece duran   ESKI Ubuntu CDleri(shipit den gelen) varsa onları alabilirim.

teşekkürler

krwlng

Yanlış anlamazsanız * bir şey soracağım, ne işinize yarayacak eski cdler?
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

RaistlinMajere

Sanırım Arkadaşımız bir arşiv yapmaya karar vermiş. Aynı şeyi yapmayı düşünüyordum. İlk sürümünden beri Ubuntu CD lerinden 1'er tane elimde olsaydı çok da sevinirdim açıkçası. :)

rick

Ubuntu'nun eski sürümlerinin .iso'ları, zaten İnternet üzerinden bulunabilir.

krwlng

Kutulu istiyorlar sanırım Rick :)

rick

Alıntı yapılan: krwlng - 10 Kasım 2010 - 00:19:32
Kutulu istiyorlar sanırım Rick :)
Dış görünüş hariç bir fark yok ama. :) Kitabı kapağına göre istemeyelim. :P

RaistlinMajere

Ama kapaksız bir kitabı mı tercih edersiniz, kapağı pofpoflu bir şekilde aynı ktabı mı. :D

rick

Alıntı yapılan: RaistlinMajere - 10 Kasım 2010 - 20:08:31
Ama kapaksız bir kitabı mı tercih edersiniz, kapağı pofpoflu bir şekilde aynı ktabı mı. :D
İçinde yazanlar aynıysa, fark etmez. :D

RaistlinMajere

:P Tamam bir seri biriktiriyorsun. Kitabın 3 ü tamam güzel kabı felan var. Diğer ikisi kağıttan. Kapları yok. Ya bu arada konu nereye gidiyor? :D

rick

Alıntı yapılan: RaistlinMajere - 10 Kasım 2010 - 21:07:28
:P Tamam bir seri biriktiriyorsun. Kitabın 3 ü tamam güzel kabı felan var. Diğer ikisi kağıttan. Kapları yok. Ya bu arada konu nereye gidiyor? :D
Ben pek umursamam. :) Önemli olan içeriğidir. Zaten bu yüzden kiralık kitap okurum.

RaistlinMajere

Evet aslında öyle fakat bazen elimde kendisi olması hoşuma gidiyor açıkçası. :)

rick

Alıntı yapılan: RaistlinMajere - 10 Kasım 2010 - 21:38:09
Evet aslında öyle fakat bazen elimde kendisi olması hoşuma gidiyor açıkçası. :)
İşte zevkler tartışılamaz ama. :) Fakat ben yazılıma fiziksel olarak önem verilmesinin mantıksızlığını kastediyorum. Ama dediğim gibi zevk meselesidir.

barış

Bende 8.04'ten itibaren var ben de eski CD'lerini arıyorum :)

krwlng

Ben de çift cd'lik 5.10 dan itibaren var fakat veremem kusura bakmayın :)

Monarch

Bende de Bilim Teknik dergisinin ücretsiz verdiği Pardus sürümleri vardı. mart sayısında 2011 sürümü dağıtılınca eski CD leri kırıp attım.

flamedramon

Bence psikolojik olarak rahatlamak için şöyle bir hile yap o versiyonlar zaten hiç bir işine yaramaz eski ubuntu sürumlerinin cd scriptlerini boş cd lere bas sonrada onlara kutu yap.Printerdan kağıt üzerine Ubuntu resmi bas ve ardından karton kutuya karton görünmeyecek şekilde yapıştır bir dene bu şekilde kendini kandırabilirsin ayırca birazda kanmak için zorla kendini bende işe yarıyor :)

qolt45

Aslında soyle yapılabilir.Mesela uzeri bos beyaz renkli printable cd'leri alıp bunun uzerine resim yazabilen bir yazıcı bulabilirseniz istediginiz surumdeki cd'lerin dıs gorunumunu bulup bastırırsanız halletmis olursunuz.Aynı sekilde printer ile de cd dıs kapagı basabilirsiniz iste elinizde orjinale yakın ubuntu surumu :) sayet ben oyle yaptım orjinalden farkı yok gibi

emreseckin

Alıntı yapılan: krwlng - 04 Kasım 2010 - 16:54:29
Yanlış anlamazsanız * bir şey soracağım, ne işinize yarayacak eski cdler?
Benimde aklıma ilk bu soru geldi fakat o bir hastalık değilde hastalık gibi arşivlemek film müzik programlar oyunlar resimler hepsini arşivliyorum sakla zamanı gelir zamanı misali :D

TopKek

Bende bir ara ISO vardi eski bilgisayara kurmustum. Sonra surekli bu surum guncel degil demeye basladi. Ustelik stabil calismiyordu. Ben de silip Slackware kurdum.

Not: Bu soylediklerim 512MB RAM'li Intel Pentium 4 islemcili bilgisayarim icin gecerlidir. Diger donanimlarda daha stabil calisabilir.
Arch Linux mu Gentoo mu?

parduscix

Bende bir aralar iso arşivi vardı.
win98-95 Xp win7-8 ubuntunun çoğu sürümü pardusun tüm sürümleri (2009 ve sonrası)

Cd o kadar önemli değil bence çizilip gidiyor.(çizilmeyen cd yamuluyor(bende şu an bir cd var dvd sürücüsüne katmaya korkuyorum o derece yamuldu resmen elips şeklinde şu an☺☺☺)
İso arşivi daha mantıklı bence