Win 7 de ki klasör penceresine muadil bi yazılım var mı?

Başlatan fffather001, 02 Kasım 2010 - 20:30:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fffather001

win 7 de herhangi bi pencereyi sağa çekip bıraktıgım da sayfanın tam ortasından kesip sağ tarafa pencereyi  otomatik yerleştiriyor...

Win 7 kullananlar bilir???  Pardus tede böyle bişey vardı.... Şimdiden teşekkürler

barış

Pardus'ta varsa, Pardus KDE masaüstü kullandığı için Kubuntu'da da olabilir diye düşünüyorum. Ancak aynı özellik GNOME'da da olabilir. Şimdi tam olarak ne olduğunu bilmediğim için kesin bir yorum yapamıyorum.

such

Evet KDE (en azından kubuntu da) böyle bir şey var) Efektleri kapalı olsa bile böyle bir şey yapılabiliyor. Ama ubuntu (GNOME) da böyle bir şey var mı emin değilim ben de.

rick

Sanırım bu, pencere döşeme. Eğer İngilizce'niz yeterli bir düzeyseyse bu sayfa işinize yarayabilir. Bir de Bluetile var.

barış

Şu mu acaba?: Klasörün içindeyken F3 tuşuna basıyorum ve ikiye ayrılıyor pencere.

such

Demek istediği şu galiba http://www.youtube.com/watch?v=sS7a0xDwvlM&feature=related youtube da aero snap ubuntu diye aratınca da orada bazı videolarda gösteriyor ama ben denemedim.

barış

Özelliği hala kavrayabilmiş değilim. Neyse belki bilen birileri vardır ama Compiz'de bu özellik varmış gibi geliyor bana.

such

Alıntı yapılan: barışubuntu - 02 Kasım 2010 - 22:41:14
Özelliği hala kavrayabilmiş değilim. Neyse belki bilen birileri vardır ama Compiz'de bu özellik varmış gibi geliyor bana.

Windows 7 ya da KDE kullandıysan görmemen biraz zor. Ama bunlardan birini kullanmadıysan şöyle açıklayabilirim. Bir pencereyi pencere başlığından tutup ekranın sağ kısmına götürünce ekranın sağ yarısına denk gelecek şekilde kaplıyor. Sol kısmına götürünce sol ekranın yarısına den gelecek şekilde sol kısmı kaplıyor. Üst kısma götürünce ekranı tamamen kaplayacak şekilde oluyor. Video yu izlersen daha iyi anlaşılır.

sema

Anladığım şekildeyse bunu Firefox herhangi bir programa ihtiyaç duymadan da yapabiliyor.. Yalnız bunun için farklı sayfalarda açmak istediğiniz sitelerin yer imlerine eklenmiş olması gerekir.

Yer İmleri >> Yer İmi Araç Çubuğu >> İstenen Siteye Sağ Tık >> Özellikler >> Bu yer imini kenar çubuğunda yükle, tikleyin, dediğinizde sayfa ikiye bölünmüş oluyor, büyüklüğünü de belirleyebiliyoruz:
susema

rick

Alıntı yapılan: sema - 02 Kasım 2010 - 23:56:39
Anladığım şekildeyse bunu Firefox herhangi bir programa ihtiyaç duymadan da yapabiliyor.. Yalnız bunun için farklı sayfalarda açmak istediğiniz sitelerin yer imlerine eklenmiş olması gerekir.

Yer İmleri >> Yer İmi Araç Çubuğu >> İstenen Siteye Sağ Tık >> Özellikler >> Bu yer imini kenar çubuğunda yükle, tikleyin, dediğinizde sayfa ikiye bölünmüş oluyor, büyüklüğünü de belirleyebiliyoruz:

Bu da güzel bir özellikmiş. :) Ama sanırım burada kastedilen, tüm GNOME pencereleri.

Sherlock Holmes

Compiz'deki Maximumize + Yerleştime yardımı ile,
benzer bir durumu elde etmeye çalıştım.
http://www.youtube.com/watch?v=yYLl3k-gO0k

fffather001

İronik başta olmak Üzere Herkese Teşekkürler. Tamam İronik'in dediği gibi.....