Combo Usb

Başlatan x x x x, 02 Kasım 2010 - 01:24:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

x x x x

Bu ürün daha çok ihtiyaçtan ortaya çıktı mesela güzel bir ilk bahar günü  dışarda resim çekildikten sonra paylaşmak istiyor insan facebook vs platformlar gibi.  Fotoğraf telefonda e okulda cafede dışarda telefon bağlantı kablosu card raider ne arasın ?  Nasıl aktarıcaksın ? diğer pc ye nasıl aktarıcaksın ? tamam donanımlı çıktık diyelim  elimizde bir bluetooth vihazı , bir Card raider birde
4 gb flash disk olsun. Bir tane flash disk taşımak külfetken bu üçü :D  akla gayri ihtiyari gelen ilk fikir hepsini cihazda toplayan bir ürün ama  bir sorun var böyle bir ürün ne piyasada var ne de prototip eh iş başa düştü

Genel olarak bakıcak olursak zaten basit bir şey ayrı olarak bir ürün ortaya koymuyorum. Ancak piyasada böyle bir üründe yok, aklıma gelen ilk fikir bir usb hub çoğaltıcıydı  kapları söker metal bağlantıları da  çıkartırdım halalüya!  ama öyle olmadı tabi teoride hersey toz pembe ancak pratikte sıfırdan bir devre kartı dizayn etmediğim için  elimde var olanları maxiumum verimlilikte yerleştimem gerekti sonuç olarak usb aygıt görünümü almış bişeydi etrafından kablolar çıkan biçimsizbişey kablo demişten ide hdd kablosu mükemmel bir parça oldu... bana öyle Bir şey lazımdı ki hem aygıtın dış görünümünü oluşturucak hemde  yapısal bütünlük sağlayacaktı aklıma ilk gelen 1mm lik bakır tel oldu sert ama nispeten şekil verilebilir, elimdeki kaynak makinesiyle çalışabileceğim Bir materyel. Usb yi bi uçtan bi uca dolaşan tüm devreyi kapsayan bir konstrüksyonum oldu ama bana bir de kabuk lazım en verimlıi kutu için model almak döküm işleriyle uğraşmak vs gerekli direk kaplamak nasıl bir fikir ? :) hemde sıcak silikonla  son halini verdim cihaza ledleri sabitledim kabloları yapıştırdım sıcak silikonla kapladım ve bitti  artık elimde standart bir usb bellekten biraz büyük tüm ihtiyaçlarımı karşılayabilicek bir Usb cihazı buna Combo Usb demek yerinde olur sanırım.

eribol

Çok çirkin bir patlıcana benzemiş :D Ama düşünce gayet güzel.

guestwho

@eribol lafı ağzımdan aldın. :D @xxxx bu ilginç icadının prototipini biraz daha estetik bir görünüme kavuşturabilirsen bunu piyasada satışa bile sunabilirsin. ;)
You want weapons? We're in a library. Books are the best weapon in the world. This room's the greatest arsenal we could have. Arm yourself!