Gönderen Konu: SMART Failure Predicted on Hard Disk  (Okunma sayısı 5082 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« : »
Arkadaşlar geçen gün ubuntuyu güncelleme yapıyordum dondu ve uzun basarak kapattım bilgisayarı hp pavilion 6650 kullanıyorum ve alttaki hatayı veriyor açılırken sonrasında format attım bu seferde veriyor hatayı ama f1 e bastığımda açılıyor. ayrıca bilgisayar açıldıktan sonra disk arızası heran olabilir diye bi bildirim çıkıyor disk yöneticisine girdiğimde de yeniden ayrılan sektör sayısı başarısız diyor.

SMART Failure Predicted on Hard Disk 2 : WDC WD2500BEVS-60UST0-(S1)

WARNİNG: Immediately back-up your data and replece your hard disk drive. A failure may be imminent.

Press F1 to continue

« Yanıtla #1 : »
Bios'dan ayarları default ederek f1 sorununu giderebilirsin.

« Yanıtla #2 : »
Diskte bir hata olabileceği hususunda uyarıyor seni sistem ve bu uyarıyı ciddiye alıp diski kontrol etmende fayda var. Bu yazılımsal bir sorun olmasa gerek.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

« Yanıtla #3 : »
bios dan ayarları default ettim fakat sorun devam ediyor  nasıl bir sorun olabilir acaba hard diski mi değişmem gerekecek

« Yanıtla #4 : »
bios dan ayarları default ettim fakat sorun devam ediyor  nasıl bir sorun olabilir acaba hard diski mi değişmem gerekecek

Hatanın nedenine biraz araştırdım, bu hatadan bir kaç zaman sonra harddisk bozuluyormuş. Verilerini yedekle en kısa sürede yeni bir hdd almanı öneririm.

« Yanıtla #5 : »
:( malesef öyle diyor bende araştırdım alacam artık yeni bitane hard disk

« Yanıtla #6 : »
Ben uzun süre böyle kullanmıştım sistemi. Benim harddisk belli sektörlerde kafa vuruyordu. O sektörleri kullanmayarak uzun süre kullandım. Biosta smart özelliğini kapatma varsa uyarıyı kapatabilirsin. Önemli verilerin varsa en iyisi değiştirmen * tabi ki diski.

« Yanıtla #7 : »
evet baya dosyam var çoğuda önemli bayrama istanbula gittiğimde alacam artık başka şansım yok gibi :(