Usb İle Çalışan Donanımlar Çalışmaz Oldu.

Başlatan selimege, 31 Ekim 2010 - 21:42:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

selimege

Gün içinde sorunsuz şekilde çalışan USB ile bağlandığım donanımlarım şimdi çalışmaz oldu. Gün içerisinde internetten birkaç dosya indirdim ve birkaç defa kilitlendiğinden dolayı on/off anahtarı ile açıp kapattım bilgisayarı. USB belleği görüyor dosyaları kopyalamaya çalıştığımda ise input/output hatası veriyor. USB Wireless takıp çıkartmama rağmen hiç görmüyor, sorun ne olabilir acaba

Teşekkürler

x x x x

sistem system recovery  yapmalısın  bozuk paketleri onar değip çözebilirsin sorununu bence  benimde başıma geldi hiç kasmadan hallettim pc in laptop ise bir ethernet kablosu ile  yapmanı öneririm paketleri netten çekecek wifi vs  sorun olabilir..

selimege

Bilgisayar masaüstü ve USB wireless ile internete bağlanıyordu malesef, başka bir yolu var mı acaba.

mozakca

Alıntı yapılan: selimege - 31 Ekim 2010 - 21:42:17
Gün içinde sorunsuz şekilde çalışan USB ile bağlandığım donanımlarım şimdi çalışmaz oldu. Gün içerisinde internetten birkaç dosya indirdim ve birkaç defa kilitlendiğinden dolayı on/off anahtarı ile açıp kapattım bilgisayarı. USB belleği görüyor dosyaları kopyalamaya çalıştığımda ise input/output hatası veriyor. USB Wireless takıp çıkartmama rağmen hiç görmüyor, sorun ne olabilir acaba

Teşekkürler

Aynı problemi ben de yaşadım. Fakat bilgisayar güncelleme yaptıktan sonra düzeldi gibi. İlerleyen bir zamanda tekrarlar mı bilmem. Örneğin yazıcı çalışmadı. Flash bellek taktım görmedi vs.

Bilen arkadaşlar sorunun neden kaynaklandığını söylerlerse biz de bilgi sahibi olmuş oluruz.
sevgi, emek ister.

x x x x

heartsmagic

Bir disk veya USB aygıt takıp:
dmesg | tail komutunun çıktısını buraya aktar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

selimege

heartsmagic

selimege

USB wireless, flash disk takınca çalışmıyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Kasım 2010 - 15:16:18

USB wireless, flash disk takınca da çalışmıyor.

heartsmagic

Bir disk takıp istediğim çıktıyı aktarır mısın?

selimege

Canlı CD ile her şey normalmiş gibi çalışıyor. Fakat şimdide ( normal açtığımda ) flash belleği takınca önce açık tüm pencereler kapanıyor, bilgisayar kilitleniyor masaüstü gidiyor ekranda sadece backround arka plan görüntüsü kalıyor.

eribol

Benim kart okuyucum bozulduğu zaman ben de aynı sorunu yaşamıştım. İlk önce ubuntu ile ilgili sanmıştım ama sorun kart okuyucuda çıkmıştı. Yani demek istediğim donanımsal olabilir veya gnome donanımı uygun şekilde bağlayamıyor(bug). Kde ile deneme şansınız varsa deneyin derim.

heartsmagic

burk