Metin Aracı ve Metin Düzeltme

Başlatan lener49fi, 31 Ekim 2010 - 21:30:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lener49fi

Merhaba.

Bir metin eklemek için önce alan belirliyoruz sonra metin kutusuna istediğimiz metni yazıyoruz.. yazı alanımızda istediğimiz bir kısmın farklı fontta olmasını yada kalın/italik olmasını sağlayabiliyor muyuz?

Bir başka sorumda yeni yazı alanı oluşturduktan sonra eski yazı alanını taşıyamıyor yada metne müdahale edemiyorum. bunu nasıl yapabilirim?

Şimdiden eşekkürler.. ;)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Ekim 2010 - 21:50:33

eski metinler katman olarak gözüküyormuş katmanlardan eski metinler düzenlenebiliyormuş ama hala bir kelime nasıl blod yapılır bilmiyorum.. :p

mozakca

Yazının bir bölümünün farklı fontta olmasını sağlayamıyorsunuz.

Eğer metin aracını seçer metnin üzerine tıklarsanız değişim yapılabilir tabi bu arada buraya kadar yaptığınız bütün işlemler sıfırlanır. (Metinle ilgili değişikliklerden bahsediyorum)
sevgi, emek ister.

EsatYuce

lener49fi

Teşekkür ediyorum..

Bir soru sormak istiyorum; gimp'te ki araçları başka araçlarla değiştirebilir miyiz? örneğin standart olandan metin araç kutusundan daha iyi bir araç kutusu var mıdır, varsa bunu değiştirebilir miyiz?

EsatYuce

Zannedersen GIMP yazılımıyla yapılamayacak çok az şey vardır. Yeterki programı iyice kurcalayalım. Eğer Metin aracı istediğinizi karşılamıyorsa, veya süslü yazılar yazmak istiyorsanız. "Dosya -> Oluştur -> Logolar"a bakmanızı öneririm. Ayrıca geliştirme aşamasında olan wikideki GIMP maddesini ve içsel bağlantılarını gözden geçirmenizi tavsiye ederim.
Faydalı olması dileğiyle...