ubuntu kuruluma geçtiğinde hiç bir yazıyı göremiyorum

Başlatan xdoor, 31 Ekim 2010 - 01:28:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xdoor

Arkadaşlar ubuntu kurmaya başlıyorum kurulum ekranı geldiğinde hiç bir yazıyı okuyamıyorum seçeneklerin olduğu bölümlerde yazılar yok herşeyi denedim sistemimde kötü sayılmaz amd athlon 64 x dual core 4200 işlemcim geforce 7300 gt ekran kartım 1 gb ram im var ama bir türlü işin işinden çıkamadım windowstan kurtulmak istiyorum ama bu kurma işini halledemedim gitti linux konusunda bilgim yok yardımcı olursanız çok sevinirim yardımlarınız için şimdiden tşkk ler

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Ekim 2010 - 02:13:23

arkadaşlar kurulum başlamadan önce dos ortamında  process:343) GLib-WARNING **: getpwuid_r(): failed due to unknown user id (0) hata mesajı veriyor bu ne hatası bilen varmı

krwlng

Son yazdığınız hata bende 10.4 kurduğumdan beri var fakat hiçbir sorun çıkarmadı bende pek üstelemedim, bu konu ile ilgili launchpad üzerinde hata kaydı mevcut, swap alanı ile ilgili olabilir diyorlardı fakat söylediğim gibi pek detaylı incelemedim. Kurulumda yazıların görünmemesi garip, Cd değiştirip veya yeni kalıp indirip kurmayı denediniz mi? En basitinden kalıpta bir sorun olabileceği geliyor aklıma, daha geçerli bir fikri veya önerisi olan arkadaşlar çıkacaktır.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

xdoor

inanırmısın ben bununla 5 aydır uğraşıyorum kaç kalıp denedim anlatamam size sinir oldum artık pardus un sitesinden cd sini istedim oda aynı şekilde sorun verdi renkli ekran geliyor sanırım dil seçme bölümü açılıyor aşağı yukarı oklaryla gidip gelebiliyorum ama ne yazdığı okunmuyor bomboş yabancı site forumlarınada bakıyorum hatta yazdım onlarda anlamadı sanırım orjinal bir sorunum var sadece bana özel :)) verdiği hata kodu anladığım kadarıyla grafic le ilgili bir sorun acaba ekran kartımmı desteklemiyor ? bunu sorgulayabileceğim bir yer varmı ??

krwlng

Pardus mu, Ubuntu mu? Anakartınızda dahili ekran kartı varsa monitörünüzü dahili karta takarak kurulum yapmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca alternate kalıpla kurulum yapmayı deneyebilirsiniz, alternate kalıpta grafiksel arayüz olmadığı için yazılarla ilgili sorun çıkmaz sanırım.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

xdoor

Demek istediğim ubuntuda pardustada aynı sorunu veriyor usb den de yükleme yapmaya çalıştım biraz önce bir o şekilde denememiştin yine aynı sorunu verdi  birde dediğin gibi deneyim tümleşik ekran kartıyla deneyim bakalım tşk ler

heartsmagic

Kuruluma geçmeden önce F6 ile seçeneklere girip quiet splash kısmını kaldırıp, nomodeset ekleyerek sistemi açmayı dene. En azından ekranda bir hata görüntüsü elde etmiş oluruz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.