11.04'te ön tanımlı media oynatıcısı Banshe olacakmış.

Başlatan sabian, 29 Ekim 2010 - 22:06:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yiğit Ateş

Mesele "gerçekten" CD boyutu ise Mono tabanlı uygulamaları kaldırırsınız, yerine başka yazılımlar koyarsınız. Bırakın bir şey çıkarmayı, CD'de yer bile açılır. Bana pek inandırıcı gelmedi bu bahane. Rhythmbox'un tek sorunu radyolarda arada sorun çıkarmasıydı, onu da 10.10'la gelen sürümde çözmüşlerdi zaten. Üzüldüm bu habere. Canonical ipin ucunu kaçırmaya başladı bu aralar, yine Arch yolları gözüktü bize :)

stratovarius

@krwling unity ile standart geliyor global menü.

Ayrıca ek bilgi kubuntu 10.10 ile birlikte plasma eklentilerindede kurulu olarak global menü mevcut.

11.04 sürümü ile kubuntu ana sistemim  olacak gibi gözüküyor.

Gnome kullanan bir masaüstü kurucak olursam debianı tercih ederim bu haberler doğrultusunda.

ufuk_k

Gnome içerisinde dokunmadığım uygulamalardan biri Rhythmbox, diğeri de Totem sanırım. Rhythmbox kolayca şarkı ekleme, koleksiyonu ve çalma listesini pratik olarak ayıran bir arayüz özelliğine sahip olmaması nedeniyle kötüydü benim için. Banshee'yi uzun zaman önce kullanmıştım. Şu an ne durumd bilemiyorum ama, bana kalırsa Clementine qt bağımlılıkları olmasa çok yakışacak bir uygulama.

@stratovarious, Gnome masaüstündeki global menu uygulaması, neredeyse yalnızca GTK uygulamalarının menüsünü destekliyor. KDE üzerindeki panel uygulamacığı daha farklı. O da neredeyse tamamen KDE/QT uygulamalarını destekliyor (istisna olarak VLC filan var). Kısacası ikisi de aslında hem GTK hem QT uygulamaları kullanıyorsanız ihtiyaca cevap vermiyor. Uygulamanın kendi menüsünü kullanmak zorunda kalıyorsunuz.
"Waiting for an ideal, a low deal, a no deal.
Play your stereotype,  oh yeah..."