[Çözüldü] apt-nasıl maddeleri hakkında

Başlatan such, 28 Ekim 2010 - 11:58:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

such

Wikideki apt-nasıl belgesinin ilk maddesinde konulara bölünmüş, çok güzel olmuş, ama konulardan herhangi birine tıklayıp sayfasına gidilince konunun başlığı daha açıklayıcı olmak yerine apt-2, apt-3 gibi bir anlam ifade etmeyen başlık görünüyor.

Mesela bir örnek:

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Apt_Nas%C4%B1l maddesinde Temel konfigurasyon maddesine tıklayınca açılan sayfanın adı da temel konfigurasyon gibi açıklayıcı bir şey olmalı. Ama şu anda apt-2 gibi anlaşılması zor bir şey yazıyor yani apt-2 bir şey ifade etmiyor.

Bence bu başlıklar da ilk bölümdeki gibi anlaşılır olmalı. Aramalarda da fark yaratacağına inanıyorum. Çünkü google'da bile farketmişsinizdir bir wiki maddesinin içinde bir bölümde geçiyorsa google size o maddeye hızlı bir şekilde geçmeniz için "falanca maddesine geç" diyor.

Konu dışı: Forumda yeni konu açarken çıkan öneriler çok güzel olmuş emeği geçenlere teşekkürler +rep :) ama wiki maddesinden öneri verdiğini görmemiştim bu daha da beğenmeme sepep oldu teraziye tıkladım :p

zeitgeist

@such,

Bahsettiğin eksiklikleri sen de düzenleyebilirsin.  ;)
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

sema

@such, Wiki konusunda oldukça çalışkan @zeitgeist.. Sanırım sayfa değişiklik koruması altında olduğu için konuyu buraya açmış...

Alıntı YapAşağıdaki nedenden dolayı bu sayfayı değiştirmeye yetkiniz yok:
Bu sayfa değişiklik yapılmaması için koruma altına alınmıştır.
susema

zeitgeist

Eyvah taşı yedik kafamıza  ;) Neden kapalı acaba?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

sema

Alıntı yapılan: zeitgeist - 28 Ekim 2010 - 14:23:46
Eyvah taşı yedik kafamıza  ;) Neden kapalı acaba?

Estağfurullah :) Bilmiyorum neden kapalı olduğunu.. Aslında değişiklikler nasılsa bir önceki hâllerine döndürülebliyor, biraz gereksiz sanki kapatılmaları..
susema

EsatYuce

@such'a Wiki'de değişiklik yapması için yetki verilebilir. Böylece kendisi ilgili maddelerdeki değişiklikleri yapabilir.

heartsmagic

Önemli maddeleri koruma altına alma politikası vardı sanırım. Bir ara bakalım bu meseleye.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

such

Alıntı yapılan: sema - 28 Ekim 2010 - 13:37:59
@such, Wiki konusunda oldukça çalışkan @zeitgeist.. Sanırım sayfa değişiklik koruması altında olduğu için konuyu buraya açmış...

Alıntı YapAşağıdaki nedenden dolayı bu sayfayı değiştirmeye yetkiniz yok:
Bu sayfa değişiklik yapılmaması için koruma altına alınmıştır.

Evet, yetki olmadığı için açmıştım.

Alıntı yapılan: EsatYuce - 28 Ekim 2010 - 16:35:05
@such'a Wiki'de değişiklik yapması için yetki verilebilir. Böylece kendisi ilgili maddelerdeki değişiklikleri yapabilir.

Teşekkür ederim ben yetki istemiyorum, düzeltilmesi de yeterli benim için :)