[Çözüldü] XFCE Masaüstü ve Wine Erişim?

Başlatan portakalsuyu, 27 Ekim 2010 - 18:26:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

portakalsuyu

Arkadaşlar XFCE masaüstünde windows yazılımları için nasıl erişim izni veriliyor, bulamadımda?

rick

Sanırım her zamanki gibi; sağ tıklayıp, Özellikler'den, Erişim Hakları'ndan, "Dosyayı bir program gibi çalıştırmaya izin ver." ile.

portakalsuyu

Alıntı yapılan: Rick - 27 Ekim 2010 - 18:30:18
Sanırım her zamanki gibi; sağ tıklayıp, Özellikler'den, Erişim Hakları'ndan, "Dosyayı bir program gibi çalıştırmaya izin ver." ile.

Maalesef bu şekilde olmuyor, Erişim haklarına müdahale edemiyorum.

rick

Alıntı yapılan: portakalsuyu - 27 Ekim 2010 - 18:33:08
Alıntı yapılan: Rick - 27 Ekim 2010 - 18:30:18

Maalesef bu şekilde olmuyor, Erişim haklarına müdahale edemiyorum.
Peki, ya root olarak?

portakalsuyu

Dostum ben Linux te yeniyim, Root falan bilmiyorum. Anlatırsan sevinirim. :)

sem

Root hakkında çok ufak bir arama ile cidden istemyeceğiniz kadar bilgiye ulaşabilirsiniz.  Yeniyseniz öncelikle hoş geldiniz. Sonralıkla;

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,3777.0.html

Buraya bir bakmanızda fayda var. Soracağınız çoğu sorunun cevabı buralarda vardır.

Yetki verme için ise; "chmod" hakkında arama yapmanız, kimsenin yapamayacağı kadar bilgilendirecektir sizi. Kolay gelsin.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

portakalsuyu

Alıntı yapılan: sem0900 - 27 Ekim 2010 - 18:48:01
Root hakkında çok ufak bir arama ile cidden istemyeceğiniz kadar bilgiye ulaşabilirsiniz.  Yeniyseniz öncelikle hoş geldiniz. Sonralıkla;

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,3777.0.html

Buraya bir bakmanızda fayda var. Soracağınız çoğu sorunun cevabı buralarda vardır.

Yetki verme için ise; "chmod" hakkında arama yapmanız, kimsenin yapamayacağı kadar bilgilendirecektir sizi. Kolay gelsin.

Hoşbulduk dostum ve teşekkürler.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

portakalsuyu