Compiz Fusion Hardy Kurulumu

Başlatan servet ümmetoğlu, 26 Nisan 2008 - 21:47:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Le0n

ben kendi sorunumu kendim çözdüm:D aslında yapmam gereken o kadar karışık bi işlemde değilmiş.
ubuntuyu kurduktan sonra "sudo apt-get install simple-ccsm" bu kadar.
sudo apt-get purge windows

gollom

merhaba,
comizi compiz fusion icon`la caliştırmıştım ancak yanlışlıkla  compiz fusion icon`u silince bir türlü çalıştıramıyorum!fusion iconu yeniden kurmama rağmen çalıştıramadım. konsoldan şu hatayı alıyorum

gollom@gollom-laptop:~$ compiz
compiz (core) - Error: Screen 0 on display ":0.0" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
compiz (core) - Fatal: No manageable screens found on display :0.0
gollom@gollom-laptop:~$

ufuk_k

Acil!!!, Yardım!!! gibi ibareler kullanmasanız da forumda size yardım edilecektir. Compizin açılmamasının ne gibi bir acil durum olduğunu da anlayamadım zaten.

Fusion icon pencere yöneticisini kolay yoldan değiştirir. Bunu komutla yapmak istiyorsanız, ki size hata mesajında da verilmiş, denemeniz gerekirdi:

compiz --replace

gollom

yardım isterken 'Lütfen Yardım' demistim!.'Acil yardım' dememiştim.Kaldıki başkası için o an için compiz fusion'da olsa aciliyeti olabilecek anlar olabilir.Yardım edileceğinide biliyorum!Nezaketen yardım ve lütfen dedim bundan bu kadar rahatsız olmanızı anlayamadım

ufuk_k

Bu rahatsızlık değil sadece, herkesin problemi var. Herkes ünlem ve lütfen!! yardım!! gibi belirtirse derdini, forum biraz enteresan bir yer olur. Bence bunu yazarak zaman kaybedeceğinize sorununuz çözüldü mü çözülmedi mi onu yazasaydınız daha iyi olurdu.

gollom

sorunum çözülmedi.

compiz ..replace
compiz (core) - Error: Screen 0 on display ":0.0" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
compiz (core) - Fatal: No manageable screens found on display :0.0

bu hatayı alıyorum

ufuk_k

Komu yanlış olabilir mi? compiz --replace olması gerekiyor. Ben orada ".."  gördüm de.

gollom

klavye de pencerelerdede sorun yaşıyorum.kitleniyor.evet klavyenin azizliğinden yanlış yazmışım.
ikinci bir pencere açınca öbürünü kullanamıyorum.hatayı yazacam ancak konsolu açınca burayı kullanamıyorum.

ufuk_k

Compizi kapadığınızda sorun devam ediyor mu? Ekran kartınız, modeli, markası nedir, sürücüyü nereden kurdunuz?

killall compiz ya da killall compiz.real diyerek kapayabilirsiniz.

lseker

Compiz kapalıyken sorun yoksa , kaldırıp yeniden kurmayı deneyin.
Dünya Güneş'in yardımı ile yaratıldı...Olduğu gibi kalmalı.
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.

heartsmagic

"Yardım!!! lütfen!!!" hoş durmuyor ve genelde ben temizliyorum bunları. Kibarca söylemek ve hatta öncesinden teşekkür etmek çok makul ancak bol ünlemli mesajlar çok itici oluyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

heartsmagic

Fusion icon kurduktan sonra Window manager olarak önce Metacity arından Compiz seçmeyi denedin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sypro

Ya da hepsinden öte bir restart falan? en azından X'e?

not: kişisel görüşüm "acil" "lütfen" "plx" gibi notların çok itici olduğu yönünde. neticede sizin için acil olan bizim için olmayabilir bizim için acil olan sizin için olmayabilir.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

immortal

Bir arkadaşımız aşağıdak adreste bulunan temayı nasıl kuracağımı adım adım anlatabilir mi? Forumdaki kaynakları okuyarak yapmaya çalıştım fakat beceremedi. Şimdiden teşekkür ederim:

Tema adresi: http://www.gnome-look.org/content/show.php/Dark+Ice+Emerald?content=70284

FUBU

@immortal
bu emerald temasıymış. emerald yükledin miydi? depolarda var. yükle, kurmaya çalış.

immortal

Alıntı yapılan: FUBU - 19 Temmuz 2008 - 08:59:19
@immortal
bu emerald temasıymış. emerald yükledin miydi? depolarda var. yükle, kurmaya çalış.
Emeral Theme Manager'dan bahsediyorsanız şayet evet o yüklü durumda. Import ediyorum fakat arayüzümde bir değişiklik olmuyor.

breko52

bu görsellikler 32 mB ekran kartında çalışır mı acaba?

immortal

Cevap verebilecek yok sanırım.