Ubuntu 10.10 Wireless kartı Sorunu

Başlatan civilized, 24 Ekim 2010 - 21:45:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Wifi Slax dediğin nedir?
İkinci sorunun cevabı Compiz, forumda biraz bakınabilirsin bu konuya. Ancak bir tek başlıkta tek sorun çözmeye gayert gösteriyoruz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

efkan76

slm arkadas. öncelikle ilginizden dolayi cok tesekür ederim,

wifi slax linux'un bir programi sanirim, wifi slax modem sifresi kirmaya yarayan bir isletim sistemi . örnek olarak size yutubede aldigim bir adresi vereyim anlamaniz daha kolay olacak sanirim.

http://www.youtube.com/watch?v=5ftu-nVQlxo

bu isletim sistemi linux tabanli sanirim, benim problemim wireless `si tanimiyor. yardim edebilirseniz cok sevinirim,

saygilarla  Efkan.
kapan

heartsmagic

Adı geçen uygulama veya benzerleri için yardım etmiyoruz, edilmesine de müsaade etmiyoruz ne yazık ki.

efkan76

slm Arkadas, ben ubuntu `da acemi oldugum icin bilmiyorum, nedenini sorabilirmiyim acaba, yasak bir sistemiki ?
tesekürederim
Efkan
kapan

heartsmagic

Alıntı yapılan: efkan76 - 16 Aralık 2010 - 01:39:59
wifi slax linux'un bir programi sanirim, wifi slax modem sifresi kirmaya yarayan bir isletim sistemi . örnek olarak size yutubede aldigim bir adresi vereyim anlamaniz daha kolay olacak sanirim.

http://www.youtube.com/watch?v=5ftu-nVQlxo

Hem açıklamadan, hem de videodan anlaşılabileceği üzere olay bir şeyleri "kırmaksa" eğer söylediğim üzere ne yazık ki buna müsaade etmiyoruz.

efkan76

slm, cevapladiginiz icin öncelikle teseküredrim,
ben aslinda wifi slax`la tam olarak neyapildigini bilmiyorum, birseyleri cözmeye yaradigini biliyorum wireless hakinda, ama yinede sag olun,
bende bundan sonra bubuntu ile sorularimi yöneltmeye gayret gösteririm.
saygilarla.
kapan

heartsmagic

Ubuntu ve diğer konulardaki sorunların için elimizden geldiğince yardım etmeye çalışırız @efkan76.
Diğer konuda ne yapıldığını öğrenmek için gayret gösterme bence.

efkan76

slm arkadas, nedenini sorabilirmiyim ? yasakmi yoksa bos bir ugrasmi diye ?
saygilarla
kapan

bytan

Alıntı yapılan: efkan76 - 22 Aralık 2010 - 08:52:01
slm arkadas, nedenini sorabilirmiyim ? yasakmi yoksa bos bir ugrasmi diye ?
saygilarla

Bu tür konularda bilgi paylaşımında bulunmuyoruz.  Etik sebeplerle...

Alıntı yapılan: heartsmagic - 17 Aralık 2010 - 03:38:46
...  olay bir şeyleri "kırmaksa" eğer söylediğim üzere ne yazık ki buna müsaade etmiyoruz.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

efkan76

slm burasi yeri degil ama bana yön vereceginizi bildigim icin buraya yaziyorum kusura bakmayin, beni sorunum cokta öncelikle simdi birisini söyleyeyimde dözeltmelere sonra baslayacagim, benim ekran  görüntüsü büyüdü nasil büyüdü onuda anlayamadim,cok büyük calisamiyorum ayar yerinide bulamadim ki kücülteyim, nasil ekran görünümünü kücültebilirim, windowsta kolaydi ama ubuntu`da bulamadim
saygilarla
kapan

heartsmagic

@efkan76, söylediğin üzere yeri burası olmadığı için devam etmeyelim. Yeni bir başlık açabilirsin ilgili bölümde. Bir de ekran görüntüsü fena olmaz.

efkan76

slm, yeni bir baslik acmami söylemisin ama ben nasil yeni baslik acilacagini bilmiyorum,
ama benim sorunum acil lütfen benim ekran cok büyük bir türlü kücültemiyorum. windowsta bu is bir kac saniyelik,ubuntu`da bulamadim acil yardim lütfen.
saygilarla.
Efkan
kapan

heartsmagic

@efkan76, http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/board,7.0.html bölümüne git, bölümün sağ üstünden Yeni Konu de, ardından konunu aç. Alacağın ekran görüntüsünü de yazacağın iletinin sol alt köşesinde bulunan Ek Seçenekler kısmından yükle. Sorunun hakkında biraz daha detay ver, ekran derken çözünürlük mü, simgeler mi vs? Sen ne kadar detaylı analtırsan acil olan sorununun çözülme ihtimali o kadar artar. Ancak dediğim gibi lütfen bunları yeni başlıkta yap.

kapkor

Merhaba arkadaslar, benim ubuntu`yla ilgileniyorum ama hicbir bilgim yok, Formu dolastim bayagida hosuma gitti insanlara bayagi yardim ediliyor, ben önce bir sanal olarak denemek istiyorum, aslinda denedim ama wireless sorunu var, wireless`si tanimiyor tanimayincada internete baglanamiyorum bu konuda banayardimci olabilirmisiniz ? wireless `si nasil tanitabilirim, yukarida bazi komutlar verilmis bende denedim ama wireless olmadigini söylüyor, tanitim dosyasini nereden bulabilirim, Realtek RTL8191SE Wireless kartim var,
birde Forumda okudugum kadariyla Görüntü karti linux icin  Nvidia uyumlu, bende NVIDA GeForce GTS 360M var.
Emeginize saglik

bytan

Kablosuz sanal sistem üzerinden mi deneniyor?

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

kapkor

üncelikle ilginizden dolayi tesekürederim, evet kablosuz sanal üzerinde deniyorum.

bytan

İnternet bağlantısı için host sistemin bağlantısı kullanılabiliyor mu? İllâ kablosuza sanal olarak bağlanmak istiyorum diyorsan kullandığın sanal sistemin bridged networking yapılandırmasını araştırmalısın. Bu konuda fazla tecrübem yok. Ama deneme amaçlı sanal sistem yerine, disk üzerinde biraz yer ayırıp kurulum yapman hem donanımının tüm özelliklerini kullanmanı hem daha kolay alışmanı hem de sorunlara daha kolay çözüm bulmanı sağlar.

PF @ ST

kapkor

slm benim kablolu baglantim yok,wireless üzerinde  mümkünise önce sanali denemek istiyordum,
acaba mümkünmü?  sanali deniyorum wirelessi tanimiyor, sanal üzerinde tanitma yolu varmidir acaba,
Emeginize saglik. Tsk.

bytan

Host sistemdeki varolan interneti kullanarak sanal makinanla internete çıkamıyor musun? İllâ kablosuz kartını tanıtarak internete çıkmak istiyorsan, dediğim yapılandırmayı araştırmalısın.

PF @ ST

kapkor

slm yardimin icin cok tesekür ederim, ben sanali VMware ile deniyorum, biraz arastirdim ama sonuca varamadim,cünkü ben pc`de iyi degilim acemi diyebilirsiniz. Host sistemde bahsetmissin, bilmedigim icin host sistemininde neoldugunu bilmiyorum, internettede baglanamiyorum ama.
biliyorsaniz hangi ayarlari degistirmem gerekiyor, VMware yarlariylami alakali, yoksa ubuntu sanal ayarlarimi oluyor (host ayarlari)
tesekürler emeginize saglik.

kapkor

slm arkadaslar, benim bir sorunum var billmiyorum ilgili yeremi yaziyorum ama umarim yaredimci olacak birileri olur, benim sorunum ubuntuyu iyi tanimadigimdan olabilir, ben internette giriyorum ama cok yavas, wireless üzerinde, windowsat giriyorum hizli, acaba ben ubunut ile ögrenmek icin oyunuyorum bazan birseyler indiriyor,kisacaci oynuyorum acaba bilmeyerek herhangi bir ayarla oynamis olabilirmiyim diyi düsünüyorum . neyapabilirim: not önceleri internet hizi iyiydi.
tesekürler emeginize saglik.

zeitgeist

Virtualbox gibi aracı yazılımlarla kurulmuş işletim sistemlerindeki aksaklıklar için fikir yürütmek pek kolay olmuyor.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

efkan76

slm arkadaslar yine yardiminiza ihtiyacim var , benim pc mormat atmak bikkinlik verdi, bu seferki sorunum, ben ubuntu`yu kurarken otumatik acilmasini istemistim vede sorun yoktu iyi gidiyordu, dünden beri ubuntuya giremiyorum sifre istiyor bende sifreyi veriyorum ama bir türlü girmiyor, sifreyide biliyorum , yanlis sifre verdigim zaman kulanimyetkisi yok diyor, doguru sifreyi yaziyor girmeye calisiyor bir kac saniye sonra giremeyince terardan sifre soruyor, neyapabilirm yardim ederseniz sevinirim, umarim yine format atmak zorunda degilimdir ?
saygilarla.
Efkan
kapan

sema

Konunun yeri burası değil ama sorayım. Durduk yere mi oldu bu, yoksa güncellemelerden sonra mı? Bir de 9.10 mu kullanıyorsun? Ctrl alt f1 ile giriş yapıp şifreni yazabiliyor musun? Ayrıca o değiştirdiğin ayarı söylediğim yerde (siyah ekranda) silebiliriz;

rm -rf .config

Olmadı gdm'yi durdurmaya çalışırız.
susema

efkan76

slm . ben ubnutu 10.4 kurdum,güncelemeleri yaptim,compzi kurdum, bir  iki gün sorun yoktu,ubunutyu kurdugumda  atomatik ayarlamistim atomatik aciliyordu,güncelemelerden sonra atomatik  acilmadi sifreyi soruyor,sifreyi dogru verince acilmaya calisiyor ama acilmiyor, yanlis sifre verincede kulanimyetkisi yok diyor,ctrl alt f1 basinca siyah ekran geliyor ayni seyleri buradada yapiyor giremiyor, neyapabilirsiz yardimlariniz icin cok tesekür edrim ,
saygilarla.
kapan