Remuco: Linux için kablosuz müzik oynatıcı kumandası.

Başlatan krwlng, 24 Ekim 2010 - 16:16:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

krwlng

@aniceman, kusura bakma oradaki vurguyu farketmedim, alelade bir alternatif olarak önerdiğini düşünmüştüm, remuco özel olarak bağlanıyor yani eklenti sadece istenen uygulama ile iletişim kuruyor, anyremote ise sunucu ile istenilen uygulamada tuş atamaları ile işlem yapabiliyor, o açıdan farklılıkları belirtme açısından iyi oldu.Sonyericsson cihazlarda bu özellik cihazın kendisinde geliyor fakat diğer cihazlar için güzel bir alternatif olabilir.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

Khan

Alıntı yapılan: guestwho - 02 Kasım 2010 - 20:34:26
Alıntı yapılan: if - 02 Kasım 2010 - 11:33:52
Alıntı yapılan: Khan - 02 Kasım 2010 - 05:10:41
Benim Python uçmuş. :D

[@archlinux-desktop ~]$ python --version
Python 3.1.2

3'ten küçük olması gerekiyormuş, buna dikkat etmemiştim.

python.py dosyasını bir metin düzenleyici ile açıp en baştaki satırı !/usr/bin/python2 şeklinde değiştirince de çalışabilir.

Python "2.x" ile yazılan betiğin "3.x" serisi ile uyumlu çalışması için önerin yeterli değil maalesef. Arkadaş ya "Python 2.x" kurulumu yapmalı ya da "/usr/bin/" altındaki "2to3" betiği ile kodu uyumlu hale getirmeli.
'/usr/bin' altındaki 'python' işaretçisini 'python2.7'e yönlendirince sorun çözüldü.

guestwho

You want weapons? We're in a library. Books are the best weapon in the world. This room's the greatest arsenal we could have. Arm yourself!

xhektor

Alıntı yapılan: aniceman - 02 Kasım 2010 - 21:17:15
Alıntı yapılan: abbas-dehmen - 02 Kasım 2010 - 11:24:36
remuco benzeri uzaktan fare kontrolü yapabileceğimiz veya slaytları oynatabileceğimiz  bir program daha var mıdır? bilen arkadaşlar buradan paylaşırsa çok faydalı olacaktır.
bir de anyremote var. yazılım merkezinde de mevcut ancak ben 5800 da çalıştıramadım. daha doğrusu bağlantı kuramadım pc ile.
audacious, evince, open office impress (sunum), rhythmbox, totem, vlc ve bir kaç şey daha desteklediği program arayüzünde görülüyor.

geç fark ettim.bu bilgi de iyi geldi. hemen deniyorum.

Khan

Alıntı yapılan: guestwho - 03 Kasım 2010 - 22:51:20
    @Khan Python 2.7 'yi kurmadan mı ?
python yazıp, çift 'tab' yaptığımda komutlar:

[@archlinux-desktop ~]$ python
python            python2.7-config  python3.1         python-config
python2           python2-config    python3.1-config 
python2.7         python3           python3-config   

DoGuKaN

Sadece bluetooth üzerinden mi çalışıyor yoksa WiFi üzerinden de çalışabiliyor mu?

aniceman

wi fi üzerinden de çalışıyor ama benim wifi denemelerim telefondaki programın takılması nedeni ile son buldu hep. aynı program aynı telefonda bluetoothla daha verimli çalışı. uygun bi zamanda wifi ye bi daha bakacam.
dedi ve koşarak uzaklaştı genç adam...

DoGuKaN

WiFi ile nasıl bağlayabilirim peki? Programı Android'li telefonuma yükledim ama Connect bölümünde ne yapacağımı anlamadım  :-\

aniceman

Prgram arayüzünde sırayla:
Add
WiFi: Host or IP address e pcnin ip adresini yaz. (istersen pcye manuel ip ata sürekli uğraşmazsın) OK
bunu yaptığında tekrar program arayüzüne dönecek ve eklediğin wifi li bağlantı (ve ilerde eklendikçe diğer bağlantıların da) görünecek.
bağlantıyı seçiyorsun. (searching for palyers iletisi ile pcinde remuco eklentisi yüklenmiş açık uygulamaları tarıyor)
sonra connecting to player ile uygulamaya bağlanıyor (açık tek uygulama var ise, birden fazla olunca seçmeni istiyordu yanılmıyorsam)
gerisi zaten uygulamayı kontrol edeceğin arayüz...

DoGuKaN

aniceman

mağlesef ben ne bluetooth ile ne de wifi ile bağlantı hatası almadım. neyden kaynaklanacağından emin değilim.
ama bu işlemi yaparken rhythmbox ya da totem in (hatta 2si olursa biri olmadı biri : ) açık olmasını, bu oynatıcılardaki remuco eklentilerinin aktif edilmiş olmasını kontrol edin.

dipnot: bluetooth ile bağlanabiliyor musun?