ATI Catalyst™ Display Driver 10.10 Çıktı

Başlatan KemalALKIN, 23 Ekim 2010 - 19:50:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mx0Ub

kontrol ediyorum conky ile
ısı ve kulanım normal
ekran kartı fanı dönmesi anlaşılmıyo işlemci fanından bende
Not:
Hic bi sorumluluk kabul edilmez yapılan yorumlardan ve verilen kodlardan

Enna

Alıntı yapılan: ufuk_k - 24 Ekim 2010 - 21:11:13
İşin açıkçası dizüstü söz konusu olunca kart değiştirme gibi bir olanağınız olmuyor. Dizüstü alırken de, Nvidia olanlara yönelmeyi istiyor insan, ancak Nvidia kartların giriş seviyesi olanları, ATI'lerin aynı ayardaki kartlarına göre daha düşük performansa sahipler. Örneğin bir ATI 5650 ya da 5730 performansı ile, şu an standart dizüstülerde (Toshiba, Samsung'un alınabilir modelleri) kullanılan Nvidia GT330'u kıyaslayınca epey bir fark oluyor. Bu ATI'lerden daha iyi performans veren Nvidia kartlar da genelde oldukça pahalı cihazlarda kullanılıyor (Qosmio'nun üst serileri, Monster, Alienware, 4000-5000 liralık cihazlar). Şu an Nvidia GT420-425 modelleri de kullanılmaya başlandı sanırım. Nvidia son 1-2 yılda ATI'ye kıyasla kullanıcıya çok az seçenek sundu. Bir kaç yıl içinde bu değişir sanıyorum.

gtx 9000 serisinden itibaren, gt 110 120 130 , 210 220 230 ve 310 320 330 hep aynı gpu'dur hocam. Nvidia'nın yeniden isimlendirme politikası... Ati bu sıralar kendini aştı, nvidiayı solladı ama bizim açımızdan bu ilgisizliğiyle bir anlam ifade etmiyor.

Tanshaydar

En iyi donanım en berbat yazılım.
openSUSE'den vazgeçmemin sebebidir bu ekran kartı sürücü meselesi...
Şimdilik depodaki fglrx'i kurdum, daha üzerine oynamam. Anca Windows'ta oyun performansı için.

By_Mihni

Alıntı yapılan: Tanshaydar - 25 Ekim 2010 - 09:43:22
En iyi donanım en berbat yazılım.
openSUSE'den vazgeçmemin sebebidir bu ekran kartı sürücü meselesi...
Şimdilik depodaki fglrx'i kurdum, daha üzerine oynamam. Anca Windows'ta oyun performansı için.

En sağlam kartlardan biri ama her zaman nvidia derim. İlerisini düşünmek gerek.

Chantre

Ben az önce kurdum ve şu an çok kötü oldu. Firefox'ta sayfa aşağı inerken sayfa sayfa iniyor :S

Nasıl geri alabilirim yaptığım işlemi?
When you play the game of thrones, you win or you die!

stratovarius

hitokiri

Arkadaşlar 10.10'da mesa sürücüleri ile gnome-shell(birde netbook ubuntu ) düzgün çalışıyor ama sahipli sürücüyle ekran nasıl desem resmen öksüyor pc kasım kasım kasılıyor bu 10.10 ATI sürümü ile bu konuda bi düzelme olmuş mu diye meraklı bi soru sorsam size umarım soru kalablığı olmaz :)  ?

stratovarius

hitokiri yeni açtığım başlıktaki depoyu bir dener misin ?

Çünkü xorg güncellemeside geliyor, driver olmasa bile belki xorgla sorunun çözülmüş olabilir.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,23151.0.html

hitokiri

Alıntı yapılan: stratovarius - 25 Ekim 2010 - 21:48:04
hitokiri yeni açtığım başlıktaki depoyu bir dener misin ?

Çünkü xorg güncellemeside geliyor, driver olmasa bile belki xorgla sorunun çözülmüş olabilir.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,23151.0.html
Heim belkide bi güzellik yapmış oılabilirler bi ara depoyu deniycem bu arada güzel başlık olmuş eline sağlık :)

ethem578

Yok ya ben Ati den ümidi kestim.  :-\ Adamlar daha windows a bile doğru düzgün kartı tam anlamıyla kullanan bir sürücü yazamadılar ki linux a yazsınlar... Aslında fazla bir beklentim de yok.Oyun felan oynamıyorum.Sadece şu videolardaki ve compizdeki yırtılmayı çözseler yeter bana.Denemediğim şey kalmadı yahu.Mesa da yırtılma olmuyor ama o da neredeyse yakacak bilgisayarımı,fan son sürat  :D Ama az kaldı yakında kartıma kenim sürücü yazacağı.Ati sürücü görsün o zaman  :D :D :D