ATI Catalyst™ Display Driver 10.10 Çıktı

Başlatan KemalALKIN, 23 Ekim 2010 - 19:50:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KemalALKIN

ATI Catalyst™ Display Driver 10.10 ÇIKTI! - Deneyenler Yorumlarınızı Alalım

http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

Deneyenler Yazsın ki Bende Denicem Ona Göre

ati hd 4770 ekran kartım var merak ediyorum

www.tckemal.ist

Shamata

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 23 Ekim 2010 - 19:50:42
ATI Catalyst™ Display Driver 10.10 ÇIKTI! - Deneyenler Yorumlarınızı Alalım

http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

Deneyenler Yazsın ki Bende Denicem Ona Göre

ati hd 4770 ekran kartım var merak ediyorum

benim de kartim 4770 bende seni bekliyorum kardesim dene ki bende ona gore hareket edeyim!

Bloodless

Çok ilginçtir ki daha bugun Ubuntu 10.10 kurdum bilgisayarıma. Ati mobility hd4650 var üzerinde. Her neyse siteden indiriyordum 10.9 sürücüleri adı altında kurduktan sonra catalysten kontrol ettiğimde 10.10 gözüküyordu =) şimdilik herşey normal gibi
Samsung R620-FS03TR Kullanıcısı

KemalALKIN

Alıntı yapılan: Bloodless - 23 Ekim 2010 - 20:55:31
Çok ilginçtir ki daha bugun Ubuntu 10.10 kurdum bilgisayarıma. Ati mobility hd4650 var üzerinde. Her neyse siteden indiriyordum 10.9 sürücüleri adı altında kurduktan sonra catalysten kontrol ettiğimde 10.10 gözüküyordu =) şimdilik * her şey normal gibi
fark var mı 10.9 a göre wine de falan
www.tckemal.ist

Bloodless

Şuan Compizi test ediyorum aynı şekilde yırtılmalar devam ediyor düzelmemiş :(

stratovarius

Hım bloodless nasıl kurdun? Normal eski metotlamı modul inşa ettirerek mi?

Şayet normal kurulum yaptıysanız , bu sürümün asıl çıkma nedeni belli olur.

Bloodless

doğrudan kurulum yaptım. Dediğim gibi 10.9 sürücüleri diye indirdim. fakat 10.10muş şimdi dosyanın adınada baktımda.

stef_q

Ben sürücüleri sistem tepisindeki donanım sürücüleri uyarısından yükledim. Ubuntu eskisinden 250 mb fazla ram harcamaya başladı. Eskiden süper çalışan compiz şu anda bazen ekranta saniyelik takılmalar yaratıyor. Ama sorunu çözmek için uğraşamyacağım. Format atacağım sisteme. ATI HD 3850 Ubuntu 10.04.1 kullanıyorum.

Enna

Arkadaşlar bu sürücülerin 10.9'dan bir farkı yok. Ati 2 gün önce çıkardığı 6850 ve 6870 kartları için bu sürücüyü yayınladı. Eğer 68xx serilerini hemen almadıysanız bu drivera gerek yok.

Bloodless

şuan görünende zaten hiç bir fark olmadığı :D hayırlı olsun artık 10.11'e kaldık desene

Enna

Alıntı yapılan: Bloodless - 24 Ekim 2010 - 01:20:52
şuan görünende zaten hiç bir fark olmadığı :D hayırlı olsun artık 10.11'e kaldık desene

Dostum tahminim 10.11 driver'ı ile de 69xx serisini ekleyecekler, atiden bu sıralar performans sürücüsü bekleme :)

KemalALKIN

ati ile linux nvidia gibi uyumlu olsa çok hızlı olur örnek wine de çok kasıo siyahlıklar vs vede compiz vs..
bizi windows a itiyor bu sorunlar
www.tckemal.ist

DoGuKaN

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 24 Ekim 2010 - 02:05:34
ati ile linux nvidia gibi uyumlu olsa çok hızlı olur örnek wine de çok kasıo siyahlıklar vs vede compiz vs..
bizi windows a itiyor bu sorunlar

Bu sorunları sizi Windows'a değil Nvidia'ya itmeli ;)

Bloodless

Ih Ih millet para verip nvidia kart almaktansa kaçak windows kullanmayı yeğliyor.

KemalALKIN

biz ati kullanıcıları napalım yani para olmayabilir yada para olsa bile ati sevmiş olabiliriz o yüzden bizi linuxtan itiyor
yoksa her sürücü çıktığında bir umut doğuyor

nvidia fazla sevmem illa nvidia mı kullanacaz zorla :S
bu arada birazda sorun linuxta var nvidia ya çok öncelik tanıyor ve atininde suçu var ama linuxtada birazcık olsun yok mu :)
www.tckemal.ist

Yiğit Ateş

Nvidia'ya öncelik tanınmıyor. Ati bir türlü adam gibi bir Linux sürücüsü yazamıyor ya da yazmak istemiyor.

Bloodless

Enna

Ati yazılım işinde yeni çabalamaya başladı, nvidia bu konuda çok önde ama atinin şu andaki durumuda fena değil, Bu arada ati markası tarih olmak üzere...

Linux için ise ati tam bir felaket... Ben bir ati fanıyım fakat linuxten dolayı nvidiaya yöneldim. Şu anda atide 6850, nvidiada ise gtx460 çok alınabilir duruyor f/p olarak.

ufuk_k

İşin açıkçası dizüstü söz konusu olunca kart değiştirme gibi bir olanağınız olmuyor. Dizüstü alırken de, Nvidia olanlara yönelmeyi istiyor insan, ancak Nvidia kartların giriş seviyesi olanları, ATI'lerin aynı ayardaki kartlarına göre daha düşük performansa sahipler. Örneğin bir ATI 5650 ya da 5730 performansı ile, şu an standart dizüstülerde (Toshiba, Samsung'un alınabilir modelleri) kullanılan Nvidia GT330'u kıyaslayınca epey bir fark oluyor. Bu ATI'lerden daha iyi performans veren Nvidia kartlar da genelde oldukça pahalı cihazlarda kullanılıyor (Qosmio'nun üst serileri, Monster, Alienware, 4000-5000 liralık cihazlar). Şu an Nvidia GT420-425 modelleri de kullanılmaya başlandı sanırım. Nvidia son 1-2 yılda ATI'ye kıyasla kullanıcıya çok az seçenek sundu. Bir kaç yıl içinde bu değişir sanıyorum.
"Waiting for an ideal, a low deal, a no deal.
Play your stereotype,  oh yeah..."

heartsmagic

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 24 Ekim 2010 - 17:46:08
nvidia fazla sevmem illa nvidia mı kullanacaz zorla :S
bu arada birazda sorun linuxta var nvidia ya çok öncelik tanıyor ve atininde suçu var ama linuxtada birazcık olsun yok mu :)

Linux dediğin çekirdektir, çekirdeğin ne gibi bir suçu var bu konuda? Ya da nasıl olabilir? Ha, yaşanan bir sorundan ötürü çekirdek suçlu olabilir de kalitesiz kapalı sürücü yazılmasından ya da hiç yazılmamasından (Bkz: X serisi kartlar) nasıl suçlu olabilir? Elma ile armutlar ayrılsın lütfen.

Kimse kimseyi zorlamıyor bir şey için, eldeki imkân neyse kullanılır. Eldeki imkânı sağlamayan da kimse ona serzenişte bulunulur. Konunun muhatabı AMD oluyor şu durumda. Lütfen ATI'nin yeni sürücü haberinin verildiği şu kısacık başlık ATI-Nvidia meselesi haline gelmesin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bashfulfish

4670 kartım, yükledim denedim..başlerken görünen ubuntu 10.10 biraz daha düzgün gözüktü sanki ama eskisinden bir farkı yok..hemen kaldırdım..en azından mesa'da yırtılma olmuyor..

Bloodless

Mesa'da yırtılmalar olmuyor fakat 3d adına performansta olmuyor. Ayrıca inanılmaz ısınıyor ekran kartı :/

stratovarius

Laptop kullanıcıları için mesa eziyet demek tek kelime ile.

Desktopda farkedilmiyor olabilir ama bariz bir işlemci yükü oluyor mesa ile.

Aslında ben eskiye bakınca buna şükür ediyorum desem yeridir.

Eskiden ati sürücü desteği? Ati kullanan birisi olarak eskiden kırk takla atardık compiz çalışsın diye.

Şimdiki sorunlarda elbet düzelecektir.

Mx0Ub

ben hiç driver kurmadım mutlu mesudum
yırtılmada yok
acaba bende de cpu ye yuklenmemi var
normal seyrinde gibi ama
Not:
Hic bi sorumluluk kabul edilmez yapılan yorumlardan ve verilen kodlardan

stratovarius

Herhangi bir cpu için aplet ekleyip görebilirsin yüklenme var mı ? yok mu diye?

Benim fan elimin altında olduğu için fanım susmuyor mesada, ama desktoplarda durum nedir bilemem.

Hatta birçok desktop kullanıcısı mesayı tercih ediyor.