Blender'da İlk Logo

Başlatan neneki, 22 Ekim 2010 - 17:20:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

neneki

Öncelikle Sudo dergisine çok teşekkürler. 21. sayıdaki adımları izleyerek blender'daki ilk logomu yapmış bulunmaktayım. Uydurukda olsa bir haz ,bir mutluluk, garip * bir şey doldu içime. Çok konuşmadan çalışmamda huzurlarınızda :)

not: logomu silmiş yüklediğim site , gerekçesi de uygunsuz içerik. anlam veremedim doğrusu. Yaptığım logoyu bulamadım oda ayrı bir üzüntü doğrusu o yüzden yeni logomu burada paylaşıyorum :(

By_Mihni

İlk deneyim için gene de güzel bir logo olmuş bende merak ediyorum bu blender kullanımı ama vakit olmuyor öğrenmeye. :)

burk

Bu tip çalışmaların dergilerden okunarak, araştırlarak öğrenilebileceğine ve uygulanabileceğine dair çok güzel bir çalışma, emeğine sağlık .:)

ufuk_k

Aslında bu tarz başlıklar altında, dergide takip ettiği eğitselin sonucunu herkes paylaşabilir, böylelikle hatalarını da görür, hem de diğer kullanıcıları motive eder. Örneğin bu başlıkta, 21. sayıdaki Blender eğitselini takip edenler, yaptıklarını (güzel ya da kötü görünsün, orası önemli değil) paylaşabilirler. Teşekkürler @neneki.
"Waiting for an ideal, a low deal, a no deal.
Play your stereotype,  oh yeah..."

Sherlock Holmes

Güzel bir ilk.  :)
Resim dışında modeli'de, uzantısı ile paylaşırsanız,
diğer meraklılara'da hazırlık örneği olmuş olur.

neneki

modelimiz buydu .. arkadaşlar çokda şatafatlı değil biraz uğraş gerektiyor o kadar. zaten hemen alışıyorsunuz programa. beğendiğiniz için teşekkürler burada

edit: logonun protifinide silmişler aynı gerekçe ile o yüzden burdan yaptığım yeni logonun nasıl yapılacığını paylaşıyorum.
http://www.blenderguru.com/create-a-shiny-new-wallpaper/

eribol

Ben de ubuntu logosu ekleyeyim :) Yine ışık ve renk olayını tam yapamadım tabii ki :) Bu arada blender 2.5x sürümlerinde python dil sorunu mevcut. Bundan kurtulmak içinsudo mv /usr/bin/blender /usr/bin/blender2sudo nano /usr/bin/blenderkomutu ile açılan boş dosyaya
Alıntı YapLC_ALL=C blender2
yazıp kaydediyoruz ve çalıştırma hakkı veriyoruz.sudo chmod +x /usr/bin/blender

neneki

@m.eribol verdiğin bilgiler için çok sağol. bu aralar blenderguru.com 'a sardım bayağ. bulut yapımı üzerinde çalışıyorum ama 15. adımda takıldım. http://www.blenderguru.com/create-volumetric-clouds/ vertice seç diyor ama nerde olduğunu bulamadım. belki sen beni aydınlatabilirsin :) yanlız verdiğin komutlar işe yaramadı bende. çünkü blender'in sitesinden indirmiştim 2.53 beta yı . ubuntu yazlımı merkezinde eski sürüm vardı. 2.53 beta da kurulum gerektirmiyor biliyorsun ki. nasıl çözcem bunu  :-\

eribol

Ben o örneği aylar öncesinde denemiştim ama yapamamıştım. 15. adımda ise safirin alt kısımlarını(b tuşuna basınca seçme imleci çıkar) seçip G ve Z ile biraz yukarıya taşı demiş.

Blender'ı ingilizce açmak lazım, demek istediğim. Terminalden blenderın olduğu klasöre gelip LC_ALL=C ./blenderkomutunu vermen yeterli olur.

neneki

Tamamdır dost deneme yanılma methodu ile artık bir bulut yapmaya çalışcaz. :D