[Çözüldü] Özel Mesajlara Erişim Hatası

Başlatan aynshtein, 07 Temmuz 2008 - 13:38:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aynshtein

Bir kaç gün önce bana siteden özel mesaj geldi. E-posta bildirimleri açık olduğundan, e-postama gelen mesajı okudum. Ancak Firefox'ta açılır pencere engelleyicisi aktif olduğundan siteye girdiğimde özel mesajlara erişemedim. Firefox'un açılır pencere yöneticisinden Ubuntu-tr.net adresine ayrıcalık tanıdığımda da aşağıdaki görüntüyle karşılaştım.

[IMG]http://img381.imageshack.us/img381/7981/ekrangrntsubuntutrorgmopm1.th.png[/img]

Neticede Özel Mesaj bölümüne erişemiyorum. Konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?
Linux: Bilgisayarını bilgi saymaktan başka işlerde kullanmak isteyenler için...
Günlük: http://www.multimeyda.com/

ufuk_k

Yukarda sağ üst köşede "size ait 20 mesaj var" gibi bir yazı çıkmıyor mu, hiç bir şekilde?

heartsmagic

Şu an bir sıkıntı var. Sanırım gönderme sınırı koyduğumuz üyelerimizde mesaj okuma sıkıntısı baş göstermiş. Deneme kullanıcısı ile teyit ettim bunu. İlginç bir durum. Teknik bir konu olduğundan ben müdahale edemeyeceğim ama emin olun konu çözülecektir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

unsalk

Evet kısıtlama tamamen Özel Mesaj modülünde, okuma da dahil. Bana da birşeyler geliyor; bazen e-mailime de düşmüyor.

aynshtein

Alıntı yapılan: ufuk_k - 07 Temmuz 2008 - 14:16:15
Yukarda sağ üst köşede "size ait 20 mesaj var" gibi bir yazı çıkmıyor mu, hiç bir şekilde?

malesef ufuk_k, herhangi bir bildirim yok. sadece siteye girişte, bir özel mesajınız var uyarı kutusu çıkıyor. Tamam'a basınca, yukarıda imajını eklediğim ekran açılıyor, mesajlara erişemiyorum...

Le0n

Bende bana gönderilen özel mesajı 30 mesaj sınırını geçmeden okuyamamıştım.
sudo apt-get purge windows

aynshtein

Alıntı yapılan: Le0n - 07 Temmuz 2008 - 20:27:25
Bende bana gönderilen özel mesajı 30 mesaj sınırını geçmeden okuyamamıştım.

Evet Le0n haklıymış... Foruma gönderdiğim mesaj adedi 30 sayısına ulaşınca, özel mesajlarım bölümüne erişim sağlayabildim. Ayrıca, daha önce sağ üstte görünmeyen x özel mesajınız var bağlantısı da artık görünüyor. Teşekkürler...

ufuk_k

Bu bir sorun, böyle olmaması gerekiyor. Eren arkadaşımız dönünce eminim halledecektir.

Le0n

Anasayfadaki mesaj;

Alıntı YapEski üyelerin rahat edebilmesi için yeni üyelerin özel mesaj gönderip almaları kısıtlanmıştır. Bundan sonra forumda 30 tane mesajı bulunmayan üyeler başka bir üyeye özel mesaj gönderemeyecek ve alamayacaktır. Katkı yapan üyelerin rahatsızlığını önlemek ve soruların özel mesaj yerine forum vasıtası ile sorulmasını sağlamak için bu kararı aldık.

Böylece foruma yeni üye olan bir üye sorusunu katkı yapan bir üyeye özel mesaj ile soramayacak, foruma yazmak zorunda kalacaktır. Bu sayede çözüme herkes ulaşabilecektir. Özgürlük destekçisi bir forum olmamıza rağmen bu uygulamaya gitmek zorunda kaldık çünkü tüm ricalarımıza rağmen yeni üyeler uyarılarımıza kulak asmadılar.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
sudo apt-get purge windows

ufuk_k

Hmm, ben ona dikkat etmedim. Alma olayının mümkün olduğunu sanıyordum, mesela yönetimden gelen uyarıları yeni kullanıcının alması için.

oytun5555

Güzel bir konu ama bence insanlara bir nevi haksızlık yapıldığı şüpelerindeyim.  Özgürce bir şeyler yapılıyorsa insanların özgürlüklerinin kısıtlanmaması gerek. Sonuçta insanların mesajının çok olması onun faydalı olduğunu net göstermeyebilir. Lütfen, bu bir kişisel görüş olduğu için ters tepki yapmasın.

Genede ilginize teşekkürler.

eren

Bu teknik bir sorun değil. 30 mesajı geçmeyen üyeler özel mesaj alamaz ve gönderemezler. Bu sınırı koymak zorundaydık çünkü foruma yeni üye olan 10 üyeden 4'ü sorusunu foruma yazmak yerine sorununu özel mesajla yöneticilere iletip çözüm arıyordu. Ayrıca forumun deneyimli üyeleri de bu durumdan şikayetçiydi.

Bir çok üyemizin daha foruma gönderdiği 1 mesajı bile yokken gönderdikleri bir sürü özel mesaj var. Eğer genel olarak 30 mesaj sınırı kalksın isteniyorsa bu sınırı kaldırabiliriz. Ama aynı tutum devam ederse, üyeler özel mesajla sürekli olarak rahatsız edilirse bu kısıtlamaya devam etmek zorunda kalırız.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

ufuk_k

Özgürlükleri kısıtlama bu forumun yapmak istediği bir şey değil. Fakat anasayfada da belirtildiği üzere, yeni kullanıcıların hepsi forumun kullanımından ve benzeri şeylerden haberdar olmayabiliyor. Bu nedenle forumdaki yöneticilerin ve diğer arkadaşlara özel mesajla sürekli dert anlatmaya çalışmaları can sıkıcı oluyor. Temel sebep bu.

Zaten mesaj sayısı-deneyim gibi bir bağlantı kurulmuş değil. Burada olay, belli bir mesaj sayısına ulaşan kullanıcının, artık forumu kullanmayı öğrendiğinin anlaşılmasıdır. Yani artık forumu kullanmayı öğrenmiş kullanıcı, zaten gereksiz özel mesaj atıp diğer kullanıcılar ve yöneticileri zor durumda bırakmayacaktır. Yoksa burada belirttiğin gibi bir ilişki yok. Oldukça az mesaja sahip ve tamamen katkı yapan/sorun çözen bir çok kullanıcı var. Forum zaten oldukça samimi bir ortam olduğundan, kimin ne derecede katkıcı ya da izleyici olduğu mesaj sayısına bakmaksızın anlaşılabiliyor. Bunu yeni gelen kullanıcılar da zaten farkediyordur.

oytun5555

Alıntı yapılan: Eren - 14 Temmuz 2008 - 05:03:26
Bu teknik bir sorun değil. 30 mesajı geçmeyen üyeler özel mesaj alamaz ve gönderemezler. Bu sınırı koymak zorundaydık çünkü foruma yeni üye olan 10 üyeden 4'ü sorusunu foruma yazmak yerine sorununu özel mesajla yöneticilere iletip çözüm arıyordu. Ayrıca forumun deneyimli üyeleri de bu durumdan şikayetçiydi.

Bir çok üyemizin daha foruma gönderdiği 1 mesajı bile yokken gönderdikleri bir sürü özel mesaj var. Eğer genel olarak 30 mesaj sınırı kalksın isteniyorsa bu sınırı kaldırabiliriz. Ama aynı tutum devam ederse, üyeler özel mesajla sürekli olarak rahatsız edilirse bu kısıtlamaya devam etmek zorunda kalırız.

Siz onlara bu uyarıyı direkt olarak ana sayfaya yazmayı denedinizmi peki ?

oytun5555

Ben mesela çok eski bir üyeyim. Diyelim bana CD istek yapacak arkadaşlar var. Onlar bana özelden isteklerini gönderemeyeceklermi ?

ufuk_k

Vallahi ben de seni anlamıyorum açıkçası. Demek ki yönlenmiyorlar, denemediğimizi nereden biliyorsun? Her gün 30 tane özel mesaj atan üyeleri foruma yönlendireceğiz ve daha sonra anlamayıp tekrar tekrar "lütfen buradan çözelim, emesene gelin" tarzı mesajlar alacağız ve tekrar yönlendireceğiz. Durum bu mudur yani? Elbet yönlendirme denendi, ama olmadı. Ben şimdiye kadar kimseye özel mesaj ile yardım etmedim. Hatta IRC kanalında bile sürekli soru soran insanları foruma yönlendirdim.

Paylaşım konusuna gelince, mail adresleri kolaylıkla kullanılabilir, oradan da anında mesajlaşma adresleri alınır vs. Haksız mıyım?

oytun5555

Alıntı yapılan: ufuk_k - 14 Temmuz 2008 - 05:32:38
Vallahi ben de seni anlamıyorum açıkçası. Demek ki yönlenmiyorlar, denemediğimizi nereden biliyorsun? Her gün 30 tane özel mesaj atan üyeleri foruma yönlendireceğiz ve daha sonra anlamayıp tekrar tekrar "lütfen buradan çözelim, emesene gelin" tarzı mesajlar alacağız ve tekrar yönlendireceğiz. Durum bu mudur yani? Elbet yönlendirme denendi, ama olmadı. Ben şimdiye kadar kimseye özel mesaj ile yardım etmedim. Hatta IRC kanalında bile sürekli soru soran insanları foruma yönlendirdim.

Paylaşım konusuna gelince, mail adresleri kolaylıkla kullanılabilir, oradan da anında mesajlaşma adresleri alınır vs. Haksız mıyım?

Neyse, peki kolay gelsin ne diyebilirimki... Mecburen bana gelenleride okuyamayacağım

ufuk_k

Sağ ol, Dağıtım CD ve DVD'leri paylaşımı için, wiki sayfamızdaki bölüm de kullanılabilir:

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/UbuntuCDTemini

oytun5555

Alakası yok ama "İstanbul - Küçükçekmeceye" benide eklerseniz sevinirim. Mail adresim ve diğer bilgilerin profilimde var.
Her türlü CD/DVD konusunda katkım olabilir.

ufuk_k

Üyelerin katkı yapma yani wiki'yi değiştirme hakkı var. Sen de kendi bilgilerini girebilirsin.
Ayrıca genel olarak da wiki sayfalarımız katkı bekliyor :)

oytun5555

Alıntı yapılan: ufuk_k - 14 Temmuz 2008 - 06:00:30
Üyelerin katkı yapma yani wiki'yi değiştirme hakkı var. Sen de kendi bilgilerini girebilirsin.
Ayrıca genel olarak da wiki sayfalarımız katkı bekliyor :)
Tamam elimden geleni yaparım.

eren

Konuyla ilgili oylama açıyorum, üyelerin geneli isterse bu sınırı kaldırırız.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

heartsmagic

Alıntı yapılan: Eren - 14 Temmuz 2008 - 18:40:42

Güzel de biz bu kararı üyelerin rızasıyla almadık zaten. Kaldı ki üzülerek söylüyorum ki gereksiz özel mesaj alanlar da oylayacak üyeler değil bizleriz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

WarGasm

Ozel mesajlar 30 mesaji olmayan uyeler tarafindan da okunup gonderemeseler gibi  bir uygulama soz konusu olabilir mi? Smf nin panelini gormedigim icin bir fikrim yok ama belki boyle bir ayar yapilabilir dusuncesindeyim.

eren

Alıntı yapılan: heartsmagic - 14 Temmuz 2008 - 18:44:44
Alıntı yapılan: Eren - 14 Temmuz 2008 - 18:40:42

Güzel de biz bu kararı üyelerin rızasıyla almadık zaten. Kaldı ki üzülerek söylüyorum ki gereksiz özel mesaj alanlar da oylayacak üyeler değil bizleriz.

Haklısın Serkan. Ancak üyelerden bu rahatsızlığını özellikle bana iletenler arttığı için böyle genel bir görüş alma zorunluluğu doğdu. Anket sonucunda sınır kalksın denirse bende kendi özel mesaj alma özelliğimi kapatacağım.

Alıntı yapılan: WarGasm - 14 Temmuz 2008 - 19:08:51
Ozel mesajlar 30 mesaji olmayan uyeler tarafindan da okunup gonderemeseler gibi  bir uygulama soz konusu olabilir mi? Smf nin panelini gormedigim icin bir fikrim yok ama belki boyle bir ayar yapilabilir dusuncesindeyim.

Özel mesaj kısıtlamasını SMF bu şekilde ayarlamış, dediğiniz yapılabilir ama bunun için ek bir çalışma yapılması gerekir. Bu çalışma da ancak ekim ayında yapılabilir.