[Çözüldü]Firefox Eklenti Dahil Tam Yedek?

Başlatan BELLEROPHONTES, 22 Ekim 2010 - 02:21:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BELLEROPHONTES

Arkadaşlar WİN7'de ki firefox'umu ubuntu'ya kopyalamak istiyorum.

Yani eklenti, yerimleri falan * her şey. Yerimleri için xmarks var tamam.

Ancak toplamda 25 tane kadar eklenti kullanıyorum. Hepsini tek tek yüklemek baya zor olacak sizce ne yapabilirim?
Yeniden sevdalandım bir yazılıma, bağlandım doyasıya... :D :D :D

sema

Yer imleri için Yer İmlerine Tıklayın, yer imi düzenleden açılan pencerede, içe aktarma ve yedeklemeden ya da dosyadan dışa aktarma yapıp yedek alabilirsiniz. Yer imlerinden biraz karıştırın, yolu tam da hatırlamıyorum..

Ek yapıyorum, tüm Firefox ayarları için, kopya çekmek serbest sanırım;

C:\Kullanıcılar\kullanıcı_adiniz\AppData\Roaming klasöründeki Mozilla klasörünün yedeği alın, sonra klasörün ismini .mozilla yapıp Ubuntu'da ana dizine (Home yani ya da başlangıç klasörü, ev dizini de demişlerdi) atın. İşe yarar mı bilmiyorum, denemesi bedava..
susema

BELLEROPHONTES

Alıntı yapılan: sema - 22 Ekim 2010 - 02:35:43
Yer imleri için Yer İmlerine Tıklayın, yer imi düzenleden açılan pencerede, içe aktarma ve yedeklemeden ya da dosyadan dışa aktarma yapıp yedek alabilirsiniz. Yer imlerinden biraz karıştırın, yolu tam da hatırlamıyorum..

Ek yapıyorum, tüm Firefox ayarları için, kopya çekmek serbest sanırım;

C:\Kullanıcılar\kullanıcı_adiniz\AppData\Roaming klasöründeki Mozilla klasörünün yedeği alın, sonra klasörün ismini .mozilla yapıp Ubuntu'da ana dizine (Home yani ya da başlangıç klasörü, ev dizini de demişlerdi) atın. İşe yarar mı bilmiyorum, denemesi bedava..

Dediğini yaptım işe yaradı çok sağol. Beni baya büyük bir yükten kurtardın. Ancak kopyalanan klasördeki(Mozilla) klasör adlarını küçük harfle yazmak gerekti(Linux'ta büyük küçük harf duyarlılığı).

Direk halloldu.
Yeniden sevdalandım bir yazılıma, bağlandım doyasıya... :D :D :D