Chromium da "Profiliniz doğru açılmıyor" ve Empatide "belirtilmiş bir neden yok"

Başlatan lener49fi, 20 Ekim 2010 - 22:30:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lener49fi

Merhaba arkadaşlar.

Chromium kullanıyorum ve her açılışta;
"Profiliniz doğru açılamıyor. Bazı özellikler kullanılamayabilir. Lütfen profilin bulunduğundan ve içeriğini okuma ve yazma izniniz olduğundan emin olun."
diye bir hata veriyor.

Bu sorun başladığı zaman Empati'de hata vermeye başlamıştı. Kullandığım adres ilk başta açılmıyor, bir kaç denemeden sonra açılıyordu. Bu akşam itibari ile Empati'de sohbet hesabıma giremez oldum. Koyu kırmızı bir zemin üzerinde sohbet adresim ve altındaki satırda
"Belirtilmiş bir neden yok."
diye bir ifade yer alıyor.

Kapsamlı diyemesem de bildiğim bütün yerlerde sorunun bir benzerini aradım fakat göremedim.

Bir kaç soru sormak istiyorum:
İnternet tarayıcımın sorunu ne olabilir?
İnternet tarayıcım ile Empatim aynı sorun yüzünden mi hata veriyor; eğer cevap "hayır" ise Empati'nin sorunu ne?
Bilgisayarımı açılması kolay olsun diye; "askıya al" seçeneği ile kapatmayı tercih ediyorum genelde.. Bunu çok fazla yapmış olmam ve/veya sık yapmak böyle bir hataya sebep olabilir mi?

Şimdiden teşekkür ederim. ;)

heartsmagic

Tüm sorulara cevap vermek zor, önce tarayıcı ile başlayalım.

Chromium'u kapat.
mv ~/.config/chromium ~/.config/chromium.yedek komutunu uygula, arından açıp bir denetle kendisini.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

neneki

uzun süredir chrome u kullanmıyordum bir açim dedim.  farklı birşeyle karşılaştım. Your preferences can not be read.

Some features may be unavailable and changes to preferences won't be saved.
Empathy bendede aynı soruna sahip. aMSN yükleyerek kısmi çözüm yapmıştım ..

divahome

empathy de aynı sorunu yaşıyorum bir türllü girmiyor ama 32 bitlik bir bilgisayarım var o bazen giriyor girmeye çalışıyor ama nafile hayırlısı inşallah çözülür

neneki

Alıntı yapılan: sema - 21 Ekim 2010 - 12:53:56
http://ubuntuforums.org/showpost.php?s=0d01fbe20346e9eeff233f583bbccc04&p=8429717&postcount=2
http://ubuntuforums.org/showpost.php?s=0d01fbe20346e9eeff233f583bbccc04&p=8834235&postcount=7
chrome bu sorundan dolayı kaldırmıştım. şimdi yeniden yükleyip denicem sağol dost

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Ekim 2010 - 13:25:16

Alıntı yapılan: heartsmagic - 21 Ekim 2010 - 01:38:33

mv ~/.config/chromium ~/.config/chromium.yedek komutunu uygula, arından açıp bir denetle kendisini.

verdiğin kod işe yaradı dostum. @sema seninkileride denedim. ama onlar işe yaramadı . neyse benim sorun çözülmüştür teşekkürler.

sema

Alıntı yapılan: neneki - 21 Ekim 2010 - 13:14:46
@sema seninkileride denedim. Ama onlar işe yaramadı.

Çok güldüm ya :P Ben öncekini zaten denemişsinizdir diye düşünmüştüm. Yoksa böyle bir gaflette bulunmazdım :P Neyse önemli olan sorunun çözülmesi.. Geçmiş olsun..
susema

neneki

Alıntı yapılan: sema - 21 Ekim 2010 - 13:51:09
Alıntı yapılan: neneki - 21 Ekim 2010 - 13:14:46
@sema seninkileride denedim. Ama onlar işe yaramadı.

Çok güldüm ya :P Ben öncekini zaten denemişsinizdir diye düşünmüştüm. Yoksa böyle bir gaflette bulunmazdım :P Neyse önemli olan sorunun çözülmesi.. Geçmiş olsun..
bende kendi halime çok güldüm o kodu gözden kaçırmışım :D birsürü şey deniyorum kafa arada karışıyor. Sistemi bozup bozup düzeltmeye çalışırsam olcağı buydu :D

ata

chromıum kaldırdım yenıden kurdum ama aynı hata sıtede  buldugum eskı konudakı kodları denedım sonuc olumsuz
mv ~/.config/chromium ~/.config/chromium.yedek

ata@ata-HP-Pavilion-dv6-Notebook-PC ~ $ mv ~/.config/chromium ~/.config/chromium.yedek
mv: `/home/ata/.config/chromium' `/home/ata/.config/chromium.yedek/chromium''e taşınamadı: Dizin boş değil
ata@ata-HP-Pavilion-dv6-Notebook-PC ~ $
Cahil tutarlıdır kendi içinde, kötü olan yarı cahillerdir.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ata

hıc bır kosulda olmadı  ben cozumu ubuntu 14.04 lts donmekte buldum bunda sorun kalmadı tesekkurler mınt cok hızlı ıdı ama kullanıslı değıl benım ıcın ilginize tesekkurler
en azında ubuntu yardım ve destek bulmak daha kolay ıyı gunler
Cahil tutarlıdır kendi içinde, kötü olan yarı cahillerdir.