ubuntu için antivirüs ve pc programlarını çalıştırma

Başlatan aligultekin34, 20 Ekim 2010 - 11:14:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aligultekin34

slm arkadaşlar daha yeni katıldım foruma sisteme ubuntuya virüs programı kurmak istiyorum.Bana ne önerirsiniz.Varmı böyle kaliteli ve bedava olan virüs programı.Bide pcdeki programları çalıştırmak istiyorum bana en iyi programı önerirmisiniz.

heartsmagic

@aligultekin34, foruma hoş geldin. Sorduğun soruları forumda ararsan daha önce defalarca cevaplandığını göreceksin. Antivirüs için kelimenin aslı üzerinden arama yap. Diğer sorunu eğer yanlış anlamadıysam Windows uygulamalarını çalıştırma işini soruyorsun. İlk tavsiyem önce bu uygulamaların bizim taraftaki muadillerini araştır, kısacası mümkün mertebe kullanmamaya gayret göster, aksi takdirde Linux kullanmanın bir anlamı olmaz. Ancak sorduğun sorunun cevabı Wine. %100 çalıştırır diye bir şey yok ancak işe yarayan uygulamalar mevcut. Onu da forumda aratabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Chantre

Windows programlarının karşılıklarını burada bulabilirsin: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,10.0.html.

Hangi programları çalıştırmak istiyorsun? O programları belirtirsen daha yardımcı olabiliriz.
When you play the game of thrones, you win or you die!

aligultekin34

virüs programı ne önerirsiniz clamav mı yoksa avg mi