[Çözüldü] Güncelleme sırasında güç kesilmesi...

Başlatan umuthvr, 19 Ekim 2010 - 22:35:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

umuthvr

slm
Ubuntu 10.10a guncellerken bi anda bilgisayar resetlendi .
Seceneklerde xp ve ubuntudan ubuntuyu sectigimde acilis ekraninda sadece ubuntu 10.10 yaziyor ve login ekrani gelmiyor. sag ust kosede ise bir uyari cikiyor ; yukseltme yapilirken bi hata olusti sistem yoneticinize baglanin gibi. Ne yapmam gerekiyor?

zeitgeist

sudo aptitude dist-upgrade

komutunu yürütebilirsin. Eğer bir hata iletisi olursa yine buraya geçebilirsin.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

heartsmagic

Güvenli kipte açılıyor mu sistem?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

umuthvr

login ekraninin otesine gecemiyorum nasil kod yaziyim?

Bu arada guvenli kipte de denedim o login ekraninin otesine gecmeyi basaramadi bilgisayar live cd var elimde ama kurtarmak icin ise yarayacagini sanmiyorum

stratovarius

İnternet kablonuzu takınız ve kurtarma seçeneklerden uçbirim tabanlı açıp bu işlemi yapabilmeniz lazım.

Yanlız uçbirim American Q klavye ile karşılıyacaktır, şifrenizde karakter mevcutca yer farklı olucaktır. İnternetten bu klavye resmine ulaşabilirsiniz.

Uçbirimden giriş yapıp yukarıda komutu yazıp deneyiniz.

umuthvr

teşekkürler işe yaradı sistemi kurtardık ama dist-upgrade yazmadım 
sudo apt-get update yazdım önce sonra dpkg de hasar veya arıza var gibi bi uyarı ile karşılaştım ondan sonra sudo apt-get upgrade yaptım düzeldi umarım tekrar bozulmaz .
linuxçuyum
lanet olası xpYi de yurtdısına görüntülü arama için yükledim ha diceksiniz ki skype var- malesef ikna edemedim =))

stratovarius

empathy son sürümle görüntülü görüşme yapabilirsiniz. (maverick 10.10 la birlikte gelir)