Ubuntudaki sorunlar neden hep bana denk gelir

Başlatan thex_yavuz, 23 Ekim 2015 - 17:45:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

thex_yavuz

10 yılı aşkın süredir ne zaman ubuntuya geçmek için niyet etsem kesin bi sorun çıkıyor. 15.10 u indirdim ve kuruluma başladım, tuttu disk alanı, internet, 3.parti yazılımlar vs olan ekranda kaldı. Devam et butonuna bastım 15 dkdır bekliyorum. Kapatıp tekraren denedim yine aynı.

Önceki sürümleri de denedim. 13.10 u kurdum dil güncellemesi yapmıyor.
14.10 u kurdum yazılım merkezini açmıyor.
Dedim bilgisayarda sorun var.
Linux mint kurdum, hatasız çalışıyor. Windows kurdum çalışıyor.
Ben ubuntuyu istiyorum. O beni istemiyor :(
İ5 işlemcili, 4gb ramlı canavar gibi bilgisayar. Nedir bu bahtsızlığım anlamadım.
www.duzceuni.com
Düzce Üniversitesi öğrenci mekanı

betseg

thex_yavuz

Hayır yapmadım. Fakat farklı yıllar, farklı dvdler, farklı bilgisayarlar.
20 dkyi aşkın süre bekledim ve format ekranına geçti, o ekrandaki devam et butonu aktifleşmedi.
Geri ileri yaptım, aktifleşti. Şimdi kurulum başladı.
İnsan isyan ediyor. Linux camiasında 1 numaraysan her an nerede problem çıkacak endişesi olmamalı.
www.duzceuni.com

ata1

kişisel hata olabilir yazdırılan kalıp md5 hatası olabilir yazdırılan kalıp yazdırma program hatası olabilir ki hatta feedos kabul etmeyen pc olabilir .
bu hataların hangilerini kesin kontrol ettin yada neler yaptın ki hata aldın forumdaki gönüllü yardım eden insanlar ücretli çalışan değiliz .
ne var ki elimizden geldiğince hatalar açık dille anlatıldığında yardım için çaba sarf ediyoruz

thex_yavuz

sn eral,
Benim sitemim forumdaki şahıslara değil. Yanlış anlaşılmasın lütfen.
Geçmek için o kadar heves ettiğim ubuntunun yaptıkları bazen insanı çileden çıkarıyor. Dediğiniz alternatifleri denediğimi ilk mailimde görebilirsiniz. Linux minti kabul ediyor. Şu an 15.10 ubuntudan mesaj yazıyorum. Fakat yaşadığım sıkıntılar yinede can sıkıyor.
Sadece bu sıkıcı durumu paylaşmak istedim.
Ubuntu güncellemeleri vs tam yapabilirsem kalıp bu sistemle devam etmeyi çok isterim. Kimse lütfen üzerine alınmasın.
www.duzceuni.com

ata1

ben de size şunu anlatmaya çalıştım defalarca kendim kurdum kuran 1000 lerce insan var hal böyle olunca ya sizden kaynaklı yada pc kaynaklı hata olma olasılığı  yüksek
öncelikle yapılan işlem ve alına hata anlatılırsa bizler haliyle yanınızda olmadığımızdan görmeden anlamaya çalışıyoruz .
sistem ve alınan hata hakkında ne kadar bilgi alırsak o kadar fazla yardımcı oluruz .ayrıca başlığa bakan birisi sizce bu konuyu okur mu ?

EDİT :yönetici arkadaşlardan rica etsek başlığı kurulum sorunu olarak değişebilirler mi ?

heartsmagic

Kurulum sorunu devam ediyor mu etmiyor mu şu durumda? Çözülmüş gibi geldi bana, nasıl çözüldüğünü de anlayamadığımız için doğrudan kapatırız başlığı. @thex_yavuz geri bildirim yaptıktan sonra bakarız duruma. Bu arada, şikayet etmekte haklısın ancak "genel" şikayetler için yapabileceğimiz bir şey yok. Belirli bir sorun yaşıyorsan başlık açarsın elimizden gelen yardımı yaparız. Tek sorun yaşayan sen değilsin, forumda her gün sorun başlıkları açıldığına göre? Sorun yaşamayanlar da var elbette, onlar başlık açmadığı için hesaba katılmıyorlar haliyle.  
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eronis

O ekranda ben de bir süre bekliyorum, ama şu zamana kadar beklemek dışında bir sorunum olmadı. Belki eğer ubuntu 14.04'ü bir usb'ye yazarsan işleri biraz daha hızlandırabilirsin. Eğer iso'yu hatalı indirdiysen, yada yazarken hata yaptıysan (DVD yada USB'ye) sorun bu olabilir. Şahsen şu zamana kadar hiç 14.04'de kurulum ile ilgili sorun yaşamadım, güncellemeler, 3. parti yazılımlar ve dil paketleriyle maksimum 30, minimum 15 dakikada bitiyor. İnternet hızına bağlı.
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

heartsmagic

Geri dönüşü olmayan bir başlık daha. Geri dönülmezse sorun çözülmez. Konuyu kapatalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.