[Çözüldü] Uzak masaüstü çalışmıyor

Başlatan rakkoc, 18 Ekim 2010 - 10:53:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rakkoc

Merhaba arkadaslar, evimde kullandigim bir download serveri vardi. modemden dmz te tanimli idi bu sayede disaridan gayet rahat baglanabiliyordum makineme. ubuntu 10.10'a yukselttim yerel baglantimida disaridan baglantimida kaybettim makine ile. hic bir sekilde networken desktop erisimi olmuyor
nc -zv localhost 5900 seklinde kontrol etigimdede tcp ip portuna erisilemedigine dair bir mesaj almaktayim. buna cozum olarak yukseltmede sorun ciktiysa diye dusundum tekrardan diskimi formatlayip direk 10.10'u kurdum fakat sorun aynen devam ediyor sadece yerl baglanti diyor system - prefrences - remote desktop kisminda ama networkumu disaridan baglantilara gore ayarla acik konumda.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Ekim 2010 - 10:55:14

sormayi unuttum makine p4-3.0 ghz, 1.5 gb ddr 400 ram, 2x1 tb disk ile calismakta donanimsal bir yeterlilik kontrolu varmidir bilemicem
windows'tan ubuntu'ya yol aliyorum, her adimda ozgurlugumu tekrar tadiyorum.

shey mujuk yeaap gibi abidik kubidik kelimeler kullanmam ve sevmem. ama gocmen olmamdan kaynakli turkcem cok iyi degildir.
Yazim hatalari ve Devrik kurdugum cumleler icin simdiden butun arkadaslardan ozur dilerim.

krwlng

Sorunuzun ana hatlarına 10.10 kullanan arkadaşlardan yanıt gelecektir. Benim söylemek istediğim şey, uzaktan erişim için donanımsal bir yeterlilik olmadığı, yani şu kadarını söylemek gerekirse sizin yazmış olduğunuz sistemin dörtte biri gücünde bir sisteme  rahatlıkla uzaktan erişim yapabiliyordum.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

heartsmagic

http://www.canyouseeme.org/
Buradan 5900. portu denetlediğinde açık görünüyor mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Ozmo

gnome-session-properties

uygulamasını çalıştırıp uzak masaüstü'ne gelip düzenle

/usr/lib/vino/vino-server

şeklinde değiştirir misin

sonra

vino-preferences

programını çalıştırıp

1. kutucuğu  2. kutucuğu ve 4. kutucuğu işaretle 4.kutucuğun yanındaki alana şifreni yaz...

alt tafradan 1. kutucuğu işaretle makina her yeni ip aldığında bildirim alanındaki simgeye bir kere tıkla makinanın yerel ağ ip gördüğünde masaüstün paylaşıma açık olacaktır

rakkoc

/usr/lib/vino/vino-server --sm-disable

nedense orasi boyle gozukuyordu bende :S ilk kurdugum anda niye disable gelirki :)[/code]

dediginizi yaptim sonrada restart edip tekrardan denedim ama sonuc asagidaki gibi :(
http://www.rakkoc.com/files/shares/remoteDesktop.png

aklima gelmisken ortamda dhcp yok ip static

shey mujuk yeaap gibi abidik kubidik kelimeler kullanmam ve sevmem. ama gocmen olmamdan kaynakli turkcem cok iyi degildir.
Yazim hatalari ve Devrik kurdugum cumleler icin simdiden butun arkadaslardan ozur dilerim.

heartsmagic

Bir önceki iletimi görme şansın oldu mu, o port dışarıya açık mı?

x x x x

10.04 de hdd ni nasıl paylaşıma açtın :)   anlatabilirmisin ?

rakkoc

Alıntı yapılan: heartsmagic - 18 Ekim 2010 - 22:38:16
Bir önceki iletimi görme şansın oldu mu, o port dışarıya açık mı?

pardon ustadim, gormemisim o iletiyi. ama sorunum disaridan girememe degil. localden de giremiyorum. Suan sirketteyim eve gidince test edeyim onu verdiginiz sitednde.

Alıntı yapılan: x x x x - 18 Ekim 2010 - 22:39:58
10.04 de hdd ni nasıl paylaşıma açtın :)   anlatabilirmisin ?

herhangi bir klasore right click -> share options -> samba kurayim mi diye soracaktir. Install demen yeterli gerisini ubuntunun kolay arayuzunde sadece share this folder checkbox'ini isaretlemen den ibaret

Ozmo

5. kutucukta ki işareti kaldır

rakkoc

Success: I can see your service on 85.101.236.9 on port (5900)
Your ISP is not blocking port 5900

5. checki kaldirdim sorun cozuldu. anlamadigim networkten gelenleri kabul edeyim diyor niye tiklayinca baglantiyi kopariyor :s

heartsmagic

O kısım biraz da modemle ilgili sanırım. Port yönlendirme yapmadan kendiliğinden çözmek için olabilir, pek emin değilim. Sorun çözüldüğü için etiketleyip kapatalım konumuzu.