[Çözüldü] Quicktime benzeri bir program

Başlatan travego0403, 17 Ekim 2010 - 11:22:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

travego0403

Belki çözümü çok basittir ama linuxta yeni olduğum için sizlerden yardım istiyorum. :)

Windows platformunda quicktime ile açılan bir görsel eğitim seti mevcut.Bunu daha önceki ubuntu sürümümde 10.04 te wine programı ile açabiliyordum.10.10 yükselttikten sonra bu şekilde açamaz oldum, aldığım hata :

Time out.Bytes not found.

Bu sorunun bir çözümü varmı yada görsel eğitim setini izleyebilmem için alternatif bir program varmı linux ta.

"Matematik bir dildir ve bu dilde şairlere fizikçi denir." Richard Feynman

stratovarius

Mevcut playerları denedizmi ?

mplayer (ve türevleri-smplayer,kmplaer, gnome mplayer...) .vlc .....

Ayrıca dosya uzantısı nedir ?

sema

susema

krwlng

Quicktime dosyalarını Ubuntu kısıtlı ilavelerini yüklediyseniz direkt açabilmeniz gerekiyor. Hatta siz totem ile açmaya çalışınca kendisi otomatik olarak çözücüleri bulup yüklüyor. Kendiniz bütün gerekli çözücü ve kütüphaneleri yüklemek için;
uçbirimden,
sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras
komutunu çalıştırmanız yeterlidir.
Bu ilaveler ile, windows media, quicktime, real media, flash video ve birçok formatı, yerleşik oynatıcı ile oynatabilirsiniz.
aşağıdaki bağlantıda konu ile ilgili gerekli bilgi mevcut, inceleyebilirsiniz.
https://help.ubuntu.com/10.04/musicvideophotos/C/video-playback.html
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

travego0403

Aslında sorunum bir video yu açmak değil (asıl suç bende sorunumu anlatamadım herhalde) açmak istediğim .exe uzantılı bir dosya. ( biliyorum ubuntuda .exe dosyası açmaya çalışmak garip bi şey ) Windows ta açtığım zaman quicktime programıyla açılıyor o yüzden bu tarz bir program var mı diye sordum. Eğitim setine gelince dosyayı çalıştırınca sol tarafta videolar sıralanıyor tıklayınca sırayla dersler acılıyor vs.

utdmr

"cabextract" programını kurduktan sonra çalıştırdığınız exe'yi açarsanız("extract" anlamında), bir ihtimal içinden mplayer vb. programların okuyabileceği dosyalar çıkabilir.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

krwlng

Bu exe dosyaları bir arşiv veya çalma listesi olabilir, o açıdan utdmr'nin önerdiği gibi görüntülerin kaynağına ulaşabilirsiniz. Veya dosya'nın wine ile çalışması için birkaç deneme daha yapabilirsiniz.Wine görüntü ayarlarını biraz özelleştirebilirsiniz mesela.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

travego0403

Normal güncelleştirmeler ile gelen Wine program güncellemesinide yapınca sorun kendiliğinden çözüldü, yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkürler.