Empathy msn video aramayı destekliyor

Başlatan btermeli, 12 Ekim 2010 - 01:16:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sema

Alıntı yapılan: alquirel - 01 Aralık 2010 - 20:32:39
Empathy'nin kayıtlarını nerede tuttuğunu ben bulamadım.

~/.gnome2/Empathy/logs (Ana dizinde)
susema

alquirel

Alıntı yapılan: sema - 01 Aralık 2010 - 21:41:34
Alıntı yapılan: alquirel - 01 Aralık 2010 - 20:32:39
Empathy'nin kayıtlarını nerede tuttuğunu ben bulamadım.

~/.gnome2/Empathy/logs (Ana dizinde)

gnome2 altında Empathy diye bir dizin yok desem?

Ev dizini ve /usr altında yaptığım "empathy" aramalarında da sonuç yok.

Anlaşılan Empathy'nin kayıtlama mecburiyetini şansına aşmışım ben :P

sema

Şurada o zaman; ~/.local/share/Empathy/logs. Kullanmadığım için kontrol edemiyorum. Bir de şu şekilde arama yaparak empathy'nin  geçtiği yerleri bulabilirsin-miş;

find ~ -iname '*empathy*' -print

Şurada da olabilir; ~/.local/share/TpLogger/logs
susema

alquirel

Alıntı Yap
Şurada da olabilir; ~/.local/share/TpLogger/logs

Tamamdır, Empathy'nin kayıtlarını da bulduk. Sağolasın.

@doe için de bir miktar çözüm olabilir.

doe

Bende bahsi geçen yerde bulamamıştım kayıtları. Sinir olup tamamen kaldırdım empatiyi, ardından bende sorun çıkartan pidginede sinir olup onuda tamamen kaldırdım zira bağlantı sorununu(sertifika) meselesini halletsemde görünmez kipte yazmasına rağmen çevrimiçi kalıyordu. Kopeteyi yükledim aman allahım, bu hepsinden dandik. Empatide özellik yok ama kopetede de gereğinden fazla ve saçma özelliklere boğulmuş. Onuda sildim. Şuan emesene var. Bunu da hiç sevmedim. Empatiyi bir daha kurup klasörü temizleyeyim bakalım. Olmazsa empatiye takılırız.

Pidgindeki bir sertifika hatası nelere yol açtı! :)

Çözüm için teşekkürler. :)

----
Vay anasını arkadaş, bu luciddeki empatide mail geldimi gelmedi mi göremiyormuşuz. :)

bytan

Alıntı yapılan: doe - 01 Aralık 2010 - 20:22:51
Aklımın almadığı şey, bu programı yaparken, yapan kişiler hiç mi düşünmediler konuşma kayıtlarını iptal eden ya da silmeye yarayan bir kod yazmayı! Bence saçmalığın daniskası diye buna derler.

Edit -> Preferences ile açılan menüde Generel sekmesinin en altında yer alan "Log conversations" seçeneği istediğini görmüyor mu?

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Krazky

Merhabalar,  öncelikle yeni yılınızı içtenlikle kutlarım... Nice güzel yıllara...

Sesli ve görüntülü görüşmede son durum nedir arkadaşlar? Benim deneme şansım olmuyor çünkü aMSN'mde kişi sayısı çok az ve hemen hemen aktif değiller. Bu nedenle pek deneme şansım olmuyor! Bilgisayarımda sadece Ubuntu 10.10 yüklü, çevremdekiler ise Windows kullanıcısı... 

Bilmek istediğim şu;
* Empathy ile Windows Live Messenger arasında sesli ve görüntülü görüşme yapılabiliyor mu?
* aMSN ile Windows Live Messenger arasında sesli ve görüntülü görüşme yapılabiliyor mu? Son durumu deneyen arkadaşlardan bilmek istiyorum...

Saygılarımla...

barış

Empathy kullanmıştım bir keresinde ama özelleştirilebilmesi Pidgin kadar olmadığından pek içime sinmemişti. Bu özellik gerçekten güzel olmuş. Özellikle ESC ile pencere kapatmak benim için önemli bir şey. Empathy'de bu yok gördüğüm kadarıyla.

sema

Alıntı yapılan: Krazky - 01 Ocak 2011 - 04:08:25
Sesli ve görüntülü görüşmede son durum nedir arkadaşlar?
* Empathy ile Windows Live Messenger arasında sesli ve görüntülü görüşme yapılabiliyor mu?
* aMSN ile Windows Live Messenger arasında sesli ve görüntülü görüşme yapılabiliyor mu? Son durumu deneyen arkadaşlardan bilmek istiyorum...

Denemedim ama forumdan takip ettiğim kadarıyla kullanan birçok kişi var ve ilgili konu hakkında forumda açılan başlık da çok, inceleyebilirsin.
susema

Krazky

Alıntı yapılan: sema - 01 Ocak 2011 - 16:44:17
Denemedim ama forumdan takip ettiğim kadarıyla kullanan birçok kişi var ve ilgili konu hakkında forumda açılan başlık da çok, inceleyebilirsin.

Forumu inceledim ama tam sağlıklı cevaplara ulaşamadım.  Üstelik son durum nedir diye bir araştırma söz konusu... Umarım deneyenlerden bir cevap gelir.

doe

2.30.3

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Ocak 2011 - 21:07:18

Alıntı yapılan: bytan - 02 Aralık 2010 - 13:55:49
Alıntı yapılan: doe - 01 Aralık 2010 - 20:22:51
Aklımın almadığı şey, bu programı yaparken, yapan kişiler hiç mi düşünmediler konuşma kayıtlarını iptal eden ya da silmeye yarayan bir kod yazmayı! Bence saçmalığın daniskası diye buna derler.

Edit -> Preferences ile açılan menüde Generel sekmesinin en altında yer alan "Log conversations" seçeneği istediğini görmüyor mu?

bytan

ii  empathy                                 2.32.1-0ubuntu1
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

doe

Teşekkürler.

ii

Bende yüklü değildi. "sudo apt-get install ii" komutu ile yükledim.

Sonra verdiğiniz komutu girdim ancak olan birşey yok. :/

stratovarius

10.04 ile gelen empathy eski sürüm , onda konuşma kayıtlarını kapatma mevcut değil. 10.10 ile gelen sürümde mevcut bu özellik.

doe

Alıntı yapılan: stratovarius - 09 Ocak 2011 - 22:32:54
10.04 ile gelen empathy eski sürüm , onda konuşma kayıtlarını kapatma mevcut değil. 10.10 ile gelen sürümde mevcut bu özellik.

Evet, farkındayım ancak 10.10 daki yeni sürümü yüklemeyi bir beceremedim.

sema

Alıntı yapılan: doe - 09 Ocak 2011 - 22:39:56

Şurada .deb paketi var Maverick için. Mevcut olanı kaldırıp kurabilirsiniz, bağımlılıklarıyla birlikte ve bilgisayarınıza uygun olanı;

http://packages.ubuntu.com/maverick/empathy
susema

doe

Alıntı yapılan: sema - 10 Ocak 2011 - 08:09:34
Alıntı yapılan: doe - 09 Ocak 2011 - 22:39:56

Şurada .deb paketi var Maverick için. Mevcut olanı kaldırıp kurabilirsiniz, bağımlılıklarıyla birlikte ve bilgisayarınıza uygun olanı;

http://packages.ubuntu.com/maverick/empathy

Lucid kullandığımdan dolayı sorun yaşatıyor. Şuan mevcut olan 2.30.3 sürümünü tamamen kaldırdım. Verdiğiniz linkten 2.32 yi kurmaya çalıştım ancak bağımlılık hatası veriyor.

Hata: Bağımlılık sağlanamadı: libdbusmenu-glib1 (>= 0.3.12)

sema

Alıntı yapılan: doe - 10 Ocak 2011 - 13:24:34
Hata: Bağımlılık sağlanamadı: libdbusmenu-glib1 (>= 0.3.12)

sudo apt-get install libdbusmenu-glib1
susema

doe

Bunu denemiştim. Hatta verdiğiniz linkten bağımlılıları tek tek yüklemek istedim yine olmadı. Bu sefer de başka bağımlılıktan bahsediyor.

sudo apt-get install libdbusmenu-glib1

komutunu denediğimde ise, zaten en yeni sürümde diye uyarı veriyor.

Neyse, empathy kullanmayı veririz napalım. :)

heartsmagic

@doe, Ubuntu sürümün nedir?
@bytan'ın verdiği sadece bilgi alma komutudur. ii diye bir paket değil orada söylemek istediği şey.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

doe

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Ocak 2011 - 00:37:33
@doe, Ubuntu sürümün nedir?
@bytan'ın verdiği sadece bilgi alma komutudur. ii diye bir paket değil orada söylemek istediği şey.

Merhaba.

Ubuntu sürümüm profilimde yazdığı gibi 10.04 Lucid LTS

ii ile verilen komutu girmem için ii programının kurulması gerektiğini söyleyen bir çıktı verdi konsol. Onu yükleyip denedim, ancak karşılığında ne bir çıktı verdi konsol ne de başka birşey.

heartsmagic

ii'li kısmı boş ver şimdilik sen, @bytan'ın söylediği şekilde kullanman gerekiyordu. Dikkat etmemişim zaten cümle arasında Lucid kullandığını da söylemişsin. Eğer bu özellik Eptahy'ye çok yeni sürümlerde kazandırılmışsa senin kurup kullanman biraz zor olacaktır, zira bağımlılıkları çözmek pek mümkün olmayabilir. Ya Maverick'e geçeceksin ya da bu şekilde devam edeceksin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

doe

Yardım için teşekkürler. Bu şekilde devam etmek en iyisi. :)