Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat Duyuruldu

Başlatan karaghost, 09 Ekim 2010 - 10:37:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: ufuk_k - 09 Ekim 2010 - 22:01:57
Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 09 Ekim 2010 - 21:55:03
Ben de bir ricada bulunayım. Beta ve RC aşamasında kurulum aracında ve slaytlarda ciddi çeviri hataları vardı. Düzeltmeye çalıştık, fakat yetişti mi bilmiyorum. Yarın kurulum yapacak arkadaşlardan biri bir göz atabilirse iyi olur :)

Bağlantı verebilir misin?
Yanlış anlaşıldı sanırım. "Yarın" sözcüğünden sonra virgül koymayı unutmuşum. Yarın, kurulum yaparken slaytlar ve kurulum aracındaki çevirilere dikkat edip bir sorun var mı bakılabilir mi anlamında söylemiştim :)

ufuk_k

Anladım. Yine de belirteyim, fırsat bulabildiğimde girip çevirileri kontrol (review) etmeye çalışıyorum, hataları düzeltiyorum. Hatalı olma olasılığı yüksek, daha öncelikli çeviriler varsa kontrol için iletişime geçebilirsiniz. Takip etmekte biraz zorlanıyorum Launchpad'de, kendisi bildiriyor ama daha önemliler varsa onlara bakayım diye dedim.
"Waiting for an ideal, a low deal, a no deal.
Play your stereotype,  oh yeah..."

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: ufuk_k - 09 Ekim 2010 - 23:16:07
Anladım. Yine de belirteyim, fırsat bulabildiğimde girip çevirileri kontrol (review) etmeye çalışıyorum, hataları düzeltiyorum. Hatalı olma olasılığı yüksek, daha öncelikli çeviriler varsa kontrol için iletişime geçebilirsiniz. Takip etmekte biraz zorlanıyorum Launchpad'de, kendisi bildiriyor ama daha önemliler varsa onlara bakayım diye dedim.
Hazır elime fırsat geçmişken genel bir duyuru yapayım o zaman :P

Paketlerdeki hataları denetlemek isteyenler Gtk, yeni paket çevirmek isteyen arkadaşlarımız Bluedevil paketinden başlayabilirler :)       

rick

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 09 Ekim 2010 - 23:29:02
Alıntı yapılan: ufuk_k - 09 Ekim 2010 - 23:16:07
Hazır elime fırsat geçmişken genel bir duyuru yapayım o zaman :P

Paketlerdeki hataları denetlemek isteyenler Gtk, yeni paket çevirmek isteyen arkadaşlarımız Bluedevil paketinden başlayabilirler :)       
Başladım bile. :)

yeah

netbook remix kullananlar 1-2 ay daha beklerlerse onlar için daha sağlıklı olur...alt-f2, alt-f1 gibi kısa yollar çalışmıyor...bir kaç sorun daha tespit ettim ama onlarla kimsenin işi olmaz zaten =))

bir de nautilus u başlatıcıya eklerseniz kolayınıza gelir...

barış

Alıntı yapılan: yeah - 10 Ekim 2010 - 10:05:28
netbook remix kullananlar 1-2 ay daha beklerlerse onlar için daha sağlıklı olur...alt-f2, alt-f1 gibi kısa yollar çalışmıyor...bir kaç sorun daha tespit ettim ama onlarla kimsenin işi olmaz zaten =))

bir de nautilus u başlatıcıya eklerseniz kolayınıza gelir...
Kararlı sürümü denediniz mi böyle konuşuyorsunuz? Belki kararlı sürümde bu durum ortadan kalkacak. Güncelleme henüz gelmedi.

Arkadaşlar daha kararlı sürüm gelecek, onun üstüne 2güncelleme gelecek. Ondan sonra konuşun lütfen bu tip şeyleri. Daha kararlı sürüm gelmeden bekleyin, kullanmayın, şu anda kullanmayın gibi yorumlar yanlış olur.

yeah

1-2 ay beklemenizi öneririm derken neyden bahsediyor olabilirim diye bende kendi kendime soruyordum zaten...

stratovarius

Rc kurduğumdan bu yana bir cdye yakın güncelleme aldım :D

Hala güncelleme mi gelicek ? :D

barış

Evet kararlı sürümden sonra geliyor güncellemeler :D Ben hala 10.04'te güncelleme alıyorum :D

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Ekim 2010 - 11:17:52

@yeah, belki güncelleme gelmedenki haliyle sorun hallolabilir diye dedim.

xhektor

saat 11.30 olmasına rağmen henüz 10.10 indirilmeye sunulmadı. ne zaman indirilmeye başlayacağını bilen varmı?

acer

Alıntı yapılan: abbas-dehmen - 10 Ekim 2010 - 11:32:43
saat 11.30 olmasına rağmen henüz 10.10 indirilmeye sunulmadı. ne zaman indirilmeye başlayacağını bilen varmı?

28/10/2010 tarihinde çıkacak diye biliyorum ben.

stratovarius

Saat farkını unutmayınız, 2 saat farkımız var. Yinede demekki saat 10:10 olmasına rağmen çıkmadı , demekki bu tarz bir süprize gidilmedi.

Saat 12 gibi çıkma ihtimali var, yani Türkiye saati ile saat 14:00 da yeniden kontrol ediniz.

Şayet kafiyeli bir çıkış olacaksa gecede çıkma ihtimali 22:10 (Türkiye saati ile 00:10).

@acer ubuntunun kendi sayfasına girip baktın mı hiç ? Bugün çıkıcak kararlı sürüm.

xhektor

Alıntı yapılan: stratovarius - 10 Ekim 2010 - 12:19:03
Saat farkını unutmayınız, 2 saat farkımız var. Yinede demekki saat 10:10 olmasına rağmen çıkmadı , demekki bu tarz bir süprize gidilmedi.

Saat 12 gibi çıkma ihtimali var, yani Türkiye saati ile saat 14:00 da yeniden kontrol ediniz.

Şayet kafiyeli bir çıkış olacaksa gecede çıkma ihtimali 22:10 (Türkiye saati ile 00:10).

@acer ubuntunun kendi sayfasına girip baktın mı hiç ? Bugün çıkıcak kararlı sürüm.

cevap için teşekkürler.

DoGuKaN

Genelde Türkiye'ye göre akşam saatlerinde çıkıyordu. Yine öyle olur tahminimce.

Korkmaz

Ubuntu anasayfasında final sürüm duyurulduğunda, 10.04'ten de güncelleme yapılabileceğini varsaymak mantıksız değil, haksız mıyım?

xhektor

Alıntı yapılan: EnziM - 10 Ekim 2010 - 12:58:17
32 bit http://releases.ubuntu.com/10.10/ubuntu-10.10-desktop-i386.iso

64 bit http://releases.ubuntu.com/10.10/ubuntu-10.10-desktop-amd64.iso

bunlar karalı sürümler mi? indirmeye başladım.

Edubuntu 10.10 kararlı sürümü içinde adres verebilir misiniz?

BELLEROPHONTES

Yeniden sevdalandım bir yazılıma, bağlandım doyasıya... :D :D :D

Tanshaydar

Yayınlandı arkadaşlar, indirebilirsiniz.
Ubuntu anasayfası da değişti yani.

stratovarius

Verilen yerdeki cdler 7 si tarihli ama karalı sürüm çıktı aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz;

http://www.ubuntu.com/

serkans1

özgür dünyayı seviyorum...

acer

ana sayfada indirme bağlantısında ubuntu10.10 latest ve long-term support diye iki farklı seçenek var bunlar ne anlama geliyor? hangisi inidrimeliyim?

BELLEROPHONTES

Alıntı yapılan: acer - 10 Ekim 2010 - 13:30:53
ana sayfada indirme bağlantısında ubuntu10.10 latest ve long-term support diye iki farklı seçenek var bunlar ne anlama geliyor? hangisi inidrimeliyim?

Latest 10.10
Long term 10.04.2
Yeniden sevdalandım bir yazılıma, bağlandım doyasıya... :D :D :D

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: CasH - 10 Ekim 2010 - 13:01:27
Ubuntu anasayfasında final sürüm duyurulduğunda, 10.04'ten de güncelleme yapılabileceğini varsaymak mantıksız değil, haksız mıyım?
Yükseltme kısmına hemen gelmeyebilir, biraz beklemek lazım.
Alıntı yapılan: BELLEROPHONTES - 10 Ekim 2010 - 13:38:38
Alıntı yapılan: acer - 10 Ekim 2010 - 13:30:53
Latest 10.10
Long term 10.04.2
10.10 yeni çıkan sürüm, 10.04 ise uzun süreli destek verilen sürüm.

barış

@acer, birisi Ubuntu 10.04 yani yenisinden bir önceki versyon.

Long Term Support. Kısaca, LTS. 5yıl desteklenecek demek.
Latest'da son çıkan anlamına geliyor.