Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat Duyuruldu

Başlatan karaghost, 09 Ekim 2010 - 10:37:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yiğit Ateş

Kurulum sırasında yansı seçme imkanı var mı? Bugün arkadaşa bir kurayım dedim, kısıtlı ilaveleri de işaretleyince 1 saat indirme yaptı kurulum sırasında hem de 8 mbit bağlantı ile.

heartsmagic

Benim hatırladığım kadarıyla yok, eğer kuruluma geçtikten sonra nerede olduğumuzu soran bölümdeki cevap bunu etkiliyorsa bilemiyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

krwlng

Bence servis sağlayıcımız sayesinde bulunduğumuz ülkeyi belirleyip ona göre yansı seçiyor, fakat ülke seçimini de bir denemek lazım. Ben daha önce bir deneme için hızlı hızlı ingilizce açıp yansı olarak Türkiye görünce şaşırmıştım.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

ubuntupardus

Alıntı yapılan: krwlng - 09 Ekim 2010 - 22:20:15
6 ayda bir yeni sürüm çıkmasına, alpha, beta, RC gibi önceden kullanılabilmesine ve ücretsiz olmasına rağmen bu kadar heyecanla beklenen bir işletim sistemi daha var mıdır :)

Evet vardır. Tabii ki olmaz olur mu.

Ubuntu 11.04 :)

rick

Alıntı yapılan: ubuntupardus - 18 Ekim 2010 - 20:48:46
Alıntı yapılan: krwlng - 09 Ekim 2010 - 22:20:15
6 ayda bir yeni sürüm çıkmasına, alpha, beta, RC gibi önceden kullanılabilmesine ve ücretsiz olmasına rağmen bu kadar heyecanla beklenen bir işletim sistemi daha var mıdır :)
Ubuntu 11.04 :)
"Natty Narwhal" :)

ubuntupardus

Şimdi bend de 10.04 var.

Ben 10.10 a yükseltmek istiyorum. Mecburen 0 dan mı kurulum yapmak zorundayım?

Yükseltme gibi bir imkan yok mu? Varsa Nasıl?

sıfırdan kurulum değilde yükseltme yapılırsa Şuanki ayarlarım silinir mi?

Teşekkürler.

rick

Alıntı yapılan: ubuntupardus - 18 Ekim 2010 - 20:57:06
Ben 10.10 a yükseltmek istiyorum. Mecburen 0 dan mı kurulum yapmak zorundayım?
Yükseltme gibi bir imkan yok mu? Varsa Nasıl?
Hayır.
Var. Biraz ararsanız bulursunuz, bu konuda çok başlık açıldı.
Hayır.

sema

Alıntı yapılan: ubuntupardus - 18 Ekim 2010 - 20:57:06

Aslında sıfırdan kurulum daha iyi. İstenilen birçok ayarı kurtarmak mümkün. Ana klasörde (kullanıcı adı dizini, Home yani, Türkçe'sini unutmuşum), birçok ayar mevcut. Örneğin;

Ctrl+H ile Firefox ayarları için .mozilla, kaydedilmiş ya da kullanılan temalar için .themes ya da Pidgin ayarları için .purple dizinlerinin yedeği alınabilir. Formmattan sonra dosyalar aynı yere atılır. Diğer ayarlamalar için de @ironic'in duyurular kısmındaki özelleştirme betiği kullanılabilir, kolay olur..
susema

rick

Alıntı yapılan: sema - 18 Ekim 2010 - 21:14:30
Ana klasörde (kullanıcı adı dizini, Home yani, Türkçe'sini unutmuşum)
Ev dizni?

sema

Alıntı yapılan: Rick - 18 Ekim 2010 - 21:50:15
Ev dizni?

:P

Hemen yerler altındaki Home Folder, ana dizin diye geçiyordu sanırım.. Ev dizini de uygun, ev şeklinde :)

susema

rick

Alıntı yapılan: sema - 18 Ekim 2010 - 22:14:42
Alıntı yapılan: Rick - 18 Ekim 2010 - 21:50:15
Ev dizni?

:P

Hemen yerler altındaki Home Folder, ana dizin diye geçiyordu sanırım.. Ev dizini de uygun, ev şeklinde :)

Bende Ev olarak geçiyor. Gerçi benim ismimle geçiyor ama, Ev dizni olarak bahsediliyor.

ubuntupardus

Bende de başlangıç klasörü olarak geçiyor.

Ama pardus ta Ev dizini olarak yazıyordu. Ne dersen de hepsi aynı kapıya çıkıyor :)

kib

Biraz hayal kırıklığına uğradım. Açılış ve kapanış süreleri beşer saniye kadar arttı. Özellikle 10.04'e göre kapanma süresi Windows'a yaklaşmış. Biraz makyajlama var o kadar.

bengezginci

Ubuntu 10.10 da Ubuntu'nun Açılış Resmini Değiştirebiliyormuyuz? ( Kullanıcı adı ve şifre yazılan yer )

heartsmagic

Yeni GDM'ye uygun temalar bakınman lazım. Forumdaki GDM başlığında değinilmiş olabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

GAREZ

ubuntu tweak 10.10 ilede çalışıyor en güzel yanı bluethoot ile bluethootlu telefonları daha kolay modem olarak kullanabiliyorum... ancak usb kablo ile genişbant modem etkinleşmiyor?

ubuntuki lilith

Bu gece TRT1'de "Mirket Ailesi" adlı animasyon film var, tesadüfen rastladım, belki izlemek istersiniz.
http://tvrehberi.hurriyet.com.tr/GuideChannelGo.aspx?ProId=6942074&Tar=25.03.2011&ch=11