[Çözüldü] Güncelleme sonrası Ubuntu açılmıyor

Başlatan galip, 09 Ekim 2010 - 00:34:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yiğit Ateş

Ttty1 üzerindeyken güncellemeleri denetleyin ve kurduğunuz nvidia sürücüsünü kaldırın. Bakalım sorun ekran kartı sürücüsünde mi?

heartsmagic

Bu aşamada startx dediğinde ne oluyor? Belli ki sorun grafik kartı sürücülerinde.

lspci | grep VGA
çıktısına bir bakalım.

Not: @Yiğit Ateş de bir yorum yapmış, onun dediği de denenebilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

galip

Alıntı yapılan: heartsmagic - 09 Ekim 2010 - 17:32:13
Bu aşamada startx dediğinde ne oluyor? Belli ki sorun grafik kartı sürücülerinde.

lspci | grep VGA
çıktısına bir bakalım.

Not: @Yiğit Ateş de bir yorum yapmış, onun dediği de denenebilir.

starx dediğimde bayaa uzun bişeyler çıktı foto yüklüyorum...

daha sonra

lspci | grep VGA

komutundan sonrada

00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Core Processor Integrated Graphichs Controller (rev 12)
01:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation GT218 [GeForce 310M] (rev a2)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Ekim 2010 - 17:51:42

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 09 Ekim 2010 - 17:31:14
Ttty1 üzerindeyken güncellemeleri denetleyin ve kurduğunuz nvidia sürücüsünü kaldırın. Bakalım sorun ekran kartı sürücüsünde mi?

yeni kullanıcıyım kusura bakmayın biraz daha açıklayıcı olabilirseniz mutlu olacağım  :-[ :-[ :-[

Yiğit Ateş

Önce bir sudo apt-get update komutuyla güncellemeleri denetleyin. Belki güncellemelerle düzeltilmiştir, olmazsa kurduğunuz Nvidia paketlerini kaldırın.

galip

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 09 Ekim 2010 - 18:07:48
Önce bir sudo apt-get update komutuyla güncellemeleri denetleyin. Belki güncellemelerle düzeltilmiştir, olmazsa kurduğunuz Nvidia paketlerini kaldırın.

tekrar özür dileyerek güncelleme komutunu biliyorum benim hatam belirtmeliydim... sürücü kaldırma komutu nedir acaba?

heartsmagic

Bir de üzerine:

sudo apt-get upgrade
sudo rm -f /etc/X11/xorg.conf
deneyelim. Sistem yine açılmazsa Nvidia paketlerini silip deneriz.
sudo apt-get remove nvidia*

galip

Alıntı yapılan: heartsmagic - 09 Ekim 2010 - 18:12:58
Bir de üzerine:

sudo apt-get upgrade
sudo rm -f /etc/X11/xorg.conf
deneyelim. Sistem yine açılmazsa Nvidia paketlerini silip deneriz.
sudo apt-get remove nvidia*

ilk adım sonuç vermedi sürücüleri kaldırdım, sanırım bi adım ilerledim :) şimdide sadece ubuntu logosu geliyor ve başka bişey yok ... logoda takılı bekliyor sadece...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Ekim 2010 - 18:58:08

çözüldü:!!!

tamamen şans eseri artık kurcalamaya başlayım dedim ve, xxx22 de kurtarma kipinden açtım normal önyükleme dedim ve bu önceki komutların yazıldığı gibi sayfa tekrar geldi, orda koutlarla işte oturum açtım tekrar
bundan önce nvidia sürücülerini kaldırmıştım @heartsmagic, kafadan sudo apt-get install nvidia* dedim sürücüyü kurdum sonra sudo reboot dedim ve açıldı... garanti olsun diye tekrar yeniden başlattım, açıldı şuan sorun yok gibi ek sürücülere baktım
orda 3 sürücü eklenmiş
1-nvidia hızlandırılmış grafik sürücüsü (sürüm 173)
2-nvidia_96
3-nvidia hızlandırımış grafik sürücüsü( sürüm current)[önerilen]
vardı ve 2.ve3. sürücüler etkin durumdaydı, menülerin üzerine geldiğimde yatay bozukluklar oluyordu, yatay farklı renkte çizgiler, sonra 2. sürücüyü etkisiz kıldım, sadece önerilen 3. sürücü etkin , 2 kez yeniden başlattım, sorun yok çalışyor

@herkes teşekkürler!!!  ;D ;D

heartsmagic

Bu durumda geçmiş olsun diyerek kapatalım konuyu :)
Unutmadan, çözülen başlıkların için ilk iletini düzenleyerek [Çözüldü] etiketini sen de koyabilirsin.