Konu acarken basliklarda windows ve takma isimler kullanmiyalim

Başlatan repla, 05 Temmuz 2008 - 15:19:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

repla

windows, windowz, vindoz... kimi zaman alay, kimi zaman yine alay :) için kullanıldığını düşünüyorum. Keyifli yaratıcı takma adlara da rastladım forumda. billdoz veya billdows.. bende kullanmışımdır, kullanırım. dikkat çekmek istediğim nokta, konu başlıklarında doğrusunu yazarsanız daha iyi olur. site dışından ve içinden arama yapanlar faydalı bilgilerden bu yazımlar yüzünden mahrum kalmazlar.

izzetguntalaz

Alıntı yapılan: repla - 05 Temmuz 2008 - 15:19:58
windows, windowz, vindoz... kimi zaman alay, kimi zaman yine alay :) için kullanıldığını düşünüyorum. Keyifli yaratıcı takma adlara da rastladım forumda. billdoz veya billdows.. bende kullanmışımdır, kullanırım. dikkat çekmek istediğim nokta, konu başlıklarında doğrusunu yazarsanız daha iyi olur. site dışından ve içinden arama yapanlar faydalı bilgilerden bu yazımlar yüzünden mahrum kalmazlar.

Bence yeterince anlaşılır. Site dışı aramalar konusu çokta önemli değil. (Bence.)

myveysel

Arkadaşın söylediklerine kesinlikle katılıyorum. Özellikle benim gibi linux sistemleriyle yeni tanışmış arkadaşların forumda arama yaptıklarında bu gibi yanlış yazılmış kelimeler yüzünden aradıklarına ulaşamamaları söz konusu olmaktadır.

FUBU

Alıntı YapKeyifli yaratıcı takma adlar
microsoft yerine küçük yumuşak şirket gibi..  :)
neyse, bence de önemli değil bu konu. isteyen istediği gibi yazsın diyorum..
başlıklarda takma isim kullanan da az zaten. konu içinde kullanılıyor genelde.
bi de yeni kullanıcılar için, yapılan aramalarda anahtar kelimeler arasında windows olma sıkılığı azdır diye düşünüyorum.

potasyumsiyanur

hani microsoft yerine micropsoft da kullanılıyor :)
deniz yanmaz dersin ama...
yanarsada kimse söndüremez.

ufuk_k

Başlıklarda doğrusunun kullanılmasına dikkat edelim. Bir tek windoz yazımı yüzünden aramalar sorun olmaz da, başlıklarda dikkat edilirse yeter. 

heartsmagic

Ben görürsem düzeltmeye çalışırım zaten başlıklarda. Arada kaçırdığımız mı oldu acaba @repla?
Bu arada hoş geldin :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

repla

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Temmuz 2008 - 01:25:39
Ben görürsem düzeltmeye çalışırım zaten başlıklarda. Arada kaçırdığımız mı oldu acaba @repla?
Bu arada hoş geldin :)

Hoş bulduk :) 

Bir iki mesajın başlığında gördüm, mesela, http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=2106.0
vindoz diye bir arama yapılırsa bir kaç mesaj çıkıyor.

heartsmagic

O kadar da mesaj atmışım o başlığa :)
Tamamdır, arada gördükçe bunları düzeltelim ve bir başkası için müsaade etmeyelim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ironic

ha bu bizim camekan :D

linux la tanışınca doğal bir antikor mu ürüyor ne oluyorsa...  doğal olarak veriyorsun alayı. :)

hiciv güzeldir. ;)