joomla sitesi yardım

Başlatan sadya, 08 Ekim 2010 - 15:55:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sadya

iyi çalışmalar siteyi düzenlerken makale kayıt sırasında dondu ve exploreri kapatıp acınca sitede böyle bir hata mesajı çıktı işin kötü tarafı admin panelindede hiçbir düzelte yapamıyorum silme kaydetme değiştirme gibi hiçbirşey yapamıyorum sadece giriş yapıp içindekileri görebiliyorum yardımcı olacak  varsa sevinirim

Warning: require_once(/home/pinartic/public_html/includes/defines.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/pinartic/public_html/index.php on line 21

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/pinartic/public_html/includes/defines.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/pinartic/public_html/index.php on line 21

Alquimista

Joomla'nın tüm dosyaları yerinde duruyor mu acaba? Özellikle;

/home/pinartic/public_html/includes/defines.php

mesela yerinde mi acaba hala?

Hatayı biraz arattığımda bu sorunu yaşayan kişilerin "bir şekilde" sunucudaki joomla yüklemesi ile gelen gerekli dosyalarının eksik olduğu söyleniyor. Sanırım ilk başta onu kontrol etmekle işe başlayabilirsin. Eksik dosyaların varsa kullandığın Joomla sürümünü indirip, joomla.php, version.php ve configuration.php haricindeki dosyaları upload edersen sorunun çözülebilir.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

sadya

yardımınız için teşekkürler en kısadan yaptım :) joomlanın bütün dosyalarını yeniden yükledim böylece 25 dk halletmiş oldum sorun nerdeydi bilmem ama çözülmüş oldu bu uzun yoldur deyip yapmıyordum kısa yoldan derken 1 günüm geçti bazen bize büyük gözüken şeyler aslında en küçüktür :)  yinede teşekkür ederim size

canosayan

çok standart durumdur. birinin bir web sistemi bozuktur. soru sorar. cevap verilene kadar tekrar kurar.
Chmod bizim işimiz.