konsola sığmayan liste..

Başlatan vurkan, 07 Ekim 2010 - 17:00:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

vurkan

arkadaşlar öncelikle herkese merhaba,

ben linux  kullanıyorum ..   konsolu açtığımda   liste uzun olduğu için  alt kısımları görünmüyor  sağtaraftaki kaydırma çubuğu iş görmüyor..   yalnız liste herhangi bir dosyanın listesi değil..  yani aktif bir liste artabiliyor...    listede  access pointler  var .. ilk açılıştan itibaren  bir süre artıyor..  ve  bir süre sonra  bir kısmı konsoldan kayboluyor..  ben  bu sorunun sadece benim kullandığım  linux e ait olduğunu zannetmiyorum..   konsol ayarlarına baktım ama birşey bulamadım..  başka forumlarda çeşitli komut tavsiye eden arkadaşlar oldu ama  işe yaramadı..  çözünürlük  sabit... 1366x768    aslında  bir ayar olsa   ekran geniş olduğu için yanyana font küçültmeden bile rahatlıkla sığar..   listenin tamamını görebilmek için fontu en küçük ayara getiriyorum   listenenen ap sayısı  doğal olarak artıyor   ama yazılar artık hiç okunmayacak şekilde küçülüyor..   bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olursa çok sevinirim saygılar.,,,

hitokiri

böyle durumlarda çıktıyı bir dosyaya yönlendirmek daha makul oluyor,
ping google.com  2>&1 >  ~/dosya
gibi ..

Alquimista

komutun sonuna;

| more

ya da

| less

eklemeyi denediniz mi? Örneğin;

lspci | less

veya

lspci | more

gibi.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

hitokiri

|tail -n 10 gibi de olabilir :)
Son yazılanlar gerekliyse :)

guestwho

Alıntı yapılan: vurkan - 07 Ekim 2010 - 17:00:46
arkadaşlar öncelikle herkese merhaba,

ben linux  kullanıyorum ..   konsolu açtığımda   liste uzun olduğu için  alt kısımları görünmüyor  sağtaraftaki kaydırma çubuğu iş görmüyor..   yalnız liste herhangi bir dosyanın listesi değil..  yani aktif bir liste artabiliyor...    listede  access pointler  var .. ilk açılıştan itibaren  bir süre artıyor..  ve  bir süre sonra  bir kısmı konsoldan kayboluyor..  ben  bu sorunun sadece benim kullandığım  linux e ait olduğunu zannetmiyorum..   konsol ayarlarına baktım ama * bir şey bulamadım..  başka forumlarda çeşitli komut tavsiye eden arkadaşlar oldu ama  işe yaramadı..  çözünürlük  sabit... 1366x768    aslında  bir ayar olsa   ekran geniş olduğu için yanyana font küçültmeden bile rahatlıkla sığar..   listenin tamamını görebilmek için fontu en küçük ayara getiriyorum   listenenen ap sayısı  doğal olarak artıyor   ama yazılar artık hiç okunmayacak şekilde küçülüyor..   bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olursa çok sevinirim saygılar.,,,

Hımmm... Bakalım elimizde neler var...
    BackTrack kullanıyorsun,  access point şifreleriyle ilgileniyorsun (çoğu BackTrack kullanıcısı gibi...), bir de artık geliştirilmeyen kde3 konsoluyla ilgili sorun(lar) yaşıyorsun... Durumu yanlış mı anlamışım acaba?  ;D
You want weapons? We're in a library. Books are the best weapon in the world. This room's the greatest arsenal we could have. Arm yourself!

krwlng

@guestwho, benim yazacaklarımı benden önce yazmışsın :) airmon ve wicrawl için Ap listesi büyük şehirlerde uçbirime sığmaz doğal olarak. @Vurkan, önerilerden işine yarayan oldu mu?
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

heartsmagic

Mevcut önerilerle yetinilmek zorunda kalınacak ne yazık ki. Konuyu yavaştan kapatalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.