Kurulumdan sonra görülen ses kartını artık görmüyor

Başlatan celebron, 06 Ekim 2010 - 21:15:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

celebron

Merhabalar
Bilgisayarıma Creative XFi Titanium Fatality taktıktan sonra driverını gene bu forumdaki sabit başlıkta anlatılan şekilde yükledim(oss-linux.deb dosyasını kullanarak). Oss-linux ilede görmeyince internette bulduğum sonuçlara göre "linux-backports-modules-alsa-lucid-generic" paketi ve bağımlılıklarını yükledim. Ses kartım tanındı herşey düzgün bir şekilde çalıştı. Daha sonra gelen güncelleme uyarısı ile güncelleme yaptım(yaklaşık 244 paket) ve xfi kartımı görmemeye başladı. Daha sonra onboard ses kartını biostan açınca onda görmemeye başladı.(xfi takılmadan önce onla kullanıyorum bilgisayarı) bence sorun o 244 paket arasındaki kernel güncellemelerinde ama sorunu hala çözemedim. Ne yapabilirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Not: lspci çıktısında hem onboard kartı hemde xfi kartı görüyor.
Bilgisayarlar sanılanın aksine çok aptaldır. Ama bir  iyi yanı vardır. Oda kendilerine söylenileni aynen yaparlar.

heartsmagic

Yeni çekirdek geldi yani, peki eski çekirdek ile sistemi açınca kart çalışıyor mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

celebron

oss-linuxu --force yapıp sildim diğer çekirdektente silmiştir diye denememiştim onu deniyim bilgisayar server olduğu için ve okulumuzda bulunduğu için şimdi yapamıyorum. ayrıca yeni gelen kernel ile eski ses kartının çalışması gerekmezmi? bana alsa oss çakışması gibi geliyor ama alsaya kartını nasıl tanıtcağımı bilmediğim için sadece bi düşünce test edemedim. bu arada komamura gene güzel seçim :D
Bilgisayarlar sanılanın aksine çok aptaldır. Ama bir  iyi yanı vardır. Oda kendilerine söylenileni aynen yaparlar.

heartsmagic

Yeni çekirdek ile ilgili bir sorun da olabilir, tam olarak bilmek zor. Alsa-Oss çakışması da olabilir. Mümkünse her şeyi temizleyip baştan başla.

Not: Bu hafta desteğimiz kendisine :)

celebron

herşeyi temizle derken sıfırdan kurulum diyorsan onu yapmak son tercihim çünkü bu bilgisayar okulumuz radyosu için server görevi görüyor ve tüm server bileşenleri (apache2,mysql,php,icecast2) bunun üzerinde hepsini kurmak zaman gerektirceği için sadece alsaya kartı tanıtma gibi bi yol varsa daha iyi olur.
Not:Haftayada İchigo'yu koyarsın artık(gerçi ichigonun savaşları belli ilk ölür sonra zangetsu veya hollow la iç dünyasında konuşur ve savaşı kazanır bu kadar basit :) )

heartsmagic

Hayır sıfır kurulum demek istememiştim. Hani bir OSS bir Alsa olmuş ya, temizle bunları sonra Alsa ile devam et yoluna.

Not: Her zaman destek gerekmeyebilir :)