Knoppix boot ekranı

Başlatan rick, 05 Ekim 2010 - 21:02:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rick

Hayatımda ilk kez Knoppix kullanıyorum. İlk ekran çıktığında knoppix lang=tr yazıyorum. Sonra başka bir boot ekranı çıkıyor; donanımı buluyor, sonra hiçbir şey! Benden komut bekler gibi bana bakıyor ve komutları kabul etmeden doğruca alt satıra geçiyor. Bunu araştırdım ama heryerde donanım bulunduktan sonra KDE masaüstünün çıkması gerektiği yazıyor. Ne yapmalıyım?

heartsmagic

ISO bütünlüğü doğru muydu?
Normalde Knoppix donanım konusunda çok başarılıdır ve söylendiği gibi masaüstüne kadar rahatlıkla gider. Sende muhtemelen başka bir sorun var. Hiçbir komutu mu kabul etmiyor sistem?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

rick

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Ekim 2010 - 02:04:40
ISO bütünlüğü doğru muydu?
Normalde Knoppix donanım konusunda çok başarılıdır ve söylendiği gibi masaüstüne kadar rahatlıkla gider. Sende muhtemelen başka bir sorun var. Hiçbir komutu mu kabul etmiyor sistem?
Yazdıklarımı komut olarak bile kabul ettiğini sanmıyorum. Yazdıklarıma tamamen tepkisiz kalıp alt satıra geçiyor.

Bu ekranda oluyor. Aslında orada yazanların hiçbiri çıkmıyor. Sadece tek bir satırda donanım bilgisini söylüyor. Ve sonra tipik "_" işaretiyle yalnız bırakıyor.
Edit: .iso kalıbını kontrol etmek için yeniden indireceğim. Sizde 2010 versiyonunun torrent linki var mı? İnternet'ten bulabildiğim en yeni torrent Knoppix 2007.

sem

Sağlamlığını kontrol etmedim fakat şu olabilir mi?

http://www.linux23.com/torrent/adriane-knoppix-v6-2-1cd-2010-01-31-en:0b4fb07309f8c42effcef307219a592503deb679

Şimdi tekrar bakınca paylaşım şu anda yetersiz gibi ama... Denemek faydalı olabilir tabi değişken bir şey olduğu için...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

rick

Alıntı yapılan: sem0900 - 06 Ekim 2010 - 18:32:58
Sağlamlığını kontrol etmedim fakat şu olabilir mi?

http://www.linux23.com/torrent/adriane-knoppix-v6-2-1cd-2010-01-31-en:0b4fb07309f8c42effcef307219a592503deb679

Şimdi tekrar bakınca paylaşım şu anda yetersiz gibi ama... Denemek faydalı olabilir tabi değişken bir şey olduğu için...
Dikkat ederseniz, o "Adriane Knoppix". Körler için yapılmış (aslında Klaus Knopper tarafından karısı Adriane için) bir dağıtım. Ben sadece Knoppix istiyorum.

sem

Doğrudan Knoppix 2010 şeklinde arattım ve sürümler hakkında hiçbir bilgim yoktu, ki bu bahsettiğiniz dışında diğerleri hakkında hala yok. Kusura bakmayın.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

heartsmagic

Donanım tanıma esnasında makineye harici bir aygıt takılı mı, örneğin usb bir aygıt?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

rick

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Ekim 2010 - 22:37:13
Donanım tanıma esnasında makineye harici bir aygıt takılı mı, örneğin usb bir aygıt?
Hayır. USB üzerinden sadece klavye ve fare bağlı.

Sherlock Holmes

ilk ekran çıktığında hiç bir komut vermeksizin bekleyiniz.
Tam olarak süresini bilimiyorum,
fakat kendisi otomatik olarak girişi gerçekleştirecektir.

açılmadığı taktirde, ilk olarak
lang=tr
yerine
nohwsetup
ile donanım tanımayı geçiniz. (belirtiğiniz resimde orada takılmışa benziyor)
Kendiniz tanımlayarak giriş yapmayı deneyiniz,
lang=tr
keyboard=tr
screen=800x600
xmodule=vesa
xserver=XFree86

rick

O resmi İnternet'ten buldum. Sadece hangi ekranda takıldığını göstermek için. Yarın verdiğiniz komutları deneyeceğim.

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: Rick - 06 Ekim 2010 - 23:59:11
O resmi İnternet'ten buldum. Sadece hangi ekranda takıldığını göstermek için.

hmmmm.
bu durumda başka bir neden'de olabilir.'!<
yarın ilk olarak CD'yi takıp hiç bir şey yapmaksızın,
otomatik yüklemenin başlamasını beklermisiniz.?  :) (zaman ne'de nüktedan davranıyor, bugün yarın'nın içerisindeymiş zaten)

rick

Alıntı yapılan: 9N0M3 - 07 Ekim 2010 - 00:24:40
Alıntı yapılan: Rick - 06 Ekim 2010 - 23:59:11
O resmi İnternet'ten buldum. Sadece hangi ekranda takıldığını göstermek için.

hmmmm.
bu durumda başka bir neden'de olabilir.'!<
yarın ilk olarak CD'yi takıp hiç bir şey yapmaksızın,
otomatik yüklemenin başlamasını beklermisiniz.?  :) (zaman ne'de nüktedan davranıyor, bugün yarın'nın içerisindeymiş zaten)
Başlamıyor, sadece bekliyor.

Edit: Fikrimi değiştirdim, Knoppix yerine "lightweight" bir dağıtım kullanacağım. Zaten pek fark yok. :)

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: Rick - 06 Ekim 2010 - 19:30:39
Ben sadece Knoppix istiyorum.

Sizde başlamayan Knoppix tabanlı bir dağıtım'mıydı.?
Indirdiğiniz bağlantı'da hangi sürüm olarak belirtiliyordu.?

rick

Alıntı yapılan: 9N0M3 - 10 Ekim 2010 - 22:44:03
Alıntı yapılan: Rick - 06 Ekim 2010 - 19:30:39
Ben sadece Knoppix istiyorum.

Sizde başlamayan Knoppix tabanlı bir dağıtım'mıydı.?
Indirdiğiniz bağlantı'da hangi sürüm olarak belirtiliyordu.?
İndirdiğim bağlantıda KNOPPIX diye geçiyordu ama boot ekranında "MICROKNOPPIX" diye geçiyordu.

Sherlock Holmes

Hemem hemen çoğu Knoppix tabanlı'ların boot ekranında yazıyor, tabi bazılarında renkli değil.  :)

Tam olarak hangi aşamadan sonra ilerlemediğini belirtme şansınız var'mı.?
Bundan önceki 3. iletimde'ki, olası bir başlamamama sebebi idi misal.