[Arşiv]10.04 mü 10.10 rc mi?

Başlatan ssaraloglu, 03 Ekim 2010 - 14:43:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ssaraloglu

windowstan ubuntu ya geciş yapacam kişisel bilgisyarımda. 10.04 ü mü yoksa 10.10 rc yi mi kurmamı tavsiye edersiniz? şimdiden tesekkürler

bytan

1 hafta sonra 10.10 kur veya şu an 10.04 kur. Eğer yeni linux kullanıcısı isen alfa, beta ve rc sürümlerinden mümkün olduğunca uzak dur. En azından bir süreliğine...
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

omergex

10.10 rc gayet düzgün çalışıyor kurabilirsin. 10.10 çıktığında da güncelleme yapabilirsin. güncelleme sırasında başına bir şey geleceğini sanmıyorum. olursa da 10.10u baştan kurarsın, nolcak.
toshiba satellite a300 2d4
ati mobility readon hd 3400

ssaraloglu

birsey sorcam cahilligime verin. 10.04 kurduktan sonra 10.10 cıkınca güncellemelerle işletim sistemim 10.10 olmus olur dimi. yeniden 10.10 kurmama gerek yok?

barış

Alıntı yapılan: ssaraloglu - 03 Ekim 2010 - 15:58:47
birsey sorcam cahilligime verin. 10.04 kurduktan sonra 10.10 cıkınca güncellemelerle işletim sistemim 10.10 olmus olur dimi. yeniden 10.10 kurmama gerek yok?
Evet güncellemeler ile bir üst versyona terfi edebilirsiniz.

ssaraloglu

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: ssaraloglu - 03 Ekim 2010 - 15:58:47
Hayır 10.10 olmaz güncellemelerle. Dağıtım yükseltme işlemi yapmanız gerekir.

barış

@Yiğit Ateş, daha doğru bir tabir olmuş ancak ikisi de güncelleme yöneticisinin içinde yer almıyor mu zaten? Ondan yola çıkarak demiştim ben :)

krwlng

sudo update-manager -d komutu ile güncelleme yöneticisini dağıtım yükseltme modunda açabilirsiniz. Benim tavsiyem de bytan gibi alfa, beta ve rc sürümlerden uzak durmanız yönünde, ne olursa olsun yeni başlayan birinin ubuntu'yu en az hata ile kullanması taraftarıyım, bu tip sürümler bazı arkadaşlarda sorun çıkarmayabilir fakat sorunlara daha yatkın sürümler olduğu için yeni kullanıcıları bir anda linux dünyasından soğutabilecek sorunları da beraberinde getiriyor olabilir. Tavsiyem ya 1 hafta sonra 10.10 yükleyip güncellemelerini yapmanız yada şuan 10.4.1 yüklemeniz yönünde.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

heartsmagic

10.04.1 kurup üzerine 10.10 yapmaktansa 10.10 Rc kurmak bence daha makul. Fakat en temizi kararlı sürümü beklemek, haliyle çok uzun bir süre kalmadı zaten :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.