HTTrack WebSite Copier Hakkında...

Başlatan ubuntupardus, 01 Ekim 2010 - 23:12:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ubuntupardus

İyi Geceler.

HTTrack Web site programı ile bir internet sistesi indirdim. Örneğin;Ubuntu-tr.net

Bu siteyi bir USB belleğe attım daha sonra Çevrim dışı dolaşmak için yine bu programa mı ihtiyacım olacak. Yoksa Herhangi bir işletim sisteminde programsız olarak çalıştırabilecek miyim?

Teşekkürler.

bytan

Html uzantılı dosyaları tarayıcınla istediğin işletim sisteminde httrack olmaksızın açabilirsin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

ubuntupardus

Alıntı yapılan: bytan - 02 Ekim 2010 - 21:30:15
Html uzantılı dosyaları tarayıcınla istediğin işletim sisteminde httrack olmaksızın açabilirsin.

Peki bir şey soracağım. Daha önce hiç bir web sitesi kopyaladınız mı?

Bir web sitesi kopyalandığında içinde bulunan bazı program dosyalrı oluyor vs. Tüm bunların hepsi iniyor mu?

Eğer iniyor ise boyutu çok büyük olmaz mı?

Eğer daha önce bir web sitesi kopyaladıysanız; Hangi web sitesi idi ve boyutu ne kadar idi?

Teşekkürle.r

canosayan

websitesi kopyalamak manasız bir iştir. (bazı durumlar dışında)
şöyleki. mesela ubuntu-tr forumu ele alalım. bütün sayfalar veritabanı okunarak oluşturuluyor. belirli tasarımlar bu verilere giydirilerek size gösteriliyor. mesela hızlı gönder kısmının gönder düğmesi site dosyaları arasında tek bir dosyada duruyor. Ama siz bu forumu html olarak indirdiğinizde bu metin her konunun, her sayfasında yazacak. hani kabaca 1000 konu olmuş olsa 999 defa fazladan yazıyor olacak. Bu yüzden site kopyalayıp indirmek çok faydalı bir şey değil.

Mesela benim daha önceden indirmiş olduğum bir php manual var.(kendi zaten indirilebilir sunuyordu yazılım kullanmadım) muhtemelen sunucu tarafında 50 dosya ile çok rahat oluşuyorlar. ama ben kendi bilgisayarımda dosyaları barındıran klasöre girmek isteyince nautilus donuyor)

Soruya gelince bazı programlar linkleri düzenliyor(aslında geneli) bu yüzden tarayıcınız ile kullanmanız oldukça kolay.
Chmod bizim işimiz.

ekremdogan

HTTrock ubuntu software center indirdim ,logosu menuye yerleşti tıklayıp açtığımda 8080 port hatası ile karşılaşıyorum.ekran goruntusu aşağıdaki gibidir,teşekkurler

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ekremdogan

HTTrack indirdim ,projeye isim verdikten sonraki menu açılıyor,menudeki pencereye indireceğim sitenin adresini ,adres çubuğundan kopyalayıp yapıştırıyorum .indiyiyormuş gibi yapıyor hem çoook uzun suruyor hemde jpg gif ve resimler dışındakiler çalışmıyor .yani indirilen site 100 parçaya bolunuyor hiçbir dosya veklasor çalısmıyor jpg ve png olanları hariç.bu program boyle mi çalışıyor ben mi eksik birşey yapıyrum tesekurler

heartsmagic

Programın nasıl çalıştığını bilmiyorum açıkçası. İndirmek istediğin siteyle de alakalı olabilir. Sınır koyulmuştur başka bir sorun vardır vs. Özel değilse site ismini buraya geçebilirsin, vakti olan öneri sunabilir sana belki.

hatas

Alıntı yapılan: ekremdogan - 05 Ocak 2015 - 16:44:24
HTTrack indirdim ,projeye isim verdikten sonraki menu açılıyor,menudeki pencereye indireceğim sitenin adresini ,adres çubuğundan kopyalayıp yapıştırıyorum .indiyiyormuş gibi yapıyor hem çoook uzun suruyor hemde jpg gif ve resimler dışındakiler çalışmıyor .yani indirilen site 100 parçaya bolunuyor hiçbir dosya veklasor çalısmıyor jpg ve png olanları hariç.bu program boyle mi çalışıyor ben mi eksik * bir şey yapıyrum tesekurler

Öncelikle HTtrack hakkında UbuntuWiki'de bir belgemiz var ona bakmanızı tavsiye ederim: HTTrack ile bir web sitesini bilgisayara indirmek
Viki'deki belgemizin en sonunda belirttiğimiz gibi, indirdiğiniz siteyi kullanmak için, indirdiğiniz dosyalar için site ana sayfasını oluşturan dosyayı bulup (genellikle adı "indeks.htm" olur) çift tıklayarak web tarayıcıda açmanız gerekiyor. Ana sayfaya çift tıklayarak açtıktan sonra artık internette geziyormuşasına sayfalar içinde özgürce gezebilmeniz gerek.

Ben programı bugüne kadar bir kaç kez kullandım ve genel olarak olumlu sonuç elde ettim. Yaptığım denemelerde indirme işlemleri genellikle bir türlü bitmediği için 1-2 günlük indirmedin ardından programı kapatıyordum. UbuntuWiki'yi ve eski PardusWiki'yi bir kaç kez indirdim. Bu indirmelerin sadece birinde Pardus(eski pisi tabanlı) işletim sistemi üzerinden yaptığım indirmede şöyle ciddi bir sorunla karşılaşmıştım: sitenin bütün bileşenleri bilgisayarıma inmiş olduğu halde site ana sayfasını açıp herhangi bir bağlantıya tıklayarak başka bir sayfaya geçmek istediğimde (sanırım URL'deki karakter kodlama hatalarına bağlı olarak) açmak istediğim sayfayı açmıyordu. Yani sayfalar arasında gezinmek istediğimde bozuk sayfa bağlantısı ile karşılaşıyordum.

Programın bir kaç farklı grafik arayüzü var. Linux altında isterseniz WebHTTrack isimli web tarayıcı arayüzünü kullanabilirsiniz ya da henüz beta aşamasında olan (HTTrack'ın doğrudan kendi geliştircisi olmayan diğer gönüllüler tarafından geliştirilen) HTtraQT isimli grafik arayüzünü kullanabilirsiniz. Her iki arayüz de Ubuntu paket depolarında hazır yer alıyor.

Bu arada program öntanımlı olarak ses ve video dosyalarını indirmiyor diye hatırlıyorum, eğer bu tür dosyların da indirilmesini istiyorsak indirme işlemine başlamadan önce "Ayarlar" düğmesi üzerinden, hangi türden dosyaların indirileceğini ayarlamalıyız.

ekremdogan

Alıntı yapılan: heartsmagic - 05 Ocak 2015 - 21:14:03
Programın nasıl çalıştığını bilmiyorum açıkçası. İndirmek istediğin siteyle de alakalı olabilir. Sınır koyulmuştur başka bir sorun vardır vs. Özel değilse site ismini buraya geçebilirsin, vakti olan öneri sunabilir sana belki.

hic bir özeli yok :)site ismi codecombat.com. pyhton'da  program yazmak için yonlendirmeler  yapıyor.site indireme hızı 26560-45000 arası  değişkenlik gosteriyor .ama bir turlu bitmedi 2 gun surdu  :) acaba,sitelerde yüzlerce sayfa olduğunda ve biz siteye log in  olduktan  sonra  o siteyi hangi kısımdan itibaren download etmeye başlıyor.sadece bulunduğumuz sayfayı indirme imkanımız var mı?yoksa index.html bütünlüğü olması şartı mı var.yani webHTTrack'da  process nasıl işliyor bilemiyoruz ki.
sitelerin kapasiteleri  ile ilgi bilgi veren herhangi bir program veya sistem var mı? ,belki ona gore site download etmek daha mantıklı olabilir.tesekurler herkese.

heartsmagic

Bu tür uygulamalarda zaten belirli sınırlar konulmazsa en alt bağlantılara kadar gidilir. Ne indirmek istiyorsan ona göre sınırlama koyman lazım, ancak uygulamayı bilmediğim için nokta atışı tarif veremem. Sadece bulunulan sayfayı indirme imkânı vardır diye tahmin ediyorum.

ekremdogan

bir daha download etmeye çalışacam ama 2 gun surduğu için bir şekilde muhakkak sekteye ugruyor ya internet bağlantı hatasa veya baska nedenler peydah oluyor 2 gün zarfında,tekrar bilgi için teskler.

heartsmagic

Geçer sefer nedense @hatas'ın cevabını görmemişim, Viki'mizde bir anlatım varmış, oraya da bakabilirsin. Kaldı ki @hatas farklı arayüzler de önermiş onlara da bakabilirsin.