Yazılım Geliştirme Ekibine Proje Öneri/İstekleriniz

Başlatan sem, 28 Eylül 2010 - 01:43:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sem

@tefoski

Şu an SUDO için bir Android uygulaması geliştirme üzerinde çalışıyoruz. Daha sonra çeviri tayfası için üzerinde konuşulan bir proje olabilir. Sırası geldiğinde isteği tekrar değerlendiriyor olup, size bilgi veririz.

Öneri için teşekkürler.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

TopKek

Arch Linux mu Gentoo mu?

Quaoar

Alıntı yapılan: Web_Monster - 08 Ağustos 2014 - 11:15:02
Güzel bir photoshop programı ve hesap makinesi  ;)
Tayfada değilim ama c++ ve qtda yazdığım hesap makinesi: :)
https://github.com/egeoz/qCalc/

Pozitron

Özgür yazılım camiasına ait herhangi bir şeyi arama kısmına yazdığımda podcastleri bize bulabilecek * bir şey olabilir.Burdan aynı zamanda birçok farklı kaynaktan belgelere ulaşılabilir olacak. :)

Edit:Bir de Ubuntu'yu GUI üzerinden özelleştirebileceğimiz bir program da olabilir.
To follow the path,look to the master,follow the master,walk with the master,see through the master,become the master.

WhereIsMyMind

Yeni başlayanlar için bu forumda çözülmüş konuların çözümleri.
Bir tıkla otomatik düzelsin.
Mesela ekran parlaklığı sorunu.

Ubuntu ÖZGÜRLÜKÜTÜR

Reverser

Alıntı yapılan: WhereIsMyMind - 31 Mayıs 2015 - 23:24:54
genelde sorunların tek bir çözümü olmuyor ve sistemden sisteme donanım taraflı sorunlar oluyor bu nedenle bu dediğiniz biraz zor.

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

Pozitron

Alıntı yapılan: WhereIsMyMind - 31 Mayıs 2015 - 23:24:54
O zaman zevkli olmaz ya kullanması :)
To follow the path,look to the master,follow the master,walk with the master,see through the master,become the master.

TopKek

Arch Linux mu Gentoo mu?

Minty

~~~~~   Bazı insanlar o kadar fakir ki tek sahip oldukları şey para...   ~~~~~

betseg

Links/Lynx var.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Ağustos 2015 - 23:20:21

Aaa links tam boyut yüklememiş ve siyah-beyaz yapmış :D

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Ağustos 2015 - 23:21:12

Lineer

Bence Shotwell gibi bir uygulama geliştirmelisiniz. Ama içinde fotoğraflara uygulanabilecek güzel filtreler olmalı. Bu tarz kullanıcının üzerinde uğraşmadan kullanabileceği birkaç hazır fotoğraf manipülasyon konfigürasyonu ve sade, modern bir arayüz olursa tadından yenmez. Benim önerim bu. Kolay gelsin hepinize. Umarım çalışmalarınız başarıyla sonuçlanır ve meyve verir.  ;)

TwistKhan

Konu: Yotube Filtre
Açıklama: Android harici hiç bir platformda youtube filtreleme bulamadım. Androidde YouTuze adlı bir program gibi veya daha gelişmiş bir yotube ebeveyn programı biz ebeveynlerin kanayan yarası. Çocuklarımız her türlü içeriğe ulaşabiliyor. Bu konuda *bir şeyler yapılmalı.

eribol

Alıntı yapılan: sudusleri - 17 Eylül 2012 - 19:00:03
Bir proje önerim olacak;

Eğitim kurumları için elle ders programı hazırlama yazılımı..

Ders dağıtımını otomatik olarak yapan FET ve benzeri yazılımlar var. Ancak çalıştığım eğitim kurumunda çok sık ve özel talepler nedeniyle otomatik dağıtmak iş gören bir çözüm değil. Bunun yerine elle yerleştirme yapmak daha mantıklı ve işe yarar bir çözüm.

İşin içerisinde olduğum için uygulama mantığı/işleyişi, uygulama için amblem tasarımı ve uygulama arayüzü tasarımı konularında sınırsız destek sunmaya hazırım.

Yapılacak yazılımın, hele hele platform bağımsız olursa Türkiyede büyük bir ihtiyaca cevap vereceği için çok gözde (popüler) olacağı kanısındayım.

Sınıf, derslik ve ders çakışmaları mevzularının çözümü yazılımın bel kemiğini oluşturacak kuşkusuz.

İlgilenen arkadaşlar ile ÖM yoluyla iletişime geçebiliriz.

Konu çok eski, muhtemelen istekte bulunan üye de artık bu istekten vazgeçmiştir ya da yeni bir uygulama yazmıştır. Ancak uzun süredir uğraştığım bir uygulamam var, dört koldan uğraşmak yorucu olabiliyor. Uygulama, ders dağıtım uygulaması. fet uygulamasının  algoritmasını kullanıyor. Web üzerinde, web assembly ile yazıldı. Uygulamanın tümü rust programlama dili ile geliştirildi.

Ancak dediğim gibi, tek bir kişinin böyle bir uygulama ile uğraşması zor olabiliyor. Sunucu tarafı yine neyse de diyebileceğim ama veritabanı, client, server, html/css derken yorucu oluyor. İlgilenmek isteyen olursa iletişime geçebilir.

ampirist

detaylı arama özelliği olan resimleride saklayabilen  kişisel veri bankası uygulaması yazabilir misiniz?

vikipedinin masaüstü uygulaması gibi olsa iyi olur.

aklımda tutamıyorum herşeyi.:)

öğrenciler içinde güzel olur.

if

Alıntı yapılan: ampirist - 20 Temmuz 2020 - 15:22:44
detaylı arama özelliği olan resimleride saklayabilen  kişisel veri bankası uygulaması yazabilir misiniz?

Yazılım geliştirme ekibimizin artık yazılım geliştirme için vakit ayırabileceğini zannetmiyorum. Onlar da diğer sorumlu arkadaşlar gibi iş-güç, çoluk-çocuğa karıştılar:)

hwpplayer1

Alıntı yapılan: if - 02 Ağustos 2020 - 22:47:56

Yazılım geliştirme ekibimizin artık yazılım geliştirme için vakit ayırabileceğini zannetmiyorum. Onlar da diğer sorumlu arkadaşlar gibi iş-güç, çoluk-çocuğa karıştılar:)

Öyle zannediyorum ki bu durum Tüm GitHub depoları için geçerli, pull request göndermiştim. Teşekkürler, iyi bayramlar
özgür yazılım , özgür donanım , özgür toplum

nasilolcekbuisler

[mention=654186]@if[/mention]

çoluk çocuk , kredi ödemesi, fazla mesai derken  malum son kaçınılmaz oluyor .

alicilin

bunu yapabilirim boş olduğum vakitlerde ancak içeriği nasıl sağlayacağız ?
<Developer/>

ampirist

Alıntı yapılan: alicilin - 06 Ağustos 2020 - 22:00:50

içeriği kullanıcı belirlesin.

Biraz delphi biliyordum.
Hepsini unutmuşum yazamadım lazarus ile. :)

alicilin

Alıntı yapılan: ampirist - 06 Ağustos 2020 - 23:57:28
Alıntı yapılan: alicilin - 06 Ağustos 2020 - 22:00:50

içeriği kullanıcı belirlesin.

Biraz delphi biliyordum.
Hepsini unutmuşum yazamadım lazarus ile. :)

tamamdır hocam. sqlite + vue + electron ile yapabilirim bu dediğinizi.
<Developer/>