SD/MMC Kart Girişini Tanıtma

Başlatan XRumer, 27 Eylül 2010 - 17:22:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ineversmoke

Sevgili @if çözeceksin sen bu işi, ha gayret :)

if

@ineversmoke, inşallah:) İşi çekirdek derlemeye vardırmak istemiyorum. Hani çakışan sürücülerden birinin çekirdek modülünü kaldırarak da yapılabilir bir ihtimal ama başka çözüm yolu var mı bakınıyorum.

ineversmoke

Ustalar, yeni bir konu açmaktansa burada sorayım dedim.

Şimdi ben, sd karta ubuntu içinden usb bağlantısı üzerinden(Telefonum HTC HD2, MAGLDR isimli bir uygulamayla) ulaşabiliyorum.

SD kartta ext bölümleme yapmalıyım, sistem altındaki disk aracıyla sağlıklı bir işlem yapamadım. Bunun için bana önerebileceğiniz bir uygulama var mı?

heartsmagic

Sistem altındaki derken @ineversmoke? Disk Aracı'nı mı kastediyorsun? Eğer öyleyse Gparted uygulamasına bakabilirsin. Tabi kartı görürse.

@if, çözersen cidden güzel olabilir :) Şu setpci kısmını aslında zamanında nasıl bulabileceğimizi farklı bir Wiki'ye yazmıştım ancak şu an o Wiki ne yazık ki kapalı. Eski makinemdeki kart okuyucuyu o şekilde çalıştırmıştım ve yanlış hatırlamıyorsam o da TI idi.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ineversmoke

Alıntı yapılan: heartsmagic - 07 Şubat 2011 - 03:53:18
Sistem altındaki derken @ineversmoke? Disk Aracı'nı mı kastediyorsun? Eğer öyleyse Gparted uygulamasına bakabilirsin. Tabi karı görürse.

Sevgili @heartsmagic evet onu kastediyorum, gparted sistemimde kurulu ancak bahsettiğim türden bağlantıda masa üstünde görünen kart sürücüsünü gparted görmedi.

Magldr üzerinden usb bağlantıda, tıpkı usb flash disk, yada harici diski bilgisayara bağladığımızdakine benzer masa üstünde sürücü iconu beliriyor.

Bende bu şekilde kartı biçimlendirmek istiyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Şubat 2011 - 21:10:50

Tamamdır @heartsmagic, gparted bu sefer işimi gördü :)

if

Çözemedim gitti bu işi. Bu setpci komutunun bir kaç sene öncesine göre çalışma şekli mi değişti?:)

heartsmagic

@if, bir ara ben de baktım da olmuyordu. Bir şeyler değişmiş sanırım, ancak neyi nasıl uygulayacağımızı ben de kestirememiştim. Her seferinde el atayım diyorum ancak şu kart okuyucu benim için çok ciddi bir ihtiyaç olmadığından çabuk usanıyorum.

if

Alıntı yapılan: heartsmagic - 23 Nisan 2011 - 00:34:29
@if, bir ara ben de baktım da olmuyordu. Bir şeyler değişmiş sanırım, ancak neyi nasıl uygulayacağımızı ben de kestirememiştim. Her seferinde el atayım diyorum ancak şu kart okuyucu benim için çok ciddi bir ihtiyaç olmadığından çabuk usanıyorum.

@heartsmagic, bilgisayarına Ubuntu yüklediğim bir arkadaşımın ihtiyacı olunca tekradan denedim, beceremedim tabi:) Benim için de önemli değil ama ihtiyacı olanlara ki Ubuntu kurduğum biriyse, yardımcı olamayınca mahçup oluyorum. Çekirdekle uğraşmak da zor geliyor.Hayırlısı:)

heartsmagic

Bir ara ben de bakmaya çalışayım. Fakat elimde farklı türden kart da yok ki :)

if

Benim için böyle bir sorun kalmadı artık. Bir şey yapmama gerek olmadan sd kartları bağlayabiliyorum.