[Çözüldü] Bluetooth Sorunu

Başlatan burk, 13 Mart 2011 - 21:46:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

burk

Son 3 çekirdek güncellemesinden beridir ilginç bir bluetooth sorunu yaşamaktayım, Ubuntu açılışlarının çok büyük bir çoğunluğunda bluetooth simgesini göremiyor ve donanımı kullanamıyorum, kullanmak istediğimde bluetooth adaptörü bulunamadı tarzında bir uyarı alıyorum, sistemi uyku moduna alıp açtığımda  ise donanım sorunsuz çalışmaya başlıyor. Forumdaki çözüm önerilerini inceledim ancak sorunu aşamadım, dizüstü bilgisayarımın modeli R-510.

krwlng

10.4 ile bende "H Silicon" model bütün bluetooth cihazlarda sorun vardı, ubuntu posta grubunda blueman günlük PPA ile güncellemeyi önermişler, o şekilde günlük blueman deposu ile uygulamayı güncelledim sorun çözüldü, denemenizde fayda var.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

bytan

İlk bakışta herhangi bir böcek kaydına rastlayamadım. Bize dmesg çıktını aktarır mısın?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

burk

Konuyu açtığımı bile unutmuşum, 11.10 sürümünde sorun yok, başlığı değiştiriyorum. :)

alquirel

@burk, eğer sorun sürüm değiştirmeyle çözülmüşse bir nevi yeniden kurulum gibi düşünüp etiketi kaldırmak geçiyor içimden.
Ama diğer yandan da sorun güncellemeyle çözülmüşe benziyor, o yüzden etiketi yerinde bırakmak daha doğrusu sanki ;)

(Gevezelik işte :P)