TDK Sözlük

Başlatan hitokiri, 27 Eylül 2010 - 09:42:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fyodor

yapanların eline koluna koduna sağlık uzun zamandır böyle bişey arıyordum ancak mandrivada çalışmadı yani kurdum sanırım ama hiç bir sekme altında yok mandriva sanırım rpm kullanıyor deb olması ile ilgili olabilir mi bu durum.

heartsmagic

Nasıl kurdun Mandriva'ya? Alien ile RPM mi yaptın?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

fyodor

verilen linkten indirdim ve normal çift tıklama yoluyla kurmaya çalıştım

hitokiri

Heim deb paketi olmadan şu şekide kurmayı dene burdaki arşivi indirip
konsoldan arşivin açıldığı dizine geçip
su -
bi şekilde root ol
sonra
./kurulum.sh
komutunu uygula :) /(kuruluysa deb paketini kaldır)
dontılarda veya panelde görmen lazım eğer kurulum başarılıysa,
http://www.mediafire.com/?zaeg9aid6imnnhc
*

fyodor

kodları deneyip olmadı demekki bir yolu deneyerek yani cevabınızı ve emeğinizi geçiştirmek yerine şunu söylüyorum verdiğiniz kodları denemedim açıkcası zaten 2 gün sonra ubuntunun yeni dağıtımı çıkıyor onu indirip mnadrivadan ubuntuya geçeceğim zaten o zaman kurarım. teşekkürler.

hitokiri

Başka farklı dağıtım kullanıp kullanmak istiyenlerde olabilir o kesim için de bi şey yapmış oldum açık sözlülüğün için teşekkürler olmuştur herhalde :)

sema

Çok iyi.. Win kullanırken bile böyle bir program arardım.. Ellerine sağlık @hitokiri.. Çok kullanacağım sanırım..
susema

mcan

Eline koluna sağlık hitokiri çok güzel olmuş. Enter tuşu hariç, fare ile de tıklayıp arayabilirsek güzel olur :)
aquila non captat muscas!

hitokiri

Alıntı yapılan: mcan - 30 Ekim 2010 - 00:04:23
Eline koluna sağlık hitokiri çok güzel olmuş. Enter tuşu hariç, fare ile de tıklayıp arayabilirsek güzel olur :)
Bildiğin entrey işte nesi kötü olmuş :P (Şaka bi yana öneri için teşekkürler :) )
http://indir.ubuntu-tr.net/ayrinti/37
Yinede güncelledim `çift tıkla` enter'a basma yerinede geçiyor artık entry içinde :) (yani dosya açar gibi :P )

Conqueror

Merhaba,
@hitokiri eline sağlık aklımdan geçen ve yazılmış olduğunu gördüğüm güzel bir uygulama. Acaba diğer sözlüklere destek verilebilinir mi? Örneğin,
Kişi Adları Sözlüğü
Terim Sözlükleri
Güncel Türkçe Sözlük
Birde Yazılım Merkezinden aradığımda tekrar bulunmuyor, tdk veya Tdk diye aramama rağmen :S

hitokiri

Alıntı yapılan: Conqueror - 10 Kasım 2010 - 19:07:54
Merhaba,
@hitokiri eline sağlık aklımdan geçen ve yazılmış olduğunu gördüğüm güzel bir uygulama. Acaba diğer sözlüklere destek verilebilinir mi? Örneğin,
Kişi Adları Sözlüğü
Terim Sözlükleri
Güncel Türkçe Sözlük
Birde Yazılım Merkezinden aradığımda tekrar bulunmuyor, tdk veya Tdk diye aramama rağmen :S
Kurulu değilse bulunmaması normaldir :)
evet bahsettiğin sözlükler içinde ekleme yapılabilir , bi ara bakar paylaşıtırm :)
sudo apt-cache search tdk
şekilnde de bakabilirsin bende buldu :)

Conqueror

@hitokiri, apt-cache'den bulmada sıkıntı yok fakat Ubuntu Yazılım Merkezi bulmuyor, sadece bilgin olsun diye söyledim.

heartsmagic

Yazılım Merkezi haricen kurulan uygulamaları göstermiyor olabilir, Synaptic'te görünecektir muhtemelen.

cemale

Synaptic'te de yok.Nasıl kurabiliriz..
Gerçekçi Ol İmkansızı İste !

heartsmagic

Synaptic'te olmaz zaten :)
Kurmak için en güncel sürümü @hitokiri'den rica etmemiz lazım. Bizim İndir projemizde bir ara uygulamalar kazaya kurban gitti ne yazık ki.

hitokiri

Fark ettimde eski versyionda bazı sorunlar oluşmuş bende güncelledim bu arada ,arşiv  içindeki "sozluk.py" dosyasını çalıştırmak yeterli kullanmak için.
İndirmek istiyenler  bağlantıdan   ulaşabilir.

cerencalici

Bu ne kadar güzel bir uygulama böyle. :)
Çok teşekkür ederim, süper oldu benim için.
Backspace tuşunu kırdım, mutsuzum. :S

cemale

Panele ekleme yapamıyormuyuz..
Gerçekçi Ol İmkansızı İste !

rutku

güzel program. programın paketi orda burda sürüneceğine sourceforge alınsa daha iyi. Ayrıca tam Unity Lens lik . Sorguları hızlı menü üzerinden yapmak daha bir kullanışlı olur.
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

syagdiran

Sözlük için bir buton yapıp başlatıcıya nasıl ekleyebiliriz acaba?

MURATSPLAT

Bu sözlüğü nereden indirebiliriz? Verilen linklerde sorun var .
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

heartsmagic

syagdiran

Unity Panele ekleme şansımız yok mu acaba?

if

@syagdiran, unity'ye nasıl başlatıcı simgesi ekleneceği var forumda, @decent anlatmıştı.

syagdiran

Alıntı Yapif
Özür dilerim. Ben üst paneli kastetmiştim.