TDK Sözlük

Başlatan hitokiri, 27 Eylül 2010 - 09:42:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hitokiri

Adı üstünde kendisi arayüzü pygtk , indirme işleri kabuk :)
ayrıc tdk komutuyla uçbirimden de çalışır yani :)
Alıntı YapKullanım [Seçenek],[Kelime]
Seçenekler;
1 |Kelime Tdk Büyük Sözlükte Aranır.
2 |Kelime Tdk Büyük Sözlükte '1. ve/veya 2. kelimesi ... başlayan' olarak aranır...
3 |Kelime Atasözleri sözlüğünde Aranır
4 |Kelime Yabancı Sözlere Karşılıklar Kılavuzu'nda aranır..

Örnek:
tdk 1 ağaç,"
şu şekilde :)
Donatılara atıyor kendini,
İndirmek İçin ;
http://indir.ubuntu-tr.net/ayrinti/37

canosayan

oldukça güzel olmuş. bir de panele eklenip hızlıca üzerinden arama yapılabilse?

bir de sanırım bu uygulama da indir.ubuntu-tr a yakışır.
Chmod bizim işimiz.

hitokiri

Tamamdır indir'e ekleme işlemi :=)
Teşekkürler beğenmene sevindim :)
Valla sağtık olarak fusion icon gibi bi şeyler yapmıştım daha önce,
ama benzeri bi şeymi kast ettiğin yoksa daha komple panelde entry falan gibi bi şey mi tam  canlandırmadım paneldeki görünümü işlev. .vs.  :) :D

canosayan

panele deskbar öğesini ekleyerek hayalini kurduğum şeyi görebilirsin.
Chmod bizim işimiz.

ironic

@hitokiri güzel bir çalışma olmuş. Eline sağlık.  :)

Şu an Ubuntu kullanmadığım için elle kurmaya çalıştım fakat uygulamayı çalıştırdığımda sonuçlar hatalı ve oldukça eksik dönüyor.

hitokiri

Alıntı YapŞu an Ubuntu kullanmadığım için elle kurmaya çalıştım fakat uygulamayı çalıştırdığımda sonuçlar hatalı ve oldukça eksik dönüyor
bilemiyorum bende düzgün :D
Alıntı YapŞu an Ubuntu kullanmadığım için elle kurmaya çalıştım fakat uygulamayı çalıştırdığımda sonuçlar hatalı ve oldukça eksik dönüyor
somut hata kodu uçbirimden çalıştırınca
Alıntı Yaptdk 2 yemek
tdk 1 ılgaz
tdk 3 ayı
tdk 4 subjektif
uçbirimden nerden indiğide görünücek zaten kontrol edebilirsin @ironic hata bu bozuk diyosan sen çöz :D (şaka tabi)
yada göster bakalım bi çok hata ne ?(yani hataları benimlede paylaşırsan , belki benimde bi şey deme şansım olur :)  )
python ile bir şey yapılır gibi duruyor ama
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=496185&page=2 şurda gördüğüm şeyi çalıştıramadım eğer benzeri şekilde bi şeyler yapabilirsem düşündüğümüz gibi bi şey olma ihtimali de yok değil aslında :)
ama önce düzgünce panele eklsem gerisi gelicek :))

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Eylül 2010 - 00:45:53

Bu arada bir eksik farkettim(sanırım @ironic'in uyardığı konu(teşekkür ederim bu arada) :) ) ama şöyle yapınca pek bi sorun olmaktan çıktı,

Alıntı Yapiconv: illegal input sequence at position 176
hatasından dolayı alıntının devamını gösteremiyormuş
iconv komutunu -cf olarak kullanmak değiştirmek gerek
Alıntı Yapsudo sed -i -e "s/iconv -f utf8/iconv -cf utf8/g" /bin/tdk

heartsmagic

Eline sağlık @hitokiri, yine gayet güzel ve kullanışlı bir uygulama olmuş.
Acaba uçbirimde yapacağımız aramaları Zenity'ye aktarma şansımız var mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hitokiri

Var tabi :)

zenity --text-info --filename="/tmp/link"
cat /tmp/link olan kısmı değiştirerek tamamen bu şekilde de kullanılabilir ama gnome panel'e applet olarak yerleştirme işinide halletim bi kaç ufak detay kaldı onlarıda düznleyip paylaşırım bi süre sonra :)
Şöyle görünüyor kendisi :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Eylül 2010 - 18:00:27

sağ tık ile seçip
sol tıkla arama yapılabilir >
indirmek için ; http://indir.ubuntu-tr.net/ayrinti/37
panele eklemek için alışılageldik yöntem :)

necromencer

çok güzel bir paylaşım teşekkür ederim .
Acaba goldendict programına websites bölümüne tdk sözlük aramasını nasıl ekleyebiliriz?

hitokiri

Bilemiyorum(programıda bilmiyorum tuh bana :P ) :)
Panelle idare etmek gerek gerçekten bi fikrim yok :)

canosayan

mint teması ile yazı kutusu içeriği gözükmüyor. ama güzel olmuş.
Chmod bizim işimiz.

hitokiri

Alıntı Yapmint teması ile yazı kutusu içeriği gözükmüyor. ama güzel olmuş.
arkplan rengini değiştirebiliriz beğenmene sevindim(ne hikmtse çerçevesi görünmüyor entry'nin aslında ondan sanırım sorun(oda başka temada düzgünmüş :) )) üşendim aslında bi kaç şey de ayarlanabilir olsa daha güzel * olacak gibi :)

sem

Çoğu uygulamaya emekten dolayı, kullanmasam bile bir teşekkür ediyorum... Fakat bu harbiden sık kulanacağım bir uygulama olacak sanırım... Bu sefer iki kere eline sağlık, iki kere teşekkür edeyim ben de...

Anıl program nasıl çalışıyor, mesela bir sitenin kaynak kodunu XML olarak çekip, içersinde ayıklama yoluna mı gidiyorsun? Ya da HTML... Bu şekkilde kaynak koddan katar ayıklaması mı yapıyorsuın yoksa daha kolay bir yolu var mı bu işin Python'da....
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

heartsmagic

0.3 sürümü Zenity iyileştirmesini içeriyor muydu? Yoksa bize mi bırakılmıştı bu iyileştirme? :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

krwlng

Harika olmuş hitokiri ellerine sağlık, aynısının bir de sesli sözlük veya zargan uygulaması olursa çevirmenler için harika olur.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

hitokiri

Alıntı yapılan: krwlng - 30 Eylül 2010 - 02:35:36
Harika olmuş hitokiri ellerine sağlık, aynısının bir de sesli sözlük veya zargan uygulaması olursa çevirmenler için harika olur.
teşekkür ederim sesli sözlük konusunda bi fikrim yok destekleseydi tdk belki bi umut(yan çizmek istiyorum destekliyormuş bakayım tabii onada yapabilirsem ne ala :) ) :)
Alıntı yapılan: heartsmagic - 30 Eylül 2010 - 01:28:35
0.3 sürümü Zenity iyileştirmesini içeriyor muydu? Yoksa bize mi bırakılmıştı bu iyileştirme? :)
0.5 te ekledim uçbirimden çalıştırınca zenity sanal konsolda cat çift tıkla çalıştır pygtk :P :)
Alıntı yapılan: sem0900 - 30 Eylül 2010 - 01:04:10
Çoğu uygulamaya emekten dolayı, kullanmasam bile bir teşekkür ediyorum... Fakat bu harbiden sık kulanacağım bir uygulama olacak sanırım... Bu sefer iki kere eline sağlık, iki kere teşekkür edeyim ben de...

Anıl program nasıl çalışıyor, mesela bir sitenin kaynak kodunu XML olarak çekip, içersinde ayıklama yoluna mı gidiyorsun? Ya da HTML... Bu şekkilde kaynak koddan katar ayıklaması mı yapıyorsuın yoksa daha kolay bir yolu var mı bu işin Python'da....
ayıklıyorum ama şöyle html2text paketi sayfayı okunabilir olarak kendiliğinden dönüştüyor yani daha kolay ne olsun :)
Teşekkür ederim :)
Alıntı yapılan: canosayan - 29 Eylül 2010 - 18:59:29
mint teması ile yazı kutusu içeriği gözükmüyor. ama güzel olmuş.
o da artık sorun olmaktan çıktı zira entry'i renkledirebilirsiniz 0.5 teki panel ayarları sayesinden uzatmadan resimler konuşssun :))

tamamdır az daha güzel oldu şimdi :)
İndirmek İçin ; http://indir.ubuntu-tr.net/ayrinti/37
wuhehe tercihler penceresine başlık yazmayı unutmuşum :)
artık 0.8 e falan :D
geçen sürümde de ./tdk diye kalmış çalışmıyor olması lazım pygtk penceresinden indirme işlemleri :))
Not: Bu sürümde paneldeki buton sadece popup açmak\kapamak için arama yapmak için entry nin enterlama özellğini kullanmak gerek :)

necromencer

@hitokiri çok güzel bir paylaşım sürekli kullanıyorum bu programı çok sağol
Ama son zamanlarda program hata vermeye yani donmaya başladı. Ne zaman bir kelime aratsam ekran kararıyor ve donuyor. Nasıl düzeltebilirim acaba bu sorunu?

hitokiri

Alıntı yapılan: necromencer - 06 Ekim 2010 - 00:43:39
@hitokiri çok güzel bir paylaşım sürekli kullanıyorum bu programı çok sağol
Ama son zamanlarda program hata vermeye yani donmaya başladı. Ne zaman bir kelime aratsam ekran kararıyor ve donuyor. Nasıl düzeltebilirim acaba bu sorunu?
internet hızı yavaş mı ?
şu değişikliği yapınca fark ediyor mu ?
sudo sed -i -e 's/self.en.get_text())/self.en.get_text()+"  \&" )/g'   /usr/share/tdk/tdkpanel.py
sudo sed -i -e 's/+ a/+ a + " \&"/g' /usr/share/tdk/sozluk.py

necromencer

Yok internet hızı çok yüksek.
kodu yazınca da şöye bir yazı çıktı
repo@repo-desktop:~$ sudo sed -i -e 's/self.en.get_text())/self.en.get_text()+"  \&" )/g'   /usr/share/tdk/tdkpanel.py
sed: /usr/share/tdk/tdkpanel.py okunamıyor: No such file or directory

hitokiri

heim garip kaldırıp yeni sürümü dene istersen onu da paylaşayım şimdi :)

yazdır ekledim panel için olan tercihler uygulama içinde var sendeki "donma" sorunu sanırım tahmin ettiğim şeyden değil peki bu donma geçici mi yoksa sonsuza kadar öyle kalıyor mu ? :)

necromencer

geçici:) ama baya uzun sürdüğü için dayanılmaz oluyor:))

Tmm hitokiri yeni sürümü indirip deniyorum hemen

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 06 Ekim 2010 - 10:10:38

verdiğin linke tıklayınca Oturum açmamış olduğunuz için herhangi bir yükleme yapamazsınız. Bu adrese giderek oturum açabilirsiniz. diye bir yazı çıkıyor oturum açmak için üye olmak gerekiyor galiba ama ben bulamadım o yeri :(

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 06 Ekim 2010 - 10:13:55

şimdi girebildim indirme bağlantısına ama dosyayı indirdiğimde 7 kb lık tdk_sozluk.07.zip diye bir dosya iniyor ve zipi açamıyorum.

hitokiri

yok yok yanlış link olmuş heim bak geçici şu yüzden oluyor o sorun şimdi betiğin veriyi indirip yazması tek bir komut bu komut bitesiye kadar diğer komuta geçmiyor geçsede bir anlamı olmuyor :)
Veriler indiriliriyor diye şöyle bi şey yapabiliriz çok rahatsız ettiyse seni o zaman diliminde donuk gibi durmaması için ;
for x in {10,20,30,40,....,90} ; do echo $x & sleep 1 ; done | zenity --progress --text="Veriler İndiriliyor"

necromencer

Oldu oldu şimdi kurdum yeni upload ettiğini ve sorun gitti tamamen. Çok sağol yardımların için.

hitokiri

Tamamdır o zaman geçmiş olsun diyelim :) (sanki burda benden başka biri var gibi saçma bi diyelim oldu :P :)) )

necromencer