[Çözüldü] Microsoft office word Türkçe karakter sorunu

Başlatan setare, 22 Eylül 2010 - 01:50:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

setare

Doc uzantılı belgemi kaydetim çıkmıştım şimdi açtığımda belgedeki yazılarda türkçe karakterler görünmüyor. Belgeyi kurtarabilir miyim? ayrıca yeni yazdığım belgelerde de Türkçe karakter sorunu var.

krwlng

Karakterler görünmüyor mu yoksa her Türkçe karakterin yerine değişik bir karakter mi görünüyor? Eğer değişik karakterler görünüyorsa Openoffice ile dosyayı açıp ctrl+f tuşlarına basarak arama penceresini açın, farklı karakterlerin, hangi karakterlerin yerine geldiği bellidir yani "Şampiyon" yazarken "½ampiyon" gibi bir yazım çıkarsa siz bunun büyük "Ş" harfi olduğunu anlarsınız. Arama kutusunun üst metin alanına bozuk karakteri alt metin alanına aslında olması gereken karakteri yazın büyük küçük harf duyarlılığı açık olsun, sonra hepsini değiştir deyip belgedeki bütün harfleri değiştirin. Bunu diğer harfler içinde yapın ve belgeyi kaydedin, benim tavsiyem hep bir odt uzantılı belgenin yedeğini elinizde bulundurmanız. Bu anlattıklarım elinizdeki belgeyi kurtarmak için bir tavsiye. Eğer karakterlerin yeri boş görünüyorsa aynı işlemi boşluklar için deneyin eğer boşluk karakterleri farklı karakterleri belirtiyorsa yine işe yarar fakat standart bir boşluk atıldı ise tek tek elinizle değiştirmeniz gerekir.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

Ozmo

open office varken neden micro$aft office kurarsınız anlamı değilim :S

krwlng

Alıntı yapılan: Ozmo - 22 Eylül 2010 - 15:25:39

Bir musibet bin nasihata bedeldir olayı bu durum :)
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: Ozmo - 22 Eylül 2010 - 15:25:39
Benim gibi eli mahkumdur.

setare

Evet değişik karakterler gibi görünüyordu. Ctrl+F ile düzelttim teşekkürler @krwlng

Doc uzantılı yeni belgelerde herhangi bir sorun yok. Problemin sebebini de anlayamadım ama neticede çözüldü