[Çözüldü] Wubi ile kurulum sorunu

Başlatan mce, 02 Temmuz 2008 - 22:23:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mce

wubi ile ubuntu yu bilgisayarıma kurmaya çalışıyorum :) internetten ubuntu yu indirdi kurulumu yaptı, yeniden başlatınca işletim sistemi seçenkleri menüsü de çıkıyor ama ubuntuyu seçtikten sonra başlıyor benim sorunum.

Yükleme doğrulanıyor penceresinden sonra bir uyarı veriyor "Herhangi bir kök dosya sistemi tanımlı değil Lütfen bölümleme menüsünü kullanarak bunu düzeltin".

Bu sorunu nasıl aşarım?herkese şimdiden teşekkürler :)

heartsmagic

Kurulum yaptıktan sonra bunu söylemesi garip. Kurulu olan kök sistemi göremiyor Wubi sanırım. Şimdi, klasik yoldan kurmuş olsaydın sana tavsiyem şu olacaktı:
Grub menüsünde kernelin üzerindeyken e tuşuna bas sonra kök dosya sistemi olarak hangi bölüm yazıyor kontrol et. Eğer hatalıysa elle düzelt sistemi aç. Fakat Wubi nasıl bir bölümleme kullanır en ufak bir fikrim bile yok ne yazık ki.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mce

teşekkürler yine de tecrübe oluyor o zaman sorumu değiştireyim =)

ben aslında normal kurulum denedim ama sonra vazgeçtim.

250 gb lık sata diskim var.Kurulum da sıra bölümleme ye gelince diski tek parça olarak görüyor.Haliyle bende ubuntuyu onun için ayırdığım alana kuramıyorum.(disk normal de 4 parça)

heartsmagic

Bu bir dizüstü mü? Eğer öyleyse Toshiba mı?

mce

heartsmagic

Diski tek parça görmesi garip. Sata disklerde pek sorunu yok Ubuntu'nun. BIOS yapılandırmasından disk türünü değiştirerek tekrar deneyebilirsin kurulumu, aklıma gelen bir bu var şu an.

mce

Sorunu çözdüm.yardımlarınız için teşekkürler..

normal kurulum yaparken diskin bir bölümündeki verileri kaybetmiştim.formatlanması gerekiyordu, diskin içine giremiyordum.dün akşam format attım.bios tan da disk ayarını Auto dan Lba ya getirdim.hangisi sorunu çözdü bilmiyorum o yüzden yaptığım her şeyi yazıyorum :)

şu an ubuntu ve pardus 2008 le beraber 3 işletim sistemi sorunsuz şekilde çalışıyor.

heartsmagic