AverTV Super 009 sorunu

Başlatan cnrokt, 19 Eylül 2010 - 18:10:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cnrokt

Arkadaşlar hepinize merhaba. yardımınıza ihtiyacım var.

Ben uzun süredir microsoft ürünlerine bağımlı bir kullanıcı idim. geçen ay ubuntunun çok metini (en iyi linux sürümü gibi) yorumlar duydum ve yükledim.
makinamda halen hali hazırda win7 kurulu. Bir aydır zaman buldukça her tarafını kurcalıyorum ubuntunun ve oyun oynamak hariç her şeyi ubuntuda yapmaya baya alıştım.

Gel gelelim ekran kartım beni çılgına çevirdi. bir çok yazı okudum bir çok işlem yaptım ama nafile en sonunda ubuntum garip garip hatalar vermeye başladı. Amaaaannn dedim ve tekrar kurudum ubuntuyu.

Şimdi Allah Rızası İçin Bu ekran kartımı tanıtmak için ne yapmam gerektiği konusunda bana yardımcı olmanızı rica edeceğim.

ubuntu 10.04 kurulu makinama
ekrankartım; Avertv super 009 olmasına ramen aşağıdaki gibi görünüyor.
Philips Semiconductors SAA7131/SAA7133/SAA7135 Video Broadcast Decoder (rev d1)

Şu anda tv kartı ile ilgili hiç bir işlem yapmadım yeni kurduğum ubuntuya ki göstereceğiniz yol sağlıklı işlesin diye...

YArdımlarını bekliyorum Şimdiden Çok teşekkür ederiyorum.

edit: tv time yükledim sadece. şu anda, açınca app yi hemen kapanıyor...

zeitgeist

Tvtime uygulamasını konsoldan çalıştırıp çıkan hataları buraya aktarır mısın?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

cnrokt

Alıntı Yapcaneroktay@caneroktay-desktop:~$ tvtime
Running tvtime 1.0.2.
Reading configuration from /etc/tvtime/tvtime.xml
Reading configuration from /home/caneroktay/.tvtime/tvtime.xml
/home/caneroktay/.tvtime/stationlist.xml: No existing PAL station list "custom".

bir yerlerde webcam ile çakıştığı yazılmış. bende söktüm usb webcamı. şimdi açık kalıyor... lakin kanal tarama yapamıyorum.

bytan

Kullanmadığım için sadece bağlantıyı verebiliyorum. Tecrübesi olan arkadaşlar gelene kadar bakmak isteyebilirsin:

http://tvtime.sourceforge.net/usage.html
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST