[Çözüldü] Wine Uygulama Bit hatası

Başlatan maydin95, 19 Eylül 2010 - 10:55:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

maydin95

Arkadaşlar bir uygulama çalıştıracağım zaman Wine ile şu hatayı alıyorum. Sİstem 64 bit galiba sorun ondan. Şİmdi ne yapabilirim.

Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

utdmr

chmod +x /home/maydin/Masaüstü/uygular/isbankasiclient.exekomutun işletip çalıştırın bir de.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

maydin95

Bu sefer oldu. Şu komutun anlamını öğrensem ve benim aldım bit hatasının ne olduğunu öğrenebilir miyim.
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

canosayan

Alıntı yapılan: maydin95 - 19 Eylül 2010 - 19:51:31
Bu sefer oldu. Şu komutun anlamını öğrensem ve benim aldım bit hatasının ne olduğunu öğrenebilir miyim.

Çalıştırılabilir dosyalar bir güvenlik önlemi olarak indirince çalıştırılamaz olarak işaretleniyor. Hata değil güvenlik
o değilde http://www.siteadvisor.be/sites/tsf.org.tr/downloads/15181266/ uygulaması ne işe yarıyor? açıkçası eğer internet şubesine girmek için falansa çok tehlikeli duruyor.
Chmod bizim işimiz.

utdmr

Linux'ta kullanıcıların dosyalarla yapabileceklerini belirlemek için bitler kullanılır. Okumak(read - r), yazmak(write - w) ve çalıştırmak (executable -x) şeklindedir. Hata iletisinde dosyanın çalıştırılabilir hakkına sahip olmadığı belirtiliyor. Bizde ona çalıştırılabilir hakkı verdik "chmod +x" ile.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

maydin95

Alıntı yapılan: canosayan - 19 Eylül 2010 - 20:00:13

Çalıştırılabilir dosyalar bir güvenlik önlemi olarak indirince çalıştırılamaz olarak işaretleniyor. Hata değil güvenlik
o değilde http://www.siteadvisor.be/sites/tsf.org.tr/downloads/15181266/ uygulaması ne işe yarıyor? açıkçası eğer internet şubesine girmek için falansa çok tehlikeli duruyor.

Benim yüklediğim uygulama Satranç Oyna uygulaması. Çoğu kişi çevrimiçi satranç oynamak için bu programı kullanıyor. İş Bankası bu yazılımı Türkçeye çevirmiş. Aslı PlayChess'dir.

Bu arada sorun halloldu. Konu kapatılabilir sanırım.

eribol

Esasında konunun açılması bile gerekmezdi. Haftada en az bir tane bu sorunla ilgili başlığı ya kapatıyoruz veya çöpe alıyoruz. Ona rağmen bir sürü başlık mevcut.

Konu açmadan önce araştırın lütfen.

canosayan

bence bunu wikiye taşısak iyi olur. tabi yoksa.
Chmod bizim işimiz.