[ÇÖZÜLDÜ] Avant Pencere Gezgini hakkında..Transparan yapma.

Başlatan akordion, 18 Eylül 2010 - 15:50:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akordion

Masaüstümü özelleştirmeye çalışıyorum ve Bu alt panelin rengini şeffaflaştıramadım, bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?

ubutuyu çok sevdi :)

Yiğit Ateş

Temayı Light'a alırsanız şeffaf oluyor sanki :)

akordion

bende beyazlaşıyor ? bana light temanın özelleştirme ayarlarını atabilir misiniz ? daha öncede vardı şeffaftı. ben normal tema ve ikonları değiştirdim belki ondandır diye sonra eski haline çevirdim yine aynı..

Yiğit Ateş

Beyaz kısmını tam anlayamadım, bende bu şekilde bunu mu kastettiniz acaba:

[IMG]http://i55.tinypic.com/2z88c4m.jpg[/img]

akordion

Ben bu şekilde olmasını istiyorum, daha önce yapmıştım ama ubuntuyu tekrar kurduktan sonra yapamadım. nedir anlamadım da..

stratovarius

tema seçme kısmına geliniz oradan özelleştir bölümünü seçiniz.

Açılan pencerede gtk tema rengini kullan ve deseni artalan olarak kullan tıklıysa tıkları kaldırınız. Sonra ;

First Gradient Color kısmından renkleri seçip matlık kısmını sıfır yapınız.

First highlight color kısmındaki renkeleri seçip matlık kısmını sıfır olarak ayarlayınız.

Şayet kenar çizgilerini istemiyorsanız outer border color kısmınada aynı işlemi yapınız.

Yiğit Ateş

Stil kısmından none (hiçbiri) seçeneğine alırsanız olur sanırım.

akordion

Alıntı yapılan: stratovarius - 18 Eylül 2010 - 16:54:54
tema seçme kısmına geliniz oradan özelleştir bölümünü seçiniz.
Açılan pencerede gtk tema rengini kullan ve deseni artalan olarak kullan tıklıysa tıkları kaldırınız. Sonra ;
First Gradient Color kısmından renkleri seçip matlık kısmını sıfır yapınız.
First highlight color kısmındaki renkeleri seçip matlık kısmını sıfır olarak ayarlayınız.
Şayet kenar çizgilerini istemiyorsanız outer border color kısmınada aynı işlemi yapınız.

teşekkür ederim yardımlarınız için, şu anda hallettim. çok teşekkürler.

stratovarius

İlk mesajınıza değiştir diyerek başlığın başına [ÇÖZÜLDÜ] ifadesi eklerseniz. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara açtığınız konu daha yardımcı olucaktır.

İyi günler.

Sherlock Holmes

Transparan bir →Tema← ile isteğinize ulaşabilirsiniz.