Video edit yapabileceğim kullanışlı ve basit bir program?

Başlatan Haplo, 17 Eylül 2010 - 19:14:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haplo

Video üzerinde oynayabileceğim bir program arıyorum. Mesela yamuk çekilmiş videoları 90 derece sağ yatırmak, video üzerine birşeyler yazmak veya iki videoyu yan yana karelere koymak gibi basit şeyler yapabileceğim bir movie maker programı var mı?

rick

Haplo

Teşekkürler. Kdenlive ihtiyacımı karşılayacak kullanımı kolay iyi bir programa benziyor. Onu yüklüyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Eylül 2010 - 22:45:43

Programın kullanımı güzele benziyor ama bir türlü nasıl bitirdiğim işlemi kayıt edeceğimi bulamadım. Hatta Quick Start guide'i inceledim yinede bulamadım. Sanırım diğerlerinden birini deneyeceğim. Rezillik, projeyi bitir kaydetmeyi bulama :)

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: Haplo - 17 Eylül 2010 - 20:33:46
Rezillik, projeyi bitir kaydetmeyi bulama

'ctrl+s' ile kaydetmiyormuydu.?
yada ctrl+shift+s

Haplo

Alıntı yapılan: 9N0M3 - 18 Eylül 2010 - 02:09:26
Alıntı yapılan: Haplo - 17 Eylül 2010 - 20:33:46
Rezillik, projeyi bitir kaydetmeyi bulama

'ctrl+s' ile kaydetmiyormuydu.?
yada ctrl+shift+s

Bu sadece proje olarak kaydediyor daha sonra devam etmek üzere. Yani videoyu değiştirip avi mp4 vesaire olarak output alamıyorum.

Sherlock Holmes

Proje'yi dışarı aktarabilmek için,
Tara/Render buttonu sonrası,
konum & uzantı'yı belirtip gerçekleştirebilirsiniz.

Haplo

Teşekkür ederim bu işime yaradı. Bulamasaydım Cinelerra ve Lives'ı nasıl yükleyebilirim diye soracaktım. Linkten indirdim ama yükleyemedim. İndirdiğim bz2.tar ve tar.bz2 kalıplarını yükleyemiyorum. Paket yöneticisi özürlüsüyüm :)

ufuk_k

Başka bir başlıkta liste vermiştim, arama yapabilirsin. Depoda çoğu var, ekstralar için getdeb depolarını ekleyebilirsin.
"Waiting for an ideal, a low deal, a no deal.
Play your stereotype,  oh yeah..."

Sherlock Holmes

bz2.tar ve tar.bz2 çıkarıp,
uçbirimden açılan dosyanın içine girip,
./configure
make
sudo make install
yürütmeyi deneyebilirsiniz.

Ayrıca dönüştürmeler için Winff kullanınız,
daha hızlı kdenlive'a karşı.