[Çözüldü] ccsm kullanımı

Başlatan sedefsiz_masrapa, 20 Mart 2008 - 15:18:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sedefsiz_masrapa

arkadaşlar compizde yeterince acemiyim. ilk önce ekran kartımın sürücüsünü envy ile güncelledim. daha sonra ccsm yi kurdum. bazı eklentileri rahat şekilde kullanıyorum. fakat bazılarının nasıl çalıştığını bilmiyorum.
örneğin; enhanced zoom desktop diye bir eklenti var. nasıl çalışıyormuş diye bakıyorum. key sekmesinin altında super+V yazıyor. bunun gibi çok eklenti var key inin altında SUPER+... YAZAN. bunlar nasıl kullanılıyor?
en çok kullanmak istediğm eklenti shift switcher eklentisi, onda da bu eklentinin shift+super+s keyiyle başlatıldığı yazılı? bu ne demek ki?

munirekinci

super üzerinde windows logosu bulunan tuş. (sol ctrl ile sol alt tuşunun arasındaki)

örneğin;
Bu super basılıyken farenin tekerleğini aşağı doğru yuvarlarsan fare imlecinin bulunduğu yöne doğru yaklaşırsın, yada tam tersi. (Bunu yapabilmek için zoom özelliğinin aktif olması şart, bkz.ccsm )

sedefsiz_masrapa

çok teşekkürler.. çok hoşmuş bu ccsm

Sypro

:S
ccsm dediğimiz şeyin açılımı compiz config settings manager.. yani hoş olan o değil, compizin kendisi :)

ayrıca bilginiz olması açısından, win tuşu linux altında -yapılandırılmadığı sürece- bir göreve sahip olmadığı için compiz tarafından sık kullanılan ve baya da işlevsellik kazanan bir tuş :)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

munirekinci