64 bit Flash geri döndü!

Başlatan Yiğit Ateş, 16 Eylül 2010 - 02:59:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yiğit Ateş

Adobe, nihayet 64 bit flashın yeni bir sürümünü yayınladı. 10.2 sürümünün bir önizlemesi olan bu sürümü mükemmel bulduğumu belirtmeliyim. Videolar çok daha akıcı. Ayrıca ilk kez bu sürümle Windows ve Mac için de 64 bit flash desteği gelmiş. Sürüm henüz bir önizleme sürümü ve kararlı sürüm değil, ayrıca Flash Plugin "Square" olarak adlandırılmış.

Kullanmak için buradan indirip /usr/lib/mozilla/plugins dizinine atmanız yeterli.

Kenzi

teşekkürler yiğit  haber içün :)

utdmr

Kaldırılmadan önceki Flash sürümünü kullanırken videolarda donma yaşıyordum, bu sürümle beraber önizleme sürümde hiç bir sorunla karşılaşmadım, bence de güzel bir sürüm olmuş, sanki html5'e karşı tutunmak için özen mi gösteriyor ne :).
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

stratovarius

Teşekkürler haber için şimdiye kadar 64 bitte kullandığım en iyi sürüm diyebilirim.

heartsmagic

Benim sorunum yoktu mevcut 64bit'lik sürümle ancak geliştirilmesini görmek cidden sevindirici. İlgili başlığımızı [1] da güncelledim böylece.

[1] http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,14164.0.html
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

stef_q

bunun geliştirilmesi, html5 in yaygınlaşmasını yavaşlatıyor. bu hiç iyi değil. :(

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: yokohama_11 - 17 Eylül 2010 - 13:31:30
bunun geliştirilmesi, html5 in yaygınlaşmasını yavaşlatıyor. bu hiç iyi değil. :(
Evet yavaşlatabilir ama Flash Linux kullanıcıları için çok baş ağrısı yaratan bir yazılım. HTML5 yaygınlaşmadıkça, Flash'ın gelişmesi son kullanıcı açısından olumlu.

ironic

Ben bir süredir 64 bit üzerinde Lightspark kullanıyorum . Genel olarak durumu iyi sayılır. En azından benim gereksinimlerime karşılık veriyor. Firefox yanında Opera ile de çalışıyor. 

BELLEROPHONTES

Dün flash sorunu yüzünden açamadığım bir sitede denedim hiç sorun çıkarmadı.
Yeniden sevdalandım bir yazılıma, bağlandım doyasıya... :D :D :D

acer

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 16 Eylül 2010 - 02:59:19
Adobe, nihayet 64 bit flashın yeni bir sürümünü yayınladı. 10.2 sürümünün bir önizlemesi olan bu sürümü mükemmel bulduğumu belirtmeliyim. Videolar çok daha akıcı. Ayrıca ilk kez bu sürümle Windows ve Mac için de 64 bit flash desteği gelmiş. Sürüm henüz bir önizleme sürümü ve kararlı sürüm değil, ayrıca Flash Plugin "Square" olarak adlandırılmış.

Kullanmak için buradan indirip /usr/lib/mozilla/plugins dizinine atmanız yeterli.

Ben indirdim lakin /usr/lib/mozilla/plugins klasörünü bulamamdım. onun yerine başlangıç klasörü dedim sonra ctrl+h ye basarak gizli dosyları göster dedim orda da .mozilla klasörü gördüm.İki klasör karşıma çıktı firefox ve extensions diye bu iki klasörde de plugins dizini yoktu. Bir başka soracağım nokta ise indirdiğim dosya .tar.gz ile bitiyor. .tar.gz yi açıp mı koymak lazım yoksa olduğu gibi mi?

ironic

Öncelikle mevcut flaş sürümünü kaldırdığından emin ol.

tar.gz içerisinde .so uzantılı tek bir dosya vardır. .mozilla/plugins dizinini oluşturup içine eklersen çalışır.

heartsmagic

Alıntı yapılan: acer - 17 Eylül 2010 - 19:19:45
Ben indirdim lakin /usr/lib/mozilla/plugins klasörünü bulamamdım. onun yerine başlangıç klasörü dedim sonra ctrl+h ye basarak gizli dosyları göster dedim orda da .mozilla klasörü gördüm.İki klasör karşıma çıktı firefox ve extensions diye bu iki klasörde de plugins dizini yoktu. Bir başka soracağım nokta ise indirdiğim dosya .tar.gz ile bitiyor. .tar.gz yi açıp mı koymak lazım yoksa olduğu gibi mi?

@ironic'e ek olarak:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,22377.msg269435.html#msg269435
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.