GADMIN-SQUİT ayarları

Başlatan ersaldemir, 12 Eylül 2010 - 15:58:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ersaldemir

Ubuntu 10.04 TSL kullanıyorum..Pardus kullanırken okuduğum bir makalede SQUIT kullanarak daha verimli ve hızlı internet erişimi yapılabilecegini öğrendim..Pardus te (makalelerde anlatıldıgı gibi ayarlamaları yaparak) SQUIT ti çalıştırabildim...Ubuntu da depodan bularak yüklediğim GADMİN-SQUIT Grafik arabirimi ile çok daha pratik ayarlamalar yapılabilecek gibi görünürken 2 saatlik bir uğraştan sonra çalıştırmayı başaramadım...Sürekli olarak Deactive ...GADMIN-SQUIT ayarlarını bilenlerin yardımlarına ihtiyacım var...mümkünse consol komutları yerine program grafik arayüzünden...Teşekkür ederim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Eylül 2010 - 17:09:49

2010/09/12 17:10:23| ACL name 'Safe_ports' not defined!
FATAL: Bungled squid.conf line 171: http_access deny !Safe_ports
Squid Cache (Version 2.7.STABLE7): Terminated abnormally.     seklinde hata mesajı alıyorum

heartsmagic

Sanırım sorduğun şey Squid. Pek alakam olmasa da hata iletisinde squid.conf dosyasının 171. satırına gönderme var. Elini biraz kirletmen gerekiyor ne yazık ki. "Safe port" tanımlaması yapılmamış anladığım kadarıyla ve muhtemelen dosya üzerinde bu tanımlamayı yapman gerekecek. GUI üzerinde bununla alakalı bir bölüm varsa oraya da göz gezdirebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ersaldemir

17 gün de derde derman bir cevap alamamaktan "uzman" kesilip anlaşılmaz " net türkçe bile olmayan" ifadeler yuvarlayıp yazılmış geçıştirme açıklamaları okumaktan........ben ilk okul düzeyinde ubuntu kullanıcısıyken 4 üniversite bitirmiş edasıyla "profça" yazılmış sonrada anlaşılması istenilenleri anlamaya çalışmaktan......"Linux kullanıcıları" platformlarındaki Geyik muhabbetli çözümsüzlüklerin ve yanlış yönlendirme, açıklamalarla candan bezdirmelerin farkındalığından......ŞİMDİ ÇIKIP...

Kendime saygımdan saygısızlık etmeyi reddederek Tüm Linux Tür/Türev kullanıcı/uzman adına ne derseniz deyin herkesi SAMİMİYETE davet ediyor,
Bir bilen/Bay bilen/En Bilen olmaları yerine Bilgiyi Paylaşmanın ASIL BİLGELİK olduğunu hatırlama/anlamalarını umut ediyorum...

Saygı ve saglıcalıkla....

andirinli

Alıntı yapılan: ersaldemir - 29 Eylül 2010 - 19:04:32
17 gün de derde derman bir cevap alamamaktan "uzman" kesilip anlaşılmaz " net türkçe bile olmayan" ifadeler yuvarlayıp yazılmış geçıştirme açıklamaları okumaktan........ben ilk okul düzeyinde ubuntu kullanıcısıyken 4 üniversite bitirmiş edasıyla "profça" yazılmış sonrada anlaşılması istenilenleri anlamaya çalışmaktan......"Linux kullanıcıları" platformlarındaki Geyik muhabbetli çözümsüzlüklerin ve yanlış yönlendirme, açıklamalarla candan bezdirmelerin farkındalığından......ŞİMDİ ÇIKIP...

Kendime saygımdan saygısızlık etmeyi reddederek Tüm Linux Tür/Türev kullanıcı/uzman adına ne derseniz deyin herkesi SAMİMİYETE davet ediyor,
Bir bilen/Bay bilen/En Bilen olmaları yerine Bilgiyi Paylaşmanın ASIL BİLGELİK olduğunu hatırlama/anlamalarını umut ediyorum...

Saygı ve saglıcalıkla....

her ne kadar neden bu kadar gerildiğinizi ve ayrıca neden bu kadar konsol düşmanı olduğunuzu anlayamasamda, bu forumdaki herkes yazdıklarınızdan anladığım şekilde bilgisini saklamak yerine bildiklerini paylaşıyor. anlatımlar belki biraz uzmanlık gerektiriyor olabilir. fakat unutmayın ki hayatın her alanında olduğu gibi burada da ne ekerseniz onu biçiyorsunuz. eğer konsol ile uğraşmayacağım ben bana grafik ekran ile cevap verin diye diretecek olursanız. grafik ekranınızın da ekran görüntüsünü gönderin ki bahsettiğiniz gadmin-squid i hiç kullanmamış yada kullanma ihtiyacı hissetmemiş olanlar da neyden bahsettiğinizi anlasın. üstelik bu grafiksel programlarda belirli bir sorunu çözmeye çalışmak hem soru soran açısından hemde cevaplamaya çalışanlar açısından işkenceden farksız. konsoldan 1 yada 2 komutla halledilebilecek işlemler için uzun uzadıya anlatım yapılması gerekiyor. sizin belki böyle uzun uzadıya vaktiniz olabilir ama buradaki herkesin o kadar vakti olabileceğini düşünemezsiniz.

neyse sorunuzu cevaplayabilmek için bende gadmin-squid yükledim. hazırki yaptığım ayarları da bozdu ama olsun mesele değil.

gadmin penceresindeki configuration yazan sekmeyi açıp içerisindeki yazıları buraya mesaj olarak iletmekle başlayın ki önce bir bakalım neler olup bitiyor.
Kasa : RAIDMAX AEOLUS-ATX-WB
PowerSupply :CODEGEN SX500
Anakart : GIGABYTE  GA-970A-DS3
İşlemci :AMD Desktop FX-Series X8120 3.1
Bellek : 4 x 4 GB CORSAIR 1600Mhz, DDR3 CL9 Vegeance
Ekran Kartı : MSI R7 370 GAMING 2G AMD Radeon R7 370 2GB GDDR5 256 Bit
HDD : 4 x Sandisk SSD Plus 480GB
Monitör : 2 x DELL S2240T Dokunmatik

heartsmagic

@ersaldemir, hani serzenişin bana mı anlayamadım ne yazık ki, o kadar muallak bir Türkçe kullanmışsın. Banaysa eğer lütfen, "evet sana" de ki, bir iki kelam edeyim bu konuda. Yok, sana değil diyorsan lütfen başkalarını ilgilendiren konuları buraya taşıma.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.