NMT cihaza bağladığım hdd i görmüyor.

Başlatan alert, 08 Eylül 2010 - 22:22:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alert

5-6 saatlik ubuntu kullanıcısıyım.ubuntu 10.04 kurup,egreat m34a cihazıma bağlamak için 1tb hddime ext2 olarak format attım.diğer 1tb ntsf formatlı diskimdeki filmleri aktarıp cihazıma bağladım.sorunsuz olarak cihazdan izliyorum.fakat laptopa ubuntu üzerinden bağladığımda diski görmüyor.usb kablosunu çekerken biara görünüp gidiyor.sorunu nasıl çözebilirim?

-(nmt cihazlar için EXT3 format atın deniyor.10.04 de EXT3 format biçimi bulamadım.EXT4 attım.disk yine görünmedi.)
-bu arada ubuntu türkiye nin 444 lü müşteri hizmetleri yada ne biliyim bi telefonu falan yokmu  :(

heartsmagic

Diski takınca:
dmesg | tail komutunu ver duruma bir bakalım. Ayrıca:
sudo fdisk -l çıktısı da fena olmaz.

Ne yazık ki doğrudan bir numarası yok, destek ücret dahilinde verilmekte.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

alert

Alıntı yapılan: heartsmagic - 09 Eylül 2010 - 01:09:30
Diski takınca:
dmesg | tail komutunu ver duruma bir bakalım. Ayrıca:
sudo fdisk -l çıktısı da fena olmaz.

Ne yazık ki doğrudan bir numarası yok, destek ücret dahilinde verilmekte.
1. komutu uyguladım değişen bişey yok hdd i görmüyor.2 komutta sudo password for murat çıktı.buraya ne yazıcam?kurarken password falan girmemiştim.

edit:bu arada disk çözümleyici diye bişey keşfettim.burayı tıklayınca 1tb disk gözüküyor.fakat filmlere yeni klasörler açmak istiyorum,yerlerini değiştirmek istiyorum.hangi klasörden ulaşabilirim filmlere ve yerlerini değiştirebilirmiyim?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Eylül 2010 - 23:21:07

sistem-yönetim-disk aracı içinden 1tb hdd ime ulaştım./media/yeni birim bağlantısından diskin içine girmek istediğimde ''DİZİN İÇERİĞİ GÖSTERİLEMİYOR.YENİ BİRİM İÇERİĞİNE BAKMAK İÇİN GEREKLİ ERİŞİM HAKLARINA SAHİP DEĞİLSİNİZ'' uyarısı alıyorum.erişim haklarına sahip olmak için ne yapmam gerekiyor?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Eylül 2010 - 00:35:50

gFTP programını kurdum.hdd in üzerine gelip izinleri 777 olarak değiştiremiyorum.sorun nedir?

heartsmagic

@alert, ilk komut bir şey yapmayacak ancak bize bilgi verecekti. Lütfen aldığın çıktıları buraya aktar, sen bir şey fark edemesen bile belki bizler fark ederiz.
fdisk komutu senden parola ister ve sisteme mutlaka kurulum yaparken bir parola atamışsındır. Bu normal kullanıcının parolasıdır, yani masaüstüne girerken kullandığın parola.

ntfs-config uygulamasını kurup diski bağlama işlemini bir denetle. En azından kendiliğinden bağlanıyor mu, bağlanmıyor mu anlamış oluruz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.